3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Předposlední porazil posledního

28.10.2006 / Dušan Majer

V brankových statistikách dnešního duelu se objevovala hlavně tři jména a to i ve stejném pořadí. Touše se vždy ujal Olda Bakus, posunul jej na Tomáše Čachotského a po jeho přihrávce rozvlnil dvakrát v utkání síť za olomouckým Žigárdym Marek Chvátal, který v tomto utkání zaznamenal své vůbec první branky v letošní sezóně. Třetí branku přidal Vladimír Říha, nulou se zaskvěl i Milan Řehoř.
28.10.2006 17:30, 1. liga ČR - 15. kolo

Řehoř - Chvátal, Morava, Kuchyňa, Lukáč, Dobrovolný, Šmarda, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Dušátko, Lazorišák - Hanzal, Řípa, Fiedler
3

HC Olomouc

Žigárdy - Kříž, Bartoň, Vlček, Šafařík, Švrček, Vyrůbalík - Chyba, Najdek, Smejkal - Bordowski, Čuřík, Žajgla - Slaninák, Bouz, Zbořil - Šímo, Barták, Kovalovský
0
Branky a nahrávky: 7. Chvátal (Čachotský, Bakus), 36. Chvátal (Čachotský, Bakus), 42. Říha (Lozorišák, Bakus). Rozhodčí: Fraňo - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 12:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1390. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 3:0.

Jihlavská Dukla má za sebou další zápas. Tentokrát jí los přivál do cesty Olomouc, poslední tým tabulky, se kterým však Jihlava ve druhém kole prohrála. Zápas, který se odehrál na HZS měl po celu dobu náboj a fanouškům se musel líbit. Domácí po celou dobu prakticky dominovali a přesnou hrou v obraně ulehčily Milanu Řehořovi cestu ke třetí nule ze čtyř domácích zápasů. Domácí měli navrch již od prvních minut a první akce tedy logicky vzešly logicky z jejich holí. Již v prvních vteřinách hry zatlačila Dukla Kohouty do defenzivy a hlavně kapitán Bakus měl několik gólových akcí. O pár vteřin později se do šance dostal i Fiedler, který však zamířil jen do Žigárdyho plastrónu. Krátce po něm se o otevření skóre pokusil třetí útok vedený Dušátkem, ani ten však úspěch neslavil. Naprázdno vyšel i Morava, který se snažil procpat puk podél ležícího Žigárdyho. Červené světlo se rozsvítilo až v sedmé minutě kdy na modré nabil Marek Chvátal a jeho projektil se zastavil až v síti, čímž se domácí dostali do vedení 1:0. Olomouc se dostávala do útoku pouze sporadicky, což dokládá pokus Smejkala, který však nastřelil Řehořovu vyrážečku. Na druhé straně se do šance dostal Čachotský, ten však nezkrotil skákavý puk, a tak se hosté ubránili. Po této akci olomoučtí hráči začali vyrážet do útoku častěji. Nejprve Kříž vyzkoušel při dvojnásobné přesilové hře Řehořovu pozornost, v sedmnácté minutě pálil Vyrúbalík pod víko jihlavské branky, ovšem Řehořova lapačka byla proti. Na jeho plastrónu skončila i střela z hole Roberta Najdeka.

Druhá část se nesla v duchu ještě většího tlaku domácího klubu. Své šance postupně nevyužili Čachotský, který pálil nad, ani Rytnauer, který jeho pokus nedorazil. Slepé náboje měli na své hokejce Fiedler i nadvakrát Bakus, který nejprve pálil nad a vzápětí orazítkoval Žigárdyho rameno. Neujala se ani šance Šmardy, který pálil z mezikruží, ani Fiedlerův chytrý pokus těsně před brankářem. Teprve až když Čachotský nahrál Marku Chvátalovi se skóre změnilo na 2:0. Olomoucké hráče tento gól zřejmě vybudil k aktivitě, takže zbývající 4 minuty třetiny patřily jim. Jenže Řehoř si postupně poradil jak s Žajglovou střelou pod víko, kterou skryl v lapačce, tak i se Smejkalovým sólem, které zastavil betonem. Poslední zákrok v prostřední části hry si jihlavský brankář připsal proti Vlčkově střele, kterou zkrotil vyrážečkou.

První dvě třetiny přinesly každá po gólu a nejinak tomu mělo být i v části poslední. Že to ale bude hned po 78 vteřinách hry, to zřejmě nečekal nikdo. Lazorišák našel v přesilovce volného Vladimíra Říhu a ten poslal svojí dělovku přesně pod horní tyčku a podtrhl tak střelecký účet utkání na 3:0. Šanci na zdramatizování zápasu měl na olomoucké straně Ondřej Kříž. Jeho střela sice byla nebezpečná a Řehoře pořádně protáhla, ovšem gólem neskončila. To odstartovalo další brankové snažení Dukly. Dobrovolný však pálil nad horní tyčku, Čachotský minul puk, který mohl poslat do prázdné branky, nováček Řípa se do své akce dral tak aktivně až přehodil přes Žigárdyho ukázkový kotrmelec, vzápětí pálil od modré Lukáč, jeho pokus však skončil jen v brankářově lapačce. O několik nadějných střel se pokusil i Lukačovič, ovšem Žigárdy byl pozorný. Festival neproměněných šancí uzavřel Fiedler, který minul lahůdkovou nahrávku od Hanzala. Když se ani druhé straně neujal ani Bouzův pokus, bylo jasné, že Dukla vyhraje další domácí utkání. Navíc za poslední čtyři zápasy inkasovala doma pouze jednou, což je opravdu výjimečné.

Aleš Tomášek (Olomouc): „Myslím, že jsme v situaci, že hrajeme velmi špatně a navíc ještě nedáváme góly a čím déle nedáváme góly, tím více se trápíme v tom co na ledě předvádíme. Kromě gólmana ostatní hráči nesplnili to, co jsme si řekli před zápasem.“

Petr Vlk (Jihlava): „Samozřejmě jsme spokojeni se získanými body, které jsme potřebovali, ale nebylo to jednoduché utkání. Velké pozitivum bylo, že jsme se dostávali hodně do šancí, to že jsme je nevyužívali je možná trochu přemotivovaností a zbrklostí, ale kluci se teď začnou dostávat do pohody a bude to čím dál lepší.“