3:1
(0:0, 1:0, 2:1)

Prostějov dorazila vlastní nediciplinovanost

20.09.2003 / RTD

Třetí zápas v nové sezóně má za sebou jihlavská Dukla a i do třetice se jí podařilo zvítězit, když na domácím ledě porazila Prostějov 3:1. O výsledku velmi vyrovnaného zápasu rozhodl dvěmi brankami v přesilových hrách jihlavský obránce Jiří Ševčík, který tak dokonale potrestal nediscipinovanost svých loňských spoluhráčů.
20.09.2003 17:30, 1.liga ČR - 3. kolo

Suchan - Ševčík, Staněk, Morava, Šefčík, Lupač, Duben - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Jantovský, Altrichter, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Cmunt, Havel, Adamec
3

LHK Jestřábi Prostějov

Piterka - Vlček, Zátopek, Sedlák, Světlík, Pospíšil, Šeda - Černý, Bařica, Streit - Šakarov, Kašík, Hradecký - Studený, Fink, Smejkal - Jelínek, Šebek
1
Branky: 27. Morava (Altrichter), 46. Ševčík (Kaňkovský, Staněk), 53. Ševčík (Staněk, Kaňkovský) - 58. Šakarov (Smejkal, Kašík). Rozhodčí: Staněk - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1980.

Od úvodních minut první třetiny byl k vidění úporný hokej, kterému dominovaly především obrany obou celků. Náznaku prvních šancí se diváci dočkali pouze ve 14. minutě při přesilovce domácích, Dukla však svůj tlak v početní výhodě k vedoucí brance nevyužila. Do kabin se tak po první třetině odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Ten na ukazateli skóre vydržel až do 27. minuty. Teprve poté se mohli domácí fanoušci poprvé zaradovat, parádní střela jihlavského obránce Mariána Moravy od modré se zastavila až za zády hostujícího gólmana Piterky. O tři minuty později mohla Dukla vést už o dvě branky. Ševčíkovo nahození od modré šikovně tečoval Sklenička, prostějovského Piterku však zastoupila tyč. A když ve 33. minutě nevyužil svou šanci ani útočník první jihlavské pětky Hlouch, kterého před odkrytou brankou našel spoluhráč Bakus, vedli domácí po dvou třetinách nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Největší příležitost na zvrat v utkání dostal Prostějov v úvodu třetí třetiny. Ve 41. minutě hrála Dukla v šesti a na trestnou lavici tak musel domácí útočník Rytnauer. O půl minuty později vyloučil rozhodčí Staněk i Altrichtera a hosté měli 81 sekund možnost sehrát přesilovku 5:3. O výhodu dvou mužů na ledě se však záhy sami připravili, když se za dalších 44 sekund nechal zbytečně vyloučit Streit. Přesto se ve třetí třetině měnil stav při početní výhodě hned dvakrát. Ve 46. a 53. minutě se totiž za záda Piterky trefil jihlavský obránce Jiří Ševčík, který ještě v loňské sezóně působil právě v Prostějově, a dostal tak Duklu do tříbrankového vedení. Za hosty pak už jen v 58. minutě korigoval čestným úspěchem Petr Šakarov.

Petr Zachar ( HC Prostějov ): „ Myslím, že to byl celkem pohledný zápas, ve kterém jsme byli Jihlavě minimálně do poloviny střetnutí rovnocenným soupeřem. Před začátkem utkání jsem hráče upozorňoval na hru v oslabení. Věděli jsme, že Dukla má velmi dobré přesilovky a ve všech zápasech v nich minimálně jednou skóruje. To se nakonec také potvrdilo. Ve druhé části jsme prohrávali po naší chybě a pak už nás Jihlava přehrála právě díky přesilovkám. Musím jí k vítězství pogratulovat, určitě si ho zasloužila.“

Petr Vlk ( Dukla Jihlava ): „ Věděli jsme, že ten zápas rozhodně nebude jednoduchý. Prostějov ještě nebodoval a potřeboval se chytnout. Navíc hokej hrát umí velmi dobře. Nám se nepovedla první třetina, nehráli jsme tak, jak bychom si představovali, ale ve zbývajících dvou už si myslím, že jsme měli taktovku pevně v ruce. Vyhráli jsme a všichni kluci zaslouží pochvalu.“