2:3
(1:1, 1:0, 0:2)

Z Mladé Boleslavi se třemi body a lazaretem

15.11.2003 / Eva

Už podruhé v sezóně porazili hokejisté Dukly Jihlava Mladou Boleslav 3:2. Tentokrát se těsný výsledek zrodil na ledě Středočechů a Dukla se díky němu přiblížila v tabulce vedoucímu Chomutovu na šest a druhému Berounu dokonce na jeden bod. Kromě vítězství si ale v sobotu Jihlava z Mladé Boleslavi vezla také tři zraněné hokejisty…
15.11.2003 17:00, 1.liga ČR - 18. kolo

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Vyskočil, Pazdera, Vála, Míka, Toužimský, Holý - Kristek, Sirotek, Žák - Kadlec, Král, Jakeš - Metlička, Oliverius, Postl
2

Suchan - Kolafa, Staněk, Kubeš, Šefčík, Šmarda, Morava, Lupač - Hlouch, Bakus, Sklenička - Rytnauer, Altrichter, Padělek - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Lazorišák, Havel, Dolana
3
Branky: 1. Žák (Kristek, Sirotek) + 26. Žák (Sirotek) - 18. Bakus (Kolafa, Hlouch), 51. Bakus (Sklenička), 42. Padělek (Morava). Rozhodčí: Chlaň - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2117.

Z utkání uběhla přesně jedna minuta, když se u jihlavské branky objevil domácí útočník Zdeněk Žák a Mladá Boleslav vedla 1:0. Už o dvě minuty později mohl být náskok Středočechů dvougólový. Naštěstí pro Duklu však mířil Jaroslav Sirotek z bezprostřední blízkosti nad Suchanovu branku. Hosté z Vysočiny se po rozpačitém začátku dostali do první vážnější situace až ve 13. minutě, kdy se před gólmanem Šindelářem objevil Marek Cmunt. Mladoboleslavský brankář ale vyšel z tohoto souboje vítězně. O několik vteřin později nastřelil další jihlavský hokejista Tomáš Kolafa tyč a gól v tu chvíli doslova visel ve vzduchu. Utrhnout se ho ovšem rozhodl až dvě a půl minuty před prvním odchodem do šaten kapitán Dukly Oldřich Bakus. U levé tyče domácí svatyně si počínal ze všech nejdůrazněji a vyrovnal na 1:1.

Rychlý a oboustranně pohledný hokej viděli diváci také v prostřední části. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Ve 22. minutě netrefil prázdnou jihlavskou klec mladoboleslavský útočník Kristek a na opačné straně pak zahodil podobnou tutovku Ladislav Rytnauer. Další změna skóre tak přišla až ve 26. minutě. Jaroslav Sirotek vyhrál buly pro Zdeňka Žáka a ten poslal hostujícímu brankářovi svou druhou gólovou navštívenku. 2:1. Vyrovnání měl pak na holi o pět minut později Zbyněk Sklenička, svou bekhendovou střelu ale zvedl až příliš. Také Padělkův pokus o opětovné srovnání stavu selhal a když se z přečíslení dvou na jednoho neujala ani jedovka domácího Metličky, skončila druhá třetina vítězstvím Středočechů v poměru 1:0.

Před závěrečným dějstvím museli jihlavští trenéři poněkud zamíchat sestavou. V průběhu střetnutí se jim totiž zranili dva útočníci Petr Altrichter a Roman Hlouch a také obránce Karel Šefčík. Prostor na ledové ploše proto tentokrát dostalo i trio juniorů Havel, Lazorišák, Dolana. Na začátku třetí části hrála Dukla přesilovku a přesnou bekhendovou střelou pod horní tyč Šindelářovy klece se v ní prezentoval Aleš Padělek, 2:2. Další početní výhodu pak měli hosté na začátku 49. minuty, ale už na jejím konci o ní díky přestupku Zbyňka Skleničky přišli. Krátká přesilovka Mladé Boleslavi gól nepřinesla, naopak bezprostředně poté, co se vyloučený hostující útočník vrátil na led, poslal do úniku Oldřicha Bakuse a ten své sólo zakončil třetím jihlavským úspěchem. 2:3. Dukla potom svůj hubený náskok urputně bránila, narušovala veškeré domácí pokusy o útok už v zárodku a Středočeši se tak nedostali ani k závěrečné power play.

Tým z Vysočiny si tedy nakonec z Mladé Boleslavi odvážel tři velmi cenné body za vítězství 3:2. Ty byly ovšem tentokrát vykoupeny třemi nepříjemnými zraněními. Jak dlouho se bude Roman Hlouch potýkat s pohmožděným kolenem, Karel Šefčík s pohmožděným palcem na levé ruce a Petr Altrichter s výronem v kotníku ukáží až nejbližší dny.

Josef Horešovský ( M. Boleslav ): Věděli jsme, že Dukla hraje velmi dobře. Proto je také v tabulce tam kde je. Po dvou třetinách jsme vedli 2:1, pak jsme ale udělali chybu a zaplatili za ní vyrovnávacím gólem. S přibývajícím časem bylo čím dál jasnější, že kdo se dopustí další chyby, prohraje a bohužel jsme to byli my.“

Petr Vlk ( Jihlava ): „ Samozřejmě jsme velmi rádi, že si odtud vezeme vítězství; i když musím říct, že dnes jsme asi byli ne lepším, ale šťastnějším týmem. Utkání bylo vyrovnané, chvilku měli převahu domácí a chvíli zase my. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme alespoň vyrovnat a nakonec jsme vyhráli. Kluci v podstatě splnili to, co jsme po nich chtěli. Jediné co mě na zápase mrzí, jsou tři zranění hráči. Museli jsme kvůli tomu v průběhu trochu improvizovat se sestavou, ovšem i ti co naskočili do zápasu z lavičky podali velmi dobrý výkon a zaslouží pochvalu.“