1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Kaňkovský vystřelil Jihlavě tři body

17.09.2003 / Eva

Dukla Jihlava dokázala vyhrát i ve svém druhém utkání nové prvoligové sezóny. Tentokrát se pro tři body vypravila na východ Čech do Hradce Králové. Po první třetině zde sice prohrávala 0:1, nakonec se jí ale podařilo utkání otočit ve svůj prospěch a vyhrála 2:1. Vítěznou branku jihlavského týmu vstřelil v 59. minutě Petr Kaňkovský.
17.09.2003 18:00, 1.liga ČR - 2. kolo

Hradec Králové

Malý - Hendrich, Kostka, Procházka, Mečiar, Mareček, Mocek, Linhart, Fejgl - Domin, Suchý, Šulc - Roubík, Polák, Hemský - Pahulák, Fišer, Píša - Dusanek, Hubáček, Kubišta
1

Suchan - Ševčík, Staněk, Šefčík, Morava, Šmarda, Lupač - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Jantovský, Altrichter, Adamec - Cmunt (20. Čachotský), Kaňkovský, Říha - od 26. Sklenička, Havel, Cmunt
2
Branky: 10. Hubáček (Kostka, Domin) - 29. Bakus (Kaňkovský, Staněk), 59. Kaňkovský (Čachotský, Říha). Rozhodčí: Štěpán - Šilhán, Švejda. Vyloučení: 3:7, navíc Mocek (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500.

Vstup do zápasu se Dukle příliš nepovedl. Mnohem větší aktivita byla v úvodních minutách na hokejkách hradeckých hráčů. Nutno však říci, že jim k tomu Dukla sama výrazně pomohla. Už ve 4. minutě se na trestnou lavici vypravil Václav Adamec a domácí hráli první přesilovou hru. Té se Jihlava ještě ubránit dokázala, ale na začátku 10. minuty, kdy si za sekání odpykával dvouminutový trest Petr Kaňkovský, už byla na pětičlenné hradecké komando krátká. Hostujícího gólmana Jaroslava Suchana překonal Jiří Hubáček a Východočeši vedli 1:0. V závěru třetiny pak byl blízko vyrovnání Marek Cmunt, jeho střela ovšem skončila pouze na betonech brankáře Malého.

Do druhé dvacetiminutovky pak postavili jihlavští trenéři k Petru Kaňkovskému a Vladimíru Říhovi Tomáše Čachotského a do hry poslali také čtvrtý útok. Výkon Dukly šel od té chvíle rapidně nahoru a ve 29. minutě se dočkala vyrovnávacího gólu. Dvojnásobnou jihlavskou přesilovku využil po 26 vteřinách kapitán Oldřich Bakus a na hradeckém zimním stadionu se tedy začínalo znovu. 1:1. Výhodu dvou hráčů v poli poté dostali v závěru třetiny také domácí. Ve 38. minutě si ke Skleničkovi přisedl Oldřich Bakus a Hradec hrál celé dvě minuty v pěti proti třem. Podařilo se mu sice Duklu zamknout v jejím obranném pásmu, ale gól ze své převahy vytěžit nedokázal. Po čtyřiceti minutách hry tak svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 1:1.

Zatímco na domácích bylo ve třetím dějství znát, že by se spokojili i s remízou, Jihlava chtěla viditelně víc. Neustále se tlačila do útočného pásma a Východočeši chvílemi nevěděli kde jim hlava stojí. Jelikož však měli v brance výborného gólmana Malého, na stavu 1:1 se nic neměnilo. Zuby si na pozorném hradeckém brankáři postupně vylámali Hlouch, Sklenička a Rytnauer. Tlak Dukly gradoval v závěrečných minutách zápasu. Nejprve nedokázal zasunout puk do prázdné domácí klece v 57. minutě Vladimír Říha, bezprostředně po něm trefil Petr Kaňkovský tyč a Romanu Hlouchovi zas zkazila radost z gólu Malého lapačka. Až přišla 59. minuta. Do hradeckého obranného pásma se vypravil Tomáš Čachotský a dostal se až za domácí brankou. Před ní pak našel přesnou přihrávkou Petra Kaňkovského a ten už se napodruhé nemýlil. Z Hradce si tedy nakonec Dukla odvážela všechny tři body za nejtěsnější vítězství 2:1.

Vladimír Jeřábek ( Hradec Králové ): „Myslím, že zvrat v utkání nepřišel až v závěru, ale už dávno předtím. Za stavu 1:0 jsme měli navrch a pak jsme dvěma hloupými fauly dali Jihlavě šanci k vyrovnání. Ta ji samozřejmě využila. Druhým momentem, který zřejmě rozhodl, byla neproměněná dvouminutová přesilovka pět na tři na konci druhé části.“

Petr Fiala ( Dukla Jihlava ): „Věděli jsme, že ten dnešní zápas nebude nic jednoduchého. Hradec takový usilovný hokej prostě hraje a my jsme s ním především v první třetině měli problémy. Začali jsme na tři lajny, ale nefungovalo to tak jak jsme si představovali. Proto jsme poslali do hry i čtvrtý útok. Ten do naší hry vnesl pohyb, dostával se do třetiny a zbytek mužstva se pak přizpůsobil. O našem vítězství asi rozhodlo víc štěstí, nebo jsme měli možná větší chuť vyhrát.“