2:3
(2:1, 0:1, 0:1)

Horácké derby pro Duklu

14.10.2006 / Matěj Hráček

Červenožlutí odjížděli k 12. prvoligovému kolu do nedaleké Třebíče s odhodláním urvat první venkovní vítězství. Už ve 4. minutě je k němu nasměroval Ladislav Rytnauer, jenž po přihrávce Kaňkovského prostřelil Cháberu. Zbytek první třetiny však patřil domácím, kteří góly Zahradníka a Šefčíka otočili. Ovšem Oldřich Bakus ve 2. třetině srovnal a v poslední dvacetiminutovce Jihlava dokonala obrat gólem Vladimíra Říhy. Horácká Slavia už pak na další vývojový zvrat nenašla síly a podlehla Dukle 2:3.

Můžete se podívat na několik fotografií od Dušana Vrbeckého.

14.10.2006, 1. liga ČR - 12. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Chábera - Ščerban, Rehák, Hrbáček, Vomela, Dvořák, Šefčík - Laš, Dolníček, Mertl - Handlovský, Oliva, Korotvička - Čech, Zahradník, Pšurný - Přibyl
2

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Chvátal, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Lukačovič, Šmarda - Říha, Bakus, Rytnauer - Čachotský, Kaňkovský, Dušátko - Lazorišák, Havel, Fiedler - Hanzal, Vlk, Polák
3
Branky a nahrávky: 9. Zahradník (Pšurný), 14. Šefčík (Zahradník) - 4. Rytnauer (Kaňkovský, Bakus), 37. Bakus (Fiedler), 41. Říha (Fiedler). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2500. Střely na branku: 52:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Průběh utkání

První velkou šanci zápasu měl ve 4. minutě Jihlavský Oldřich Bakus, který před Cháberou dorážel střelu Rytnauera. Cháberův beton však zasáhl včas. Ještě v této minutě se zrodila první branková šance zápasu. Střelu hostujícího Ladislava Rytnauera nedokázal domácí brankář pokrýt a Dukla se ujala vedení 0:1. V 5. minutě hrála Třebíč přesilovku. Na trestnou lavici si šel odpočinout Oldřich Bakus. Velkou Šanci Třebíče měl Petr Zahradník, který se pokusil hostujícího brankáře překvapit střelou okamžitě po vhazování. Jeho střela brankou neskončila. Branky se Horácká Slavia dočkala v 9. minutě. Vyrovnávací branku zařídil Petr Zahradník, který protlačil kotouč za záda brankáře Dukly - 1:1. Od vyrovnávací branky hráli hráči Třebíče lépe. Soupeře jasně přehrávali a tvořili si šance. Jednou z nich byla ve 12. minutě střela Davida Dolníčka z bezprostřední blízkosti. Jihlavský Řehoř jeho střelu pokryl. Ve 14. minutě se Třebíč dočkala další branky. Nahození Karla Ševčíka, se dostalo až do hostující brány - 2:1. Domácí pokračovali ve skvělé hře až do první sirény, ale více branek však už v první části vytěžit nedokázali.

V úvodních minutách druhé třetiny hráli hokejisté Dukly Jihlava přesilovku. Nemohli s ní být příliš spokojeni, protože největší šanci měl Marián Morava, který střílel do betonu Chábery. Ve 24. minutě vyslali domácí na hostující branku tvrdou ránu. Jihlavští ji však obětavě zblokovali. Poté hrála Jihlava přesilovou hru. Zamkla Třebíč do obranného pásma. Největší šanci měli překvapivě domácí. Střela Pšurného se zastavila až na brankové čáře. Ve 31. minutě Horácká Slavia vysílala na Řehoře jednu střelu za druhou, ten je však dokázal vyrazit všechny. Ve 37. minutě Dukla nečekaně udeřila. Oldřich Bakus vyrovnal stav zápasu po blafáku do bekhendu - 2:2. V poslední minutě druhé třetiny ujel hostující obraně Marek Laš. Řehoře chtěl překvapit střelou. Ten ji však vyrazil betonem.

Hned ve 41. minutě Dukla Jihlava strhla vedení na svoji stranu. Vladimír Říha, jenž překonal domácího brankáře střelou z mezikruží k pravé tyči - 2:3. Poté se Jihlavané dostali opět do útočného pásma a Třebíčští se jen těžce dokázali bránit jihlavskému zámku. Když už se domácím podařilo vyvézt kotouč z obranného pásma, tak útočné snažení ztroskotalo na jihlavské obraně. V 50. minutě se domácí Chábera pořádně zapotil. Střely Jihlavanů, které šly bezprostředně za sebou dokázal skvěle vyrazit. Poslední minuty zápasu se Třebíč tlačila do šancí. Vzala si oddechový čas, ale ani to nestačilo. Horácká Slavia se snažila vyrovnat, ale její útočné šance Jihlavané dobře bránili a vyhazovali kotouče. Ani přesilovka v poslední minutě zápasu Třebíčským nepovedla a Jihlava si v derby připsala vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (Jihlava): „Zápas splnil to, co se od takových zápasů očekává. Bojovný zápas s nasazením z obou dvou stran. Myslím si, že ač hlavně vy novináři z toho děláte velkou věc, při nž by měla panovat nějaká rivalita, tak to byl dnes velmi fér vedený zápas, který se divákům musel líbit. My jsme samozřejmě spokojeni s tím, že jsme vyhráli, protože je zde horká půda. Vyhráli jsme 3:2, což je pro nás výborné."

Jiří Otoupalík (Třebíč): „My jsme hráli vlastně jen první třetinu, kterou jsme vyhráli jen 2:1. Měli jsme tam spoustu příležitostí, ale bohužel jsme nebyli schopni přehodit ležícího, velmi dobrého brankáře. Po takové třetině jsme měli vést ne o jeden gól, ale o dva nebo o tři a to utkání by vypadalo jinak. Pak jsme špatně nastoupili do druhé třetiny. Přišla zbytečná vyloučení, pak jsem hráli přesilovku pět na tři, ale tu jsme vůbec nezvládli. Naši beci místo střelby hledali nějakou přihrávku na útočníky a chtěli soupeře vybagovat. To ale dneska není možné. V přesilovkách musí beci střílet. Od té doby se utkání začínalo obracet a Jihlava začínala mít navrch. Jejich hra byla podložená vynikajícím výkonem brankáře a nakonec to utkání zvládli a vyhráli."

Fotogalerie utkání

Fotogalerie