6:1
(2:0, 2:0, 2:1)

Favorit dostal další lekci

03.12.2003 / RTD

Už podruhé za sebou inkasoval vedoucí celek I. hokejové ligy Chomutov šest branek a nezískal ani bod. Po porážce 3:6 v Olomouci prohrál dnes i v Jihlavě. Tentokrát 1:6, když jediný úspěch hostů nechtěně zařídil domácí obránce Marián Morava. Dvěma góly do té správné branky se naopak prezentoval jihlavský útočník Marek Cmunt.
03.12.2003 17:30, 1.liga ČR - 23. kolo

HC Dukla Jihlava

Suchan - Kolafa, Staněk, Kubeš, Šefčík, Šmarda, Morava, Duben - Hlouch, Bakus, Čachotský - Fink, Altrichter, Rytnauer - Cmunt, Kaňkovský, Říha
6

Piráti Chomutov

Tuček (21. Hübl) - Révay, Nosek, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Svačina - Jíra, Šíp, Boušek - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek - Zíka, Koláček, Polodna - Slavík, Gergel, Charousek
1
Branky: 6. Cmunt (Kaňkovský), 7. Říha (Kaňkovský), 29. Cmunt (Kaňkovský, Morava), 32. Bakus (Šmarda), 58. Fink (Říha), 58. Rytnauer (Kubeš) - 44. Jíra. Rozhodčí: Volf - Dřínovský, Klein Vyloučení: 15:12, navíc Révay, Trefný 5 + do konce, Šíp 10. min OT, Maleček do konce. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 2810.

Průběh utkání

Šlágr 23. kola I. hokejové ligy byl k vidění na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě. Druhý tým tabulky, domácí Dukla, přivítala vedoucí mužstvo ligy KLH Chomutov.

Úvod zápasu ovlivnila série vyloučení. Po sedmdesáti sekundách se na trestnou lavici vydal domácí útočník Altrichter a Chomutov tak dostal výhodu přesilové hry. Už po dvaceti sekundách se však počet sil na ledě srovnal, když za nedovolené bránění dostal dvě minuty chomutovský Liška. Z trestu Altrichtera neuběhla ještě ani celá minuta a výhoda přesilové hry se přesunula na stranu domácích, tentokrát byl vyloučen hostující Svačina. A dvě sekundy před vypršením třetí minuty poslal sudí Volf za úmyslné posunutí branky na trestnou lavici i chomutovského Szakala. Prodloužená přesilovka dostala Duklu do tempa. A přestože domácí početní výhodu ještě nevyužili, tři sekundy po návratu Szakala na led našel milimetrovým pasem Kaňkovský před chomutovskou brankou Marka Cmunta a pro toho nebylo problém překonat gólmana Tučka, 1:0. O minutu později vedla Dukla už 2:0. Bezprostředně po vyhraném buly přistrčil Kaňkovský puk na křídlo Vladimíru Říhovi a ten vystřelil přesně nad Tučkův pravý beton. Další dvě brankové šance si vytvořili hosté, v obou případech ovšem ztroskotali na jihlavském gólmanovi Suchanovi. Ten nejprve v desáté minutě zlikvidoval Jeslínkovo sólo a o dvě minuty později společně s obráncem Kolafou zabránili Šípovi v dorážce do prázdné branky. Třetí bod během úvodní dvacetiminutovky si pak mohl ve třinácté minutě připsat Kaňkovský, kterého do brejku vyslal Morava, ovšem nejproduktivnější jihlavský hráč dnes sbíral body pouze za asistence.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s novým brankářem. Petra Tučka, který si v první dvacetiminutovce přivodil zranění levého kotníku, vystřídal Jaroslav Hübl. I tomuto gólmanovi poslala navštívenku jihlavská dvojice Petr Kaňkovský - Marek Cmunt, 3:0. Ve 29. minutě si domácí borci zopakovali svou úspěšnou spolupráci z úvodní třetiny a tentokrát Cmunt zakončil podél pravé nohy chomutovského gólmana. Ve 32. minutě se zapotil i jihlavský Suchan, který si tentokrát poradil s tečí Koláčka. Udeřilo však na druhé straně, když náskok domácích zvýšil jihlavský kapitán Oldřich Bakus, 4:0. Minutu a půl před koncem druhé dvacetiminutovky pak mohl druhou branku v utkání vstřelit i Říha, kterému akci parádně připravili spoluhráči ze třetího jihlavského útoku Cmunt a Kaňkovský, ovšem svým střeleckým pokusem odkrytou chomutovskou branku minul.

Ve 44. minutě se konečně dočkali čestného úspěchu i hosté. Jejich radost však musel poněkud kazit fakt, že i tentokrát se trefil domácí hráč. Puk do jihlavské branky totiž nešťastně dorazil obránce Marián Morava. "Vlastenec" byl nakonec připsán Jírovi, 4:1. Rozhodující dvoubrankový úder si Jihlava schovala na samotný závěr. V 58. minutě se totiž nejprve prosadila čerstvá posila a navrátilec do jihlavského dresu Patrik Fink,5:1, a o 25 sekund později vstřelil nádhernou branku i jeho spoluhráč z druhého útoku Ladislav Rytnauer, 6:1.

Dukla tak na svém ledě překvapivě snadno přehrála vedoucí tým ligy, vrátila mu porážku 0:4 z desátého kola a stáhla náskok Chomutova na 6 bodů s tím, že to má ještě zápas k dobru.

Ohlasy trenérů

Chomutovská trenérská dvojice Vladimír Kýhos - Vladimír Petrovka se odmítla ke dnešnímu utkání vyjádřit. Přinášíme vám tak alespoň názor vedoucího mužstva

Martin Pašek (Chomutov): "Dnes to pro nás bylo po všech stránkách nevydařené utkaní. Hned na samém začátku jsme inkasovali dvě rychlé branky, což posadilo domácí celek do sedla a dalo základ celému utkání. V první třetině se navíc zranil brankář Petr Tuček a tak od druhé třetiny musel do hry zasáhnout náhradník Hübl, který ale inkasoval další branky. Bohužel se nám tedy utkaní nevydařilo."

Petr Fiala (Jihlava): "Naši hráči byli před utkáním velmi nabuzení a právě to možná přineslo naše rychlé vedení 2:0. V dalších patnácti minutách první třetiny jsme ale poněkud zvolnili a dovolili tak soupeři srovnat krok. Od druhé třetiny se množily vyloučení, čímž utrpěla kvalita hry. My jsme naše přesilovky nevyužívali, ale za to jsme dávali branky v rovnovážných stavech. Vítězství nás těší a doufáme, že nás povzbudí do závěru roku."