2:0
(2:0, 0:0, 0:0)

První letošní vítězství proti Kometě Brno

07.10.2006 / Luban

Domácí Dukla posílená o Mariana Moravu vstoupila do utkání výborně. První gól zaznamenal v přesilové hře Petr Kaňkovský. Do konce prvního dějství se trefil ještě Jan Dušátko. Druhá část hry přinesla na straně Dukly hodně vyloučených a žádné branky. Ani v poslední dvacetiminutovce se nepovedlo hostům zvrátit utkání, a tak si Jihlava připsala první vítězství v sezóně, na němž měl hlavní podíl výborný výkon domácího brankáře Milana Řehoře.

Můžete se podívat na 10 fotografií od Dušana Vrbeckého.

07.10.2006 17:30, 1. liga ČR - 9. kolo

Řehoř - Chvátal, Morava, Lukáč, Šmarda, Dobrovolný, Lukačovič, Duben - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Kaňkovský, Fiedler - Vaškovič, Dušátko, Hanzal - Lazorišák, Havel
2

Maláč - Lhotský, Malena, David, Martínek, Karlíček, Vyhlídal, Vyrůbalík, Špelda - Moskal, Brančík, Hodek - Staněk, Barus, Obdržálek - Appel, Meluzín, Černý - Šúrek, Hruška
0
Branky a nahrávky: 11. Kaňkovský (Fiedler, Lukáč), 15. Dušátko (Dobrovolný). Rozhodčí: Blecha - Kis, Špringl. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1860. Střely na branku: 21:41. Průběh utkání: 2:0.

Vstup do utkání byl od obou mužstev famózní. Oba týmy makaly naplno a hokej se fanouškům prostě musel líbit. První šanci zápasu si vypracoval Fiedler, když tečoval střelu Šmardy. Vzápětí se však hosté vzchopili a nejprve Staněk tečoval vedle a vzápětí Hodek trefil jen Řehořův beton. V této fázi byla Kometa aktivnější a naplno využívala početní výhody. Ani domácí však nepřestali bojovat. V úniku poslal Říha nahrávku Kaňkovskému, ten ovšem pálil vedle. Gólem neskončil ani pokus Bakuse, který se, ač tísněn soupeřovým obránci, probojoval až ke střele. Maláč ovšem své betony včas sklapnul. Ohromný aplaus si v druhé brance zasloužil Milan Řehoř, který akrobatickým zákrokem zachytil Brančíkův pokus. „Mrzí mne, že jsem si v první části vypracovali několik slibných šancí, které jsme ovšem nedali,“ lituje neproměněných šancí trenér Brna, Lubomír Oslizlo. Tato šance jakoby znamenala zlom v utkání. Říha sice ještě ze sóla pálil nad, ovšem zanedlouho mohli jihlavští hráči zvednout ruce nad hlavu. Petr Kaňkovský hbitě tečoval Fiedlerovu střelu - 1:0. Ani v dalších minutách jihlavští nezaváhali a stále vyráželi do útoku. Jako zářný příklad toho byl Tomáš Čachotský, který si při jednom střídání ukázkově pohrál se všemi brněnskými hráči, prokličkoval skrz útočné pásmo, ovšem svou střelu poslal jen do Maláčova plastrónu. Kometa zahrozila jen Hodkem, který v nadějné pozici trefil jen Řehořovo rameno. Další minuty už ovšem patřily znovu domácím. Rytnauer pálil z buly do vyrážečky, ovšem zakrátko se už puk třepal v síti. Gól Jana Dušátka byl sice s odřenýma ušima a hodně šťastný, ovšem na světelné tabuli rozzářilo 2:0. „Tenhle druhý gól byl takový laciný,“ smutní Oslizlo. Poslední minuty třetiny zase pro změnu patřily hostům. Asi největší šanci spálilo trio Vyhlídal, Černý a Meluzín. Tato trojice při signalizovaném vyloučení domácího hráče několikrát jihlavským obráncům dokázala zamotat hlavu a jen díky pozornému Řehořovi se udržela nad vodou. „Musím vyzdvihnout výkon Milana Řehoře, který nás v těžkých chvílích podržel,“ uvědomuje si cenu svého brankáře trenér Petr Vlk. V poslední dvouminutovce vyzval Brančík Řehoře na souboj, ovšem jihlavský brankář vytáhl proti střele brněnského kapitána efektní semafor. Poslední šanci třetiny si vypracoval Meluzín, když pálil rovnou z buly.

I druhou třetinu zahájili domácí aktivněji, což dokládá jak sólo Fiedlera, tak i Dušánkův pokus o brejk ve vlastním oslabení. V dalších minutách si ovšem domácí ubrali spoustu sil, když se nechali čtyřikrát za sebou vyloučit. V této dlouhé přesilovce mělo Brno spoustu šancí na gól. Plejádu zmařených šancí odstartoval střelou do tyčky Šúrek. Jako další pohořeli Lhotský, který pálil od modré, ovšem jehož střelu Řehoř dobře viděl, tak neměl problém ji skrýt v lapačce, Obdržálek, který svou bombou trefil Řehořovu lapačku, od které se však puk odrazil, ovšem tento padáček spadl až za branku, Černý, který spálil hned dvě šance, Brančík, který opět pohořel na Řehořově semaforu. Poslední dvě šance měl Aleš Staněk. Napoprvé ještě pálil vedle, ale skoro půl minuty před koncem prozkoušel Řehořovu pozornost obstřelením obránce. Ani tato šance neskončila gólem.

Třetí část opět přinesla napjatý a elektrizující hokej. První šanci zazdil hostující Jiří David, když od modré trefil jen betony, do třetice dnes Řehoř předvedl semafor proti střele Michala Černého. V dalších minutách měl Jan Dušátko dvě šance na skórování, ovšem ani jeho vypíchnutí soupeřovy rozehrávky, ani jeho střela z voleje však ovoce nepřinesly. Gólem neskončil ani Lazorišákův drzý průnik. Na druhé straně kluziště zazdil Obdržálek doslova „megašanci“, když se řítil sám na Řehoře. Domácí brankář měl pořádné štěstí o pár minut později, když betonem vyrazil Moskalovu střelu. Ve vlastním oslabení se rozhodl ujet jihlavský Dušátko, který naservíroval přihrávku volnému Čachotskému. Tento pas byl ovšem pro domácího forvarda příliš dlouhý. Štěstí si na druhé straně vybral znovu Řehoř, když pokryl jedovatou střelu Romana Meluzína. Jako pravá opora se jihlavský gólman ukázal při šanci Appela s Vyrůbalíkem, když si zachoval chladnou hlavu. Všechny jejich pokusy vyrazil a ten poslední zajistil pár centimetrů před brankovou čárou. Šanci na třetí gól Dukly měl Tomáš Čachotský, ten ovšem netrefil přihrávku z voleje. Alespoň snížit mohl Hodek, ovšem Řehoř si jeho střelu do plastrónu pokryl zajistil si tak první nulu v seniorském týmu. Další šance už nepřišly. Jihlava aktivním presinkem nedovolila Brnu odvolat včas Maláče, takže skóre zápasu už zůstalo nezměněno.

Lubomír Oslizlo (Brno): „Věděli jsme, že i když my jsme třetí a hrajeme s posledním, že Jihlava nemá tak špatný kádr, aby hrála dole. To se nám potvrdilo. Domácí nám utekli o dva góly. Dvě třetiny jsme se to pak snažili zlomit. Kdybychom si nevypracovali šance, tak by mne to tolik nemrzelo, ale šance jsme měli, jen jsme je neproměnili. Soupeř to už pak ubránil, takže vyhrál.“

Petr Vlk (Jihlava): „Kluci si zasloužili vítězství už v Prostějově, myslím, že tam bylo dobré nasazení. Soupeři jsme nabídli pár šancí, když jsme si nepokryli hráče. Marián Morava je velkou posilou. Hlavně v těch situacích, kdy tým potřebuje nějakého „brouska“. Navíc je to jistota do obrany, hlavně v oslabeních i v soubojích před brankou je velkým přínosem.“