3:4
(0:1, 0:2, 3:1)

Junioři si z Brna vezou tři body

19.10.2006 / Jiří Filip

Ve čtvrtek 19. října nastoupili jihlavští junioři v Brně, kde v hale Rondo na ně čekal celek Komety. Domácím se letos nedaří, na svém kontě mají pouhé čtyři body, čehož chtěli Jihlavané využít. Po úvodní třetině vedli mladíci Dukly 1:0, když se prosadil Petr Vlk. Po čtyřiceti minutách byl po brankách Marka Tkáče a Romana Dolany stav 3:0. Hráči Komety se dokázali prosadit až v závěrečném dějství, na body to však nestačilo, druhou výhru z venku potvrdil svým druhým gólem Petr Vlk.
19.10.2006, Extraliga juniorů - 15. kolo

Švaříček - Dufek, Sokolovský, Vejvar, Kudláček, Koma, Ekl, Horáček, Reschowský - Dej, Zábranský, Vincour - Petružálek, Štěpánek, Grmela - Staša, Němec, Kočan - Kundrátek, Zima, Kozárek
3

Novotný - Pekárek, Hobza, Kružík, Zelený, Novák, Cakl, Čintala - Man, Vlk, Dolana - Tkáč, Otčenáš, Burian - Dzurik, Komůrka, Kochánek
4
Branky a nahrávky: 44. Staša (Dej), 47. Sokolovský (Vincour), 59. Petružálek (Koma) - 17. Vlk (Dolana), 32. Tkáč (Otčenáš, Čintala), 35. Dolana (Man), 48. Vlk (Man). Rozhodčí: Přikryl - Nelínský, Mlčoch. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.

První třetina toho moc zajímavého nepřinesla. Už v první minutě hráli domácí přesilovou hru, radovat se v ní mohli ale hosté. Petružálek zapomněl puk u zadního hrazení, zmocnil se ho Tkáč a gólman měl s jeho pokusem plné ruce práce. V dalších minutách to byl urputný boj převážně o střední pásmo, šance k vidění nebyly. V 11. minutě mohla být dobrá příležitost z přiťuknutí Němce na Komu, kdyby domácímu obránci střela lépe sedla. Pěknou kombinaci pak předvedli Zábranský s Dejem, chybělo jen lepší zakončení. A do třetice v šanci domácí. Grmela dával na Petružálka, ten byl ale tísněn dvěma obránci a nezakončil přesně. Hosté zahrozili v přesilové hře. Tkáč s Burianem dotírali na brněnského brankáře. V další přesilové hře nechali brněnští hráči u levé tyčky úplně volného Čintalu, tomu se do cesty postavil Švaříček. Po následném buly už šla Jihlava do vedení, skóre zápasu otevřel Vlk – 0:1. Za chvíli vyslal Vincour do brejku Deje, ten byl podražen a hosté šli do čtyř. Kometa soupeř sevřela, ale ani jedna střela nemířila přesně.

Hned v úvodu druhé třetiny se puk dostal k úplně volnému Vincourovi, šance ho očividně zaskočila a poslal puk mimo. Hned na to měl na druhé straně gólovou šanci Tkáč, brankář reflexivně vyrazil. Ve 27. minutě Dej krásně přihrál Štěpánkovi, tomu skončil do šance gólman. Hra se dostala do tempa. Ve 30. minutě padl Vincour do střely jednoho z obránců a puk ho trefil do kolene. Hráč opustil led s bolestivou grimasou. Za pár minut se už znovu zapojil do hry. A byl přitom, když na konci 32. minuty zvýšil Tkáč po přihrávce Otčenáše na 2:0. Za další minutu mohlo být ještě hůř, ale Dolana ani nadvakrát neuspěl. Pohroma nakonec přeci jen přišla. Ve 35. minutě nejprve Švaříček skvěle zasáhnul proti pokusu Mana, ale pro Dolanu pak nebyl problém trefit odkrytou branku – 0:3. Domácí pak ještě přidali a zamkli Jihlavu k jejím pásmu. Hosté ale měli v brance Novotného, který pochytal šance Kočana, Dufka i Vincoura. Šance byla ještě v přesilové hře. V ní Zábranský promáchnul přihrávku od Vincoura.

Třetí třetina začal únikem dvojice Štěpánek Kočan, ke druhému jmenovanému se nakonec puk přes hůl vracejícího se obránce nedostal. Ve 44. minutě už se domácí radovali. Staša si obhodil obránce a střelou na vyrážečku snížil – 1:3. A na dostřel dostal Kometu za další dvě minuty Sokolovský, když v přesilové hře napřáhnul na modré a mezi betony brankáře poslal puk do sítě – 2:3. Jenže ve 48. minutě se z ničeho nic zjevil před domácím brankářem Vlk a hosté znovu utekli na rozdíl dvou gólů – 2:4. Další minuty hosté pozorně bránili své pásmo a nepouštěli brněnské hráče do šancí. Přesto byl nakonec závěr zápasu dramatický. Necelé dvě minuty před koncem totiž přihrál Koma Petružálkovi, ten se protáhnul mezi dvěma obránci a bekhendovou kličkou snížil – 3:4. Vyrovnání se už ale domácí tým nedočkal, i když, i přes vyloučení Komy, odvolal brankáře. Jihlava náskok udržela.

Petr Vlk (Jihlava): „S body spokojenost, věděli jsme, že to bude těžké utkání. Za stavu 3:0 jsme nedůsledností nabídli soupeři snížení, pak jsme ale dali chvíli na to dali čtvrtý gól, který nakonec rozhodl.“

Jaroslav Beck (Kometa Brno): „Co k tomu říct, je to už devátý zápas, který jsme prohráli o gól. Už se občas blýská, ale ještě tomu trochu chybí, trochu víc šťávy před brankou soupeře a klidu při řešení některých situací v našem pásmu. Nebyli jsme dnes o nic horší, ale prohrávali jsme 3:0. Mančaft každopádně není nijak demoralizovaném, to vůbec ne. V tréninku jsou kluci perfektní. Pořád věříme, že jak to jednou vyjde, tak půjdeme nahoru, ti kluci za tím jdou jako buldoci, chtějí to zlomit. Na Ostravu jedeme každopádně vyhrát a mám takový pocit, že tam se to už konečně zlomí.“