4:2
(0:0, 1:1, 3:1)

Dukla se stala další obětí rozjetých Hanáků

06.12.2003 / Eva

Před týden doma Olomouc porazila 6:2 vedoucí Chomutov, poté zvítězila na ledě Kadaně 5:2 a v sobotním 24. kole získala znovu před vlastním publikem skalp druhé Jihlavy. Dukle tentokrát k bodovému zisku nepomohly ani dva góly kapitána Oldřicha Bakuse. Zpět na Vysočinu se vracela s porážkou 2:4 a její ztráta na první příčku vzrostla na sedm bodů.
06.12.2003 17:00, 1.liga ČR - 24. kolo

HC Olomouc

Svoboda - Klimeš, Doseděl, Šafařík, Grof, Dostál, Faltýnek, Prošek, Píchal - Komínek, Brančík, Žajgla - Bělohlávek, Kučera, Karný - Ditrich, Ministr, Liška - Kašparů, Fiala, Dobrý
4

Suchan - Kolafa, Staněk, Kubeš, Šefčík, Šmarda, Morava, Duben - Hlouch, Bakus, Čachotský - Fink, Altrichter, Rytnauer - Cmunt, Kaňkovský, Říha
2
Branky: 38. Fiala, 47. Grof, 56. Karný (Grof), 60. Dostál (Šafařík) - 32. Bakus (Kolafa), 41. Bakus (Hlouch, Kaňkovský) Rozhodčí: Smeták - Brada, Pala. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1200.

Úvodní třetina příliš pohledného hokeje nepřinesla. Hra se totiž neustále kouskovala kvůli častému vylučování. Už na konci 2. minuty si šel na trestnou lavici odpočinout jihlavský útočník Marek Cmunt, Olomouc ale výhodu přesilové hry odmítla, vzápětí totiž fauloval také Komínek a počet hráčů na ledě se tak opět srovnal. Podobným způsobem potom končily i další přesilovky, a to ať na jedné či druhé straně. Oba celky se tedy zcela logicky soustředily především na bránění a šancí proto bylo na olomouckém zimním stadionu k vidění jako šafránu. Přeci jen blíže ke gólu ale měli jihlavští hokejisté. V 6. minutě tancoval puk před odkrytou olomouckou svatyní, Ladislav Rytnauer ho však nedokázal poslat za brankovou čáru. V 15. minutě pak zlikvidoval Kaňkovského pokus lapačkou domácí gólman Svoboda a když se neujala ani na opačné straně střela Klimeše od modré čáry, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Po přestávce kvalita hry přeci jen vzrostla, hlavní sudí Smeták totiž ubral na přísnosti a oba soupeři začali kombinovat. Ve 27. minutě dostal ideální přihrávku do jízdy jihlavský útočník Roman Hlouch, s jeho bekhendovým pokusem o blafák si ale Svoboda skvěle poradil. Už o tři a půl minuty později byl ovšem proti Bakusovi bezmocný. Přesnou přihrávkou přes půlku hřiště našel číhajícího spoluhráče Tomáš Kolafa a jihlavský kapitán proměnil své sólo ve vedoucí gól. 0:1. Náskok Dukly smazal ještě do přestávky Lukáš Fiala. Bezprostředně po vhazování si olomoucký forvard vybruslil před branku a střelou po ledě srovnal na 1:1.

V úvodu posledního dějství dohrávali jihlavští hokejisté přesilovou hru z konce předchozí třetiny a přesně v okamžiku, kdy se vyloučený Šafařík vrátil na led, zvedl puk do odkryté horní poloviny olomoucké klece znovu Oldřich Bakus a Dukla podruhé v utkání vedla. 1:2. Svým druhým gólem ale jako by jihlavský kapitán probudil spícího hada. Olomouc začala být mnohem důraznější v osobních soubojích, častěji se usazovala v soupeřově obranném pásmu a Jaroslav Suchan se měl v brance co ohánět. Ve 46. minutě ho ještě od pohromy zachránila po střele Kárného tyč, ovšem jen o několik vteřin později objel jeho svatyni Jakub Grof a puk doslova propasíroval kolem pravé tyče do sítě. 2:2. Olomoucký hlad po gólech pak ještě vzrostl. Ve 48. minutě odešel na trestnou lavici Tomáš Čachotský a Hanáci po celou dobu jeho trestu bušili vytrvale na jihlavskou branku. Pro tuto chvíli sice marně. Jenomže hosté v 54. minutě znovu faulovali a Bakusovo vyloučení už domácí dokázali potrestat. Grofovu střelu od modré usměrnil do sítě Tomáš Karný a Olomouc poprvé v utkání vedla. 3:2. Dukla pak zkusila v závěru hru bez brankáře, z přemíry snahy ovšem vyprodukovala další faul a pouhých osm vteřin před závěrečnou sirénou pečetil střelou mezi Suchanovy betony vítězství Hanáků Michal Dostál. 4:2.

Kamil Přecechtěl ( Olomouc ): „ V první třetině jsme rozhodně nehráli tak jak bych si představoval. Chtěl jsem aby byli kluci důrazní, aby hráli ze zajištěné obrany .. To začali plnit až v průběhu druhé a hlavně pak v poslední třetině. Podle mě šlo nakonec štěstí naproti tomu, kdo se o něj víc pral. Musím klukům poděkovat, bylo to jedno z nejlepších utkání, které jsem tady zažil.“

Petr Vlk ( Jihlava ): „ Samozřejmě musím domácím pogratulovat. Půl zápasu byli agresivnější, důraznější a vytvořili si i šance, z kterých jsme my pak inkasovali ty rozhodující góly. Olomouc dnes vyhrála zaslouženě. Víc bych nechtěl zápas rozebírat.“