2:5
(1:1, 0:1, 1:3)

Dukla vybojovala druhé místo

20.02.2006 / Pavel Petr

Jihlavská Dukla zamířila k poslednímu zápasu v základní části na led Mladé Boleslavi, kde se oba soupeři utkali přímo o druhé místo v tabulce. Jihlavu dostal do vedení v přesilové hře Ladislav Rytnauer ovšem domácí brzy odpověděli rovněž v přesilové hře. Ve druhé části Dukla opět odskočila na rozdíl jednoho góly, přesně se trefil jihlavský junior Jan Dušátko. Jihlavané ale nezvládli vstup do posledního dějství, a tak dovolili hráčům Boleslavi vyrovnat. Jihlava se opět ujala vedení ve 45. minutě, když se přesně trefil Jonáš Fiedler. Další branku přidal jihlavský kapitán Oldřich Bakus ve vlastním oslabení a definitivní podobu výsledku dal Vladimír Říha gólem do prázdné branky a zajistil tak Jihlavě druhé místo v prvoligové tabulce. Dukla porazila Boleslav 5:2, a tak se v prvním kole play off utká s týmem Hradce Králové.
20.02.2006 17:30, 1. liga ČR - 51. kolo

BK Mladá Boleslav

Mařík - Vyhlídal, Jindra, Kolda, Všetečka, Výborný, Sláma, Chatrnúch - Havelka, Gengel, Kocák - Krátoška, Pospíšil D., Jeslínek - Nouza, Hradecký. Beck - Kupka, Nedorost, Kadlec
2

Suchan - Dobrovolný, Staněk, Pospíšil R., Giba, Kuchyňa, Lukačovič, Zigmund - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Altrichter, Lazorišák - Fiedler, Hlouch, Baranyk - Polák, Havel, Říha - Dušátko
5
Branky a nahrávky: 7. Sláma (Beck, Krátoška), 41. Havelka (Vyhlídal) – 6. Rytnauer (Altrichter), 35. Dušátko (Lazorišák), 45. Fiedler (Hlouch, Baranyk), 53. Bakus (Hodek), 60. Říha (Baranyk, Hlouch). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1850. Střely na branku: 40:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Zápas samotný byl především přímým soubojem o druhé místo v tabulce a tím také i o soupeře pro úvodní dějství play-off. Oba celky si totiž přály nastoupit proti Hradci Králové. Boj nakonec vyhrála Jihlava, která se do vedení dostala už v 6. minutě. Při vyloučení Kadlece se nepříliš prudkou střelou mezi kruhy prosadil Rytnauer, 0:1. O minutu později bylo srovnáno a také domácím ke gólu pomohla početní převaha. Do útočné třetiny se vřítil Beck, přes Krátošku se puk dostal na obránce Slámu a ten „vymetl“ horní růžek Suchanovy branky, 1:1. Vedení mohli domácí získat na svou stranu především v 15. minutě, nevyužili však 102 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Přestože se v ní usadili v útočném pásmu, gólový efekt chyběl a to bylo možná pro vývoj celého utkání rozhodující.

Do druhé třetiny domácí vstoupili náporem. Nejprve po přihrávce Slámy Beckův bekhendový pokus mířil nad, neprosadili se Vyhlídal ani Jindra a to samé platí také o kapitánu Kadlecovi. Při tlaku ovšem boleslavští hokejisté zapomínali na zadní vrátka a to se jim vymstilo. Ve 35. minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, Lazorišák ve správný okamžik nasměroval přihrávku na Dušátka a ten upravil na 1:2.

Vstup do závěrečné části opět patřil svěřencům Jana Neliby a Petra Hakena. Už po čtyřiceti vteřinách totiž po přihrávce Vyhlídala projel po levé straně Havelka a po ledě prostřelil Suchana, 2:2. Radost domácím ovšem vydržela pouze do 45. minuty. Boleslav se sice stačila ubránit přesilovce soupeře, jenže v okamžiku, kdy Sláma skočil z trestné lavice na led, našel Hlouch u pravé tyče Maříkovy branky zcela volného Fiedlera a tomu stačilo pouze nastavit hůl, aby puk potřetí skončil v domácí síti, 2:3. Právě třetí gól hosty nabudil a v 53. minutě Dukla také svůj náskok navýšila. Při přesilovce domácích nezpracoval na modré puk Všetečka, Hodek uvolnil Bakuse a jihlavský kapitán věděl, jak se svým sólem naložit, 2:4. Už v 56. minutě při jedné z dalších přesilovek sáhli domácí k power-play. Kýžený efekt ovšem hra bez brankáře nepřinesla. Naopak v čase 59:00 se trefou od opuštěné svatyně postaral o gólovou tečku zápasu jihlavský útočník Říha, 2:5.

Milan Chalupa (Jihlava): „Jeli jsme do Mladé Boleslavi s přáním vybojovat bod, který by nám pro úvodní kolo play-off zajistil na začátek výhodu domácího prostředí. Kupodivu i se sestavou, jakou jsme měli, myslím do obrany, tak jsme získali cenné vítězství. Jsme za něj pochopitelně rádi. Těší nás, že jsme přežili tlak domácích. Při posledním zápase na boleslavském ledě se nám to také dařilo, kdy jsme dvě třetiny jezdili do brejků. Tentokrát jsme mohli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme dvakrát nebo třikrát domácím ujeli. Dali jsme z toho ale pouze jediný gól. Do třetí třetiny jsme chtěli hrát zodpovědně z obrany a to se nám vyplatilo.“

Petr Haken (Mladá Boleslav): „Zase se budu opakovat. Znovu to bylo utkání podobné těm, které se hrají v play-off. Po celý zápas, podle mého názoru, obě mužstva předváděla dobrý hokej. Hrálo se ve vysokém tempu. Výsledek ale samozřejmě pro nás není moc dobrý. V tabulce jsme se propadli na třetí místo a čeká nás Chomutov. Ale v utkání samotném jsme měli převahu. Zvláště ve druhé třetině, kdy jsme jí také měli zúročit. Tam už se při šancích, které jsme měli, měl zápas rozhodnout. Zase ale zůstáváme na tom, že nejsme schopní dát vyložené šance. Jihlava naopak z minima šancí vytěžila maximum. Když už se nám podařilo vyrovnat,vzápětí jsme inkasovali. Navíc přišel gól v naší síti dokonce v přesilovce. Nevydařila se ani závěrečná power-play. A naše přesilovky? Snažíme se je trénovat a opět před začátkem play-off se na nácvik musíme zaměřit. Moc gólů ve vyřazovací části padat nebude a kdo bude mít lepší přesilovky, bude vyhrávat. To bude náš nejhlavnější cíl. Přesilovky nám v poslední době opravdu moc nejdou.“