5:3
(4:1, 1:0, 0:2)

A už jsme v první čtyřce!

28.01.2006 / Jaroslav Novák

O svém důležitém vítězství rozhodla domácí parta prakticky již v úvodním dějství, v němž nasypala do berounské sítě plnou třetinu tuctu branek a pro zbytek utkání vyhnala z branky nejistého Romana Handla. Příznivcům červenožlutých se v první lajně dvěma přihrávkami a kvalitní hrou představil i ex-ostravský útočník Milan Baranyk. I díky jeho příspěvku tak Dukla porazila Beroun 5:3.
28.01.2006 17:30, 1. liga ČR - 44. kolo

Suchan - Dobrovolný, Staněk, Duben, Pospíšil, Lukačovič, Kuchyňa, Zigmund - Čachotský, Bakus, Baranyk - Rytnauer, Altrichter, Fiedler - Vaškovič, Hlouch, Lazorišák - Polák, Havel, Blanár
5

Medvědi Beroun 1933

Handl (21. Valent) - Filip, Kašák, Vaněček, Trojovský, Míka - Vrbata, Šinágl, Tvrzník - Sakata, Křesťan, Novotný - Bakrlík, Horčíčka, Vlček
3
Branky: 7. Rytnauer (Pospíšil, Altrichter), 14. Vaškovič (Hlouch, Lazorišák), 17. Bakus (Baranyk), 20. Hlouch (Vaškovič, Lazorišák), 21. Čachotský (Baranyk, Bakus) - 17. Šinágl (Vaněček, Filip), 46. Tvrzník (Šinágl, Filip), 56. Sakata (Vlček, Bakrlík). Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1560. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.

Jihlavská Dukla se přesně po týdnu opět představila na vlastním ledě proti celku Berouna. Medvědi přijeli do Jihlavy ve velmi okleštěné sestavě a během rozbruslení se jim zranil jeden obránce, takže zápas zahájili se čtrnácti hráči. Domácí měli velmi dobrý nástup, dokázali hosty zatlačit ve vlastním pásmu a vytvořili si několik šancí. Hráči Berouna se občas dostávali do brejků, ale jihlavští obránci se vždy stihli včas vrátit. Skóre otevřela druhá jihlavská formace v čele s Petrem Altrichtrem. Kotouč do pásma zavezl Jonáš Fiedler, nahodil jej před brankaře, kde ho Ladislavu Rytnauerovi, 1:0 přistrčil Robert Pospíšil a Dukla se tak ujala vedení. O velký rozruch se postaral v 11. minutě rozhodčí Skoupý, když hostům neuznal branku, protože byla dosažena vysokou holí. Ve 14. minutě po dobře ubráněném dvojnásobném oslabení se dostávají domácí do dvougólového trháku. Kotouč zavezl do berounské třetiny Roman Hlouch, do jehož švihu vložil hůl Lubomír Vaškovič, 2:0 a poprvé si udělal radost mezi seniory. Domácí udeřili opět v 17. minutě, když se do úniku dostal Milan Baranyk, který neměl horkou hlavu, počkal si a vylepšil pozici pro Oldřicha Bakuse, 3:0, který si s Romanem Handlem poradil. Vzápětí se prosadili hosté. V přesilové hře Lukáš Filip vyslal po křídle do úniku Petra Šinágla, 3:1, jenž se dostal až před Jaroslava Suchana, kterého si položil a zavěsil. V poslední vteřině prvního dějství se prosadil Roman Hlouch, 4:1. Lubomír Vaškovič nahodil kotouč na Romana Handla, který jej vyrazil pouze na hůl Hloucha, jenž neměl problém skórovat. Druhou přihrávku si připsal Ota Lazorišák.

Úvod druhé třetiny se Jihlavě opět vydařil. Nová posila Dukly Milan Baranyk vyslal na zteč berounské branky Tomáše Čachotského, 5:1, jenž nenechal Michala Valenta ani rozkoukat a poslal mu kotouč bekhendem do levého horního růžku. Druhou přihrávku si připsal jihlavský kapitán Oldřich Bakus. Ve 24. minutě tvrdě vypálil na Valentu Jonáš Fiedler, brankáře Berouna trefil přímo do masky, a tak byla hra přerušena. O tři minuty později vyšachoval gólmana Petr Altrichter, poslal kotouč před prázdnou branku, kde se ovšem nikdo z jihlavských hokejistů nenalézal. V průběhu druhé třetiny začali Jihlavané hodně taktizovat a spíše se snažili neudělat chybu. Ve 37. minutě byl v další obrovské šanci Roman Hlouch, ale berounský gólman byl pozorný a jeho pokus kryl. V závěru třetiny ošklivě atakoval jihlavského brankáře u mantinelu Tvrzník. Ale naštěstí se Suchanovi nestalo nic vážného a pokračoval v zápase.

Ve 41. minutě předvedl parádní kličkovanou kolem útočné modré jihlavský lodivod Oldřich Bakus, jeho střela ale tyče minula. O dvě minuty později našel Ota Lazorišák hůl špatně pokrytého Adama Lukačoviče, jenž nadělal Valentovi potíže. Ve 45. minutě hosté přidali na aktivitě a dokázali si vypracovat slibné šance. Šinágl našel hůl Vrbaty, jemuž Suchan mohl děkovat, že netrefil klec, protože na jeho střelu by pravděpodobně nedosáhl. Od předchozí akce uteklo 15 vteřin a hosté dokázali proměnit rostoucí tlak v druhý gól. V přesilové hře po přihrávce Petra Šinágla se ranou od modré prosadil Martin Tvrzník, 5:2. V 53. minutě vyslal překvapivou střelu na Valenta Bakus, ale brankář Berouna stihl reflexivně puk ukrýt ve své lapačce. Konečnou podobu výsledku dal japonský hokejista Junji Sakata, 5:3. Po nepřehledné situaci před Suchanem se Sakata nejrychleji zorientoval a svou snahu ocukroval svým jubilejním prvoligovým gólem. Přihrávku si připisuje Ladislav Vlček. Jihlava si v posledních minutách výsledek pohlídala a zvítězila tak poměrem 5:3.

Zdeněk Vojta (Beroun): „Přijeli jsme sem v hodně okleštěné sestavě s patnácti hráči, bohužel se nám jeden obránce zranil při rozbruslení, takže jsme začínali se čtrnácti hráči. Chtěli jsme utkání co nejdéle držet za stavu 0:0, nebo být na dostřel domácím. Určitě jsme čekali větší tlak od Jihlavy, ale rozhodla první třetina, kdy jsme dostali čtyři velmi laciné góly. Nechci hodnotit výkon brankáře, ale ty branky byly opravdu moc laciné. Podle mě nám rozhodčí neuznal regulérní gól a od toho se odvíjel celý zápas. Myslím si, že domácí byli jasně lepší, mohli hrát v klidu, protože měli náskok. V poslední třetině jsme dokázali zápas malinko zdramatizovat, ale na víc už jsme prostě neměli.“

Milan Chalupa (Jihlava): „S kolegou Zdeňkem musím souhlasit. Gól, který rozhodčí hostům neuznal, byl hodně sporný, ale myslím si, že by to určitě nic neřešilo, protože my bychom hráli mnohem více agresivněji. První dvě třetiny byly z naší strany velice slušné. V poslední třetině jsme chtěli dát příležitost těm hráčům, kteří si jinak moc nezahrají, ale jejich pojetí hry velmi zklamalo. Někteří si myslí, že umějí hrát hokej a že se tam stačí jenom postavit a bruslit, ale hokej je trochu o něčem jiném. Hlavně o srdíčku nasazení. Od hráčů, kteří tvoří čtvrtou pětku, bych čekal mnohem větší nasazení a agresivitu. Tímto jsem velice zklamaný a bude se to muset nějak řešit. Jinak tři parádní body a klukům díky.“