3:1
(1:0, 2:0, 0:1)

Opava udílela lekci z produktivity

22.11.2003 / Eva

Vítězné listopadové tažení jihlavských hokejistů skončilo. Po šesti výhrách v řadě přišla porážka na ledě dvanácté Opavy. Na tři branky domácího celku dokázala Dukla odpovědět pouze jedním gólem Aleše Padělka a prohrála 1:3.
22.11.2003 17:00, 1.liga ČR - 20. kolo

HC Slezan Opava

Šlupina - Mocek, Přibyla, Kramný, Ručka, Tůma, Vosátko - Šebesta, Sochorek, Horný - Harazim, Mikšan, Rozum - Zdeněk, Kaňka, Lhotský
3

Suchan - Kolafa, Staněk, Kubeš, Duben, Šmarda, Morava, Lupač - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Padělek, Altrichter, Sklenička - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Adamec, Havel, Lazorišák
1
Branky: 5. Sochorek (Šebesta), 22. Kaňka (Vosátko), 26. Harazim (Mikšan) - 48. Padělek (Altrichter). Rozhodčí: Staněk - Vysloužil, Kašík. Vyloučení: 7:5, navíc Rytnauer (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 480

Už po 37 vteřinách hry byl za držení vyloučen opavský Šebesta a Dukla hrála svou první přesilovku. Za celé dvě minuty však na domácího gólmana Šlupinu téměř nevystřelila. První velkou šanci si přichystala až na 4. minutu, kdy se po chybné rozehrávce jednoho z opavských beků objevil zcela sám před soupeřovým brankářem Petr Kaňkovský. Nejproduktivnější hráč Dukly však mířil vedle a jako by tím symbolicky odstartoval marné jihlavské snažení o dobytí opavské klece. To na opačné straně znamenala první šance Slezanů zároveň první gól. Brankář Jaroslav Suchan vyjel za pukem, ale nepodařilo se mu ho dostat do bezpečí. Naopak jeho přihrávka mířila přesně na hůl Šebesty, ten pak přihrál Sochorkovi a domácí vedli 1:0. Hosty z Vysočiny sice studená sprcha probrala, ovšem na odpověď se až do konce třetiny nezmohli. V 10. minutě nedokázala protlačit puk pod Šlupinou dvojice Bakus – Čachotský, ve 12. minutě neproměnil sólový nájezd Petr Kaňkovský a tři minuty před přestávkou se neujala ani jedovatá střela Marka Cmunta.

Ze druhé části byl odehrán stejný počet vteřin jako v té úvodní, když přišlo první vyloučení. Tentokrát se však po 37 vteřinách usadil na trestnou lavici jihlavský obránce Pavel Staněk a Opava dokázala jeho provinění potrestat. Při skrumáži před brankou Dukly se nejlépe zorientoval extřebíčský Michal Kaňka a domácí vedli o dva góly. 2:0. V udílení další lekce z produktivity pak pokračovali o čtyři minuty později. Zatímco jihlavský útočník Ladislav Rytnauer v obrovské šanci mířil pouze do Šlupiny, z následného protiútoku se zrodil třetí opavský úspěch. Mikšan našel před brankou Harazima, a ten ač atakován jedním z jihlavských obránců, stačil nastavit hůl přesně. 3:0. Ve zbývajících minutách prostředního dějství pak pokračovala marná snaha hostujících hokejistů o překonání domácího brankáře. Zuby si na něm nejprve vylámal ve 27. minutě kapitán Oldřich Bakus, ve 31. minutě neproměnil další sólový nájezd Aleš Padělek a gólem neskončil ani dvouminutový soustavný tlak Dukly v závěru třetiny.

Poslední dvacetiminutovka přinesla stálou převahu hostujícího celku a jeden gól. Ve 44. minutě tečoval Kubešovu střelu od modré těsně před Šlupinou Bakus, ale domácí gólman zareagoval výborně. Ve stejné situaci se objevil na začátku 48. minuty Marián Morava, ani jeho pokus o změnu stavu ovšem nevyšel. Až na konci téže minuty vyhrál v soupeřově obranném pásmu vhazování Petr Altrichter, puk se dostal k Aleši Padělkovi a ten ho poslal pod horní tyč opavské branky. 3:1. Další minuty už se však odvíjely znovu podle původního scénáře. Dukla tlačila, Opava se urputně bránila a skóre se neměnilo. Vše takto vydrželo až do závěrečného hvizdu. Jihlava tedy i podruhé v letošní sezóně Opavě podlehla, tentokrát v normální hrací době 1:3. Protože ale Beroun doma klopýtl v zápase s Třebíčí, zůstává Dukla po 20. odehraných kolech na druhé příčce.

Josef Doboš ( Opava ): „ Mně se zápas samozřejmě hodnotí dobře, po dlouhé době jsme zase vyhráli v normální hrací době. Musím klukům v první řadě poděkovat za to, jak k utkání přistoupili. Dnes si to vítězství skutečně vydřeli. Výborný výkon pak podal především brankář Roman Šlupina, který nás hlavně v závěrečné části hodně podržel. Dvě třetiny byly z naší strany dobré, pak jsme ale dostali zbytečný gól a přestali jsme hrát hokej. Kluci jako by se začali bát o výsledek, soustředili se jenom na vyhazování puků a Jihlava měla v té době opravdu velký tlak.“

Petr Vlk ( Jihlava ): „ Musím soupeři pogratulovat k vítězství, dnes si ho zasloužil a to hlavně proto, že v úvodu byl mnohem aktivnější než my. V poslední třetině jsme pak sice měli tlak, ale stav 3:0 už nám nedal tolik klidu na hokejky, abychom některé ty velké šance proměnili. Podle mě rozhodl začátek zápasu, který byl z naší strany hodně vlažný.“