8:2
(1:1, 4:1, 3:0)

Juniorka si pohrála se Znojmem

18.12.2005 / Dušan Majer

V nedělním odpoledni si na Horáckém zimním stadiónu dali dostaveníčko junioři Jihlavy a Znojma. První třetina byla gólově vyrovnaná, od druhé části už se projevila větší kvalita na straně Jihlavy, když domácí dokázali na vedení Znojma 2:1 odpovědět čtyřmi brankami. V poslední části Jihlavané už jen navyšovali skóre na konečných 8:2, když se dokázal dvakrát prosadit Michal Blanár. Mladíkům Dukly i nadále patří první příčka.
18.12.2005 13:30, Junioři - 26. kolo

Svoboda - Chalupa, Pekárek V., Novák P., Dvořák, Cakl, Kružík, Podhorský - Blanár, Dzurik, Rezek - Obdržálek, Šurek, Vrba - Krča, Hrbatý F., Skála - Dolana, Cína, Man
8

HC LERAM Orli Znojmo

Železný (49. Müller) - Musil, Koktan, Šindelář, Ratkovský, Geryk, Kouřil - Mališka, Novák, Bačák - Hadrava, Barák, Vlašín - Odehnal, Týmal, Ferenčík
2
Branky: 18. Obdržálek (Novák P.), 24. Rezek (Blanár), 27. Rezek (Blanár), 29. Šurek, 34. Obdržálek (Rezek, Chalupa), 46. Blanár, 49. Šurek (Obdržálek, Vrba), 57. Blanár (Rezek) - 14. Novák M. (Musil), 22. Hadrava. Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:8, navíc Dolana (Jihlava) 10 min., Skála (Jihlava) 5 + do konce - Šindelář (Znojmo) 10 min., Geryk (Znojmo) 5 + do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 70.

Zápasy Jihlavy se Znojmem bývají již tradičně velmi atraktivní, vyhecované a nabité emocemi. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase, ve kterém na Horácký zimní stadion přiletěla znojemská orlí mládež. Zápas ligy juniorů měl celkem jasný průběh a i přes nepříliš vydařenou první třetinu dokázal jihlavský tým svého soka jasně pokořit.

Od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu. Obě mužstva sázela píše na útok, z čehož pramenilo velké množství šancí. Nikdo však neměl trvalou územní převahu a šance se přelévaly ze strany na stranu. Jihlavští mladíci mohli několikrát skórovat, ale jejich zaměřovače nebyly správně seřízeny. Když už se dostali do slibné akce, stříleli mimo bránu. Jako třeba Rezek, který byl ve 13. minutě sám před gólmanem, ale svou střelu poslal nad horní tyčku. V dalších vteřinách domácí soupeře zamkli ve své útočné třetině a mohli jít několikrát do vedení. Jenže pořád selhávala koncovka. Tlak Dukly utnulo až Dolanovo vyloučení na 2+10 min za úder do hlavy. Hostům stačilo jen 23 vteřin aby početní výhodu využili. Novák najížděl na bránu z velkého úhlu a Svobodu obhodil. Tenhle gól však domácí nastartoval a ti hned další přesilovku využili zásluhou Obdržálkovy dorážky Novákovy střely. Zbytek třetiny se dohrál za lehké převahy domácího týmu. „Myslím, že můžeme být vůbec rádi, že to skončilo po první třetině 1:1. Naše začátky jsou katastrofální,“ uvedl útočník Jan Rezek a jeho spoluhráč Vojtěch Pekárek dodal: „V kabině nám trenér řekl, že máme hrát pořád stejně, s jedním dozadu, že to tam začne padat.“

Do druhé části vstoupili jihlavští junioři o poznání aktivněji. Jenže po chybě na útočné modré se dostal Hadrava do samostatného úniku a prudkou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Žlutočervené to ale nepoložilo a vzápětí opět vyrovnali. Postaral se o to Rezek, kterému se povedlo skvěle trefit horní růžek orlího hnízda. „Tenhle gól byl šťastnej, byla to opakovaná střela, na kterou gólman asi nestačil reagovat“, glosoval úspěšný střelec. Po pár minutách šli domácí do zaslouženého vedení. I o tento gól se postaral Rezek. Během přesilovky se mu na přihrávku nikdo nenabízel, nikdo ho nehlídal, tak zkusil vystřelit. A podařilo se! „Ten druhej byl asi ještě šťastnější, protože střela byla tečovaná a gólman šel úplně na druhou stranu“, dodal útočník. Tyhle dva góly znojemské hráče úplně opařily. Aby toho nebylo málo, tak jim další gól přidal Šurek, ve vlastním oslabení! Orli se do zápasu snažili vrátit několika propagačními střelami, ale Svoboda vše pokryl. Pátý gól na straně Jihlavy přidal znovu Obdržálek, když dostal perfektní Rezkovu přihrávku za obranu a mazácky překonal orlího gólmana. To už bylo na hostující celek moc a tak si vzal oddechový čas. Ten jim však příliš nepomohl, stále to byla Dukla, kdo udával tempo zápasu.

I do poslední části vstoupili domácí aktivně. Už po dvaceti vteřinách mohl vstřelit Blanár gól, ale před odkrytou klecí nezkrotil puk. Slovenský útočník se však přesného zásahu přeci jen dočkal. Ve vlastním oslabení zachytil rozehrávku soupeře a střelou pod víko nedal brankáři naději. Netrvalo dlouho a o poznání lépe hrající domácí přidali i sedmý zářez na pažbě. Během přesilovky poslal Obdržálek křižnou přihrávku na Šurka a ten zakončoval do prázdné brány. Po tomto gólu se brankář hostí odporoučel na střídačku. V dalších chvílích mohli žlutočervení přidat další gól. Čtyřminutová přesilovka k tomu přímo vybízela. Jenže vlastní nedisciplinovaností se o tuto možnost připravili. Hlavně Skálova rvačka se soupeřem byla sice ozvláštněním, ale i oslabením pro domácí tým. Do listiny střelců tohoto zápasu však ještě stihl své jméno napsat Blanár. Od brankáře se odrazil puk a pro slovenského borce již nebyl problém ležícího strážce přehodit. V posledních minutách už byli znojemští hráči rádi, že se blíží konec. Síly kvapem ubývaly a nebýt sirény, mohlo padnout ještě několik gólů. Jihlava měla i na konci zápasu více sil.

„Zlom utkání byl v tom, že jsme dokázali rychle vyrovnat na 2:2 a dát ještě dva rychlé góly,“ uvedl na závěr dvojnásobný střelec Rezek. Obránce Pekárek k tomu dodal: „Taky myslím, že zlom nastal ve druhé třetině, tu jsme vyhráli 4:1, pak už ani brankář moc nechytil.“