2:6
(1:3, 0:1, 1:2)

Černé dny červenožlutých neberou konce

25.09.2006 / Dušan Majer

Hrstka věrných fandů, kteří se přišli podívat se povstání Dukly z popela, se nedočkala ani ve třetím domácím utkání solidního výkonu a to i přes účast bývalé jedničky červenožlutých Lukáše Sáblíka, jemuž se ale úvod utkání příliš nevyvedl a inkasoval hned ze druhé střely. A jelikož v dalším v průběhu utkání obdržel dalších 5 branek a výkon Dukly nijak drasticky nevybočil z letošních zajetých kolejí, přenechali červenožlutí všechny body jejich přemožiteli z minulého play-off Hradci Králové.

Můžete se podívat na 10 fotografií od Dušana Vrbeckého.

25.09.2006 17:30, 1. liga ČR - 5. kolo

Sáblík - Duben, Lukáč, Lukačovič, Chvátal, Čintala, Kuchyňa, Plch, Pekárek - Fiedler, Bakus, Rytnauer - Hanzal, Kaňkovský, Čachotský - Horský - Dušátko, Říha - Lazorišák, Havel, Polák
2

Hradec Králové

Hylák - Toužimský, Mocek, Burián, Šeda M., Hendrich, aňo, Lesák - Fořt, Roubík, Fišer - Haluza, Šeda J., Suchý - Domin, Koudelka, Vondráček - Potůček, Volráb, Diviš - Šebek
6
Branky a nahrávky: 11. Bakus (Rytnauer, Čachotský), 48. Dušátko (Polák, Horský) - 2. Burián (Šeda Jan, Haluza), 11. Vondráček (Domin, Koudelka), 15. Fořt (Fišer, Suchý), 32. Roubík (Fišer, Mocek), 47. Fořt (Roubík, Mocek), 54. Vondráček (Domin). Rozhodčí: Lacina - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:7, navíc Fiedler (JIH) 10 min. OT - Toužimský (HKR) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1020. Střely na branku: 38:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6.

Vstup do utkání se domácím vůbec nepovedl a hned druhá vážnější střela překonala, Dukle dnes vypomáhajícího, Lukáše Sáblíka. Jan Šeda našel v početní výhodě zpoza branky přesným pasem volného Tomáše Buriána, který pálil přesně pod víko jihlavské branky - 0.1. Dukla dostala možnost srovnat skóre hned v šesté minutě, ovšem Bakusovi nevyšlo trestné střílení. Jeho kličku do forhendu brankář Hylák vykryl betonem. O pár vteřin později se do sóla řítil hradecký Fořt, kterého musela domácí obrana zastavit jen nedovoleným hákováním. Jihlava se osmělila do útoku, ale v něm si často počínala zbrkle. Za zmínku stojí jen střela Marka Horského od modré. Domácí však před soupeřem museli znovu sklonit hlavu. Duben se dopustil za brankou chyby, když nechal Domina nahrávat volnému Romanu Vondráčkovi, který měl kolem sebe tolik místa,že si stihl Sáblíka položit a pak nad něj nechytatelně zavěsit - 0:2. Od tohoto gólu uplynulo přesně 15 vteřin, když jihlavské trio Oldřich Bakus, Rytnauer, Čachotský několika dorážkami puk za Hyláka přeci jen procpalo - 1:2. V dalších minutách se hrál hokej jen ve středním pásmu a zdálo se, že oběma týmům tato hra vyhovuje, takže skóre se příliš měnit nebude. Chyba lávky! Stačilo aby Patrik Fořt napřáhl při signalizovaném vyloučení a Sáblík lovil puk, který mu proklouzl mezi betony, ze sítě znovu - 1:3. Hosté mohli skóre ještě navýšit, když ve vlastním oslabení ujel Koudelka, jenže domácí obrana ho stihla zbrzdit natolik, že nebyl schopen nebezpečně střely. Domácí brankář se musel vytáhnout i proti povedené akci Vondráčka s Roubíkem. Stejnou situaci si na druhé straně vyzkoušeli Fiedler s Horským, ovšem jejich akce skočila bez úspěchu stejně jako v hradeckém podání. Poslední akci třetiny si vypracoval hradecký Petr Haluza, když nechal Sáblíka vyniknout efektním zákrokem lapačkou.

Druhá třetina příliš pohledného hokeje nepřinesla. Dukla se hlavně na začátku třetiny snažila být aktivnější a shodit ze sebe deku z první třetiny, což se jí dařilo. Ovšem kýžený gól se za Hylákova záda nedostal. Nic platná nebyla Lukáčova střela od modré, po níž vznikl před brankou nadějný závar, ani Hanzalův pokus, kterým netrefil odkrytou branku. Dokonce ani Fiedler neuspěl se svým sledem šancí. Hosté tedy začali vystrkovat drápky. Michal Šeda sice gól od modré nedal, ale o pár minut později zopakovali Fišer s Jaroslavem Roubíkem akci, která vedla k prvnímu gólu a znovu byli úspěšní - 1:4. Do konce druhé části si akce vypracovávali jen hostující hráči. Sáblík ovšem nehodlal prodat sou kůži lacino. Nejprve pohotově sklapl betony proti Dominově střele, pak si poradil s Koudelkovým pokusem od modré a minutu před druhou sirénou zkrotil Hendrichův pokus rovnou z buly.

V poslední dvacetiminutovce tlak hostí pokračoval. Nejprve Roubík trefil Sáblíkovu masku a o chvíli později dokonce zvonila po Koudelkově střele tyč! Dukla se sice snažila odpovědět protiútokem, ovšem její ambice ihned utnul Patrik Fořt, který v sólu poslal Sáblíka na led a sám pak střílel přesně pod víko - 1:5. To už někteří jihlavští „fanoušci“ nevydrželi a stadionem se začalo ozvat hromové: „Chalupa ven.“ Tento nepěkný pokřik neustal ani když Dukla snížila skóre. Jan Dušátko ideálně zpracoval nahrávku od Poláka a své sólo zakončil přesným zasunutím puku mezi Hylákovy betony - 2:5. Domácí ovšem po tomto gólu polevili, což byla živná půda pro pokusy hostí, což dokládá pokus Jaroslava Roubíka od modré, kterým vyprášil Sáblíkovy betony. Jihlava se pokusila odpovědět sledem akcí, ovšem ani Kuchyňa, Čachotský ani Říha svými dorážkami Hyláka nepřekonali. Zato Hradec byl ve svých pokusech úspěšnější. Střela Suchého z úhlu sice ještě narazila na Sáblíkův beton, ovšem o pár vteřin později zvedali hosté ruce nad hlavu pošesté. Domácí brankář neudržel ve své moci Dominovu střelu. Ke ztracenému puku okamžitě přispěchal Roman Vondráček který dvěma dorážkami přeci jen překonal domácího brankáře - 2:6. I poslední minuty patřily hostům. Potůček hezky pálil z otočky a když Patrik Fořt zazdil střelou do lapačky únik tři na jednoho, byl gólový účet zápasu podtržen.

Jiří Mička (Hradec Králové): „Zápas jsme začali velice dobře – podařilo se nám dát do desáté minuty dva rychlé góly. Je škoda, že jsme vzápětí inkasovali druhý gól. Nepohlídali jsme si totiž Bakuse, i když jsme věděli, že je to kvalitní hráč. Důležité pro nás bylo, že jsme dali do konce třetiny gól na 3:1, čímž se hráči uklidnili. O dva góly jsme vedli proti Mladé Boleslavi i proti Brnu, takže si hráči více věřili. Zase se nám podařilo dát gól a ve třetí třetině se utkání už jen dohrávalo. Velice mne mrzelo, když fanoušci skandovali: „Chalupa ven“. Ti lidé by si měli uvědomit, jaký kádr má pan Chalupa k dispozici . Někteří po sezóně skončili, jiní utekli pryč. Když útočníci nedostanou puk, tak se hraje špatně, potom můžete mít v bráně třeba Haška a dopadne to stejně. Když nebudete mít pořádnou obranu, tak dva až tři beky, tak tady neuspěje žádný trenér. Ani třeba svého času Tichonov či Hlinka.“
Milan Chalupa (Jihlava): „Tohle je tvrdá realita, s tím se nedá nic dělat. Nemluvím teď o hře, ale o tom, s jakým materiálem v obraně pracujeme. Když útok nedostane od obránců nahrávky, tak je to pro ně velice složité. V zápase jsme chtěli bojovat, což se nám podařilo, i když si to někteří lidé nemysleli. Chtěli jsme proti Hradci odčinit to loňské vyřazení z play-off. V začátku jsme měli odhodlání hrát. Měli jsme vyrážet do rychlých brejků, ovšem bylo to naopak.“