4:6
(0:0, 1:2, 3:4)

V Ostravě diváci viděli znovu deset branek

26.10.2006 / Vladimír Vronka

O den později než jejich starší kolegové cestovali ve čtvrtek jihlavští junioři do Ostravy k důležitému zápasu mezi devátým a osmým celkem extraligové tabulky. V úvodní části se diváci žádné branky nedočkali, kdo však zůstal, ten nelitoval. Hostující hráči se ve druhé části dostali do dvoubrankového vedení. Mladíci Sarezy stačili stav pouze korigovat. V poslední třetině vstřelili Jihlavané během devíti minut čtyři branky a rázem vedli 6:1, když se podruhé v zápase trefili Petr Vlk a Roman Dolana. Domácí hráči poté již v závěru třemi góly upravili výsledek na konečných 4:6.
26.10.2006, Extraliga juniorů - 17. kolo

Sareza Ostrava

Gleich – Tinka, Tomis, Lyčka, Vajda, Mikulík, Šiška – Freiberg, Šofer, Kasalík, Tejkl, Dušek, Adámek, Mikula, Smeták, Kopáč, Mikeš, Kalina, Jelšík, Sluštík
4

HC Dukla Jihlava

Novotný – Čintala, Novák, Kružík, Kochánek, Hobza, Zelený, Pekárek – Vlk, Man, Cirhan, Tkáč, Burian, Komůrka, Kundela, Dzurik, Dolana
6
Branky a nahrávky: 38. Sluštík (Jelšík), 58. Freiberg (Tejkl, Dušek), 59. Smeták (Tinka, Mikulík), 60. Kasalík (Kopáč, Freiberg) – 25. Vlk (Hobza, Pekárek), 30. Dolana (Man, Vlk), 48. Vlk (Pekárek), 52. Dolana (Vlk, Man), 55. Pekárek (Hobza), 57. Kundela (Tkáč). Rozhodčí: Kočí - Novotný, Adamec. Vyloučení: 11:11, navíc Smeták, Tejkl (oba Ostrava) 5 + do konce - Man (Jihlava) 5 + do konce. Využití: 2:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 38:37.

Průběh utkání

Sareza začala aktivněji. Již v první minutě vypálil od modré Tomis, ale Novotný v poklidu chytá. Na trestnou lavici usedl Man, ale Sareza nabídnutou šanci za pačesy nechytila. Na druhé straně Novák napřáhl, ale lapačka Gleicha byla na místě. Burian se probíjel před Gleicha, ostravský gólman jej dokázal vychytat, ale Jihlavě se naskytla možnost zahrát si přesilovku. Dolana s Vlkem zaměstnali ostravského gólmana, ale Dolana promáchl a zpětnou přihrávku dokázala obrana odvrátit. O pár okamžiků později nedokázal Dzurik po chybě Gleicha dopravit puk do brány, jelikož ostravský gólman betonem stačil puk vytěsnit. Přesilovková kombinace Duška s Freibergem ke gólu nevedla. Podobně skončila akce ze sedmnácté minuty, kdy Mikeš našel Jelšíka, ale ani on nedokázal puk dostat do brány. Následně Tejkl najížděl sám na Novotného, ale drobné háčky mu zakončení v oslabení nedovolily. Po první třetině byl stav 0:0.

Jihlava se v počátku usadila v pásmu ostravských, ale branku nedala. Vykoledovala si ovšem faul. V oslabení ujel Sluštík, přihrál Freibergovi, který přestřelil bránu. V čase 24:20 nájezdu tří jihlavských na jediného Sarezáka prostřelil Gleicha Petr Vlk. Jihlava mohla přidat další gól, ale dorážení Tkáče s Buriánem dokázal Gleich vyřešit. Na druhé straně se po Smetákově příhře nedokázal technicky prosadit Šiška. Na stav utkání se nemohl dívat Roman Dolana, který využil nezištné přihrávky Mana. Vajdova střela našla Freiberga, který ani z dorážek nedokázal puk zvednout. Man střelou z kruhu nechal vyniknout Gleichovu lapačku. Sareze se ke konci druhé třetiny naskytla možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. Osm sekund před jejím vypršením dostal puk do jízdy Ondřej Sluštík a kličkou do backhandu nad Novotného vyrážečku skóroval. O chvíli později se ze stejného místa neprosadil Dušek. Po druhé třetině byl stav 2:1 pro hosty.

Na startu třetí části Tejkl z úhlu netrefil tak, jak chtěl. V přesilovce nedokázal protlačit puk za brankovou čáru Kopáč. Aktivní Freiberg přihrál zpoza brány Jelšíkovi, ten tváří v tvář Novotnému nezakončil přesně. Poté Sluštíkova křížná přihrávka našla Smetáka, který nedokázal z blízka prostřelit hostujícího gólmana. Sareza byla v této fázi jasně lepší, ale Tejkl nedokázal využít svého najetí před Novotného, ten lapačkou vleže se štěstím chytil. Jihlavští se dostali do šance až v přesilovce 5 na 3, kdy Pekárek přihrál před bránu Petru Vlkovi, který dokázal prostřelit gólmana domácích. Jihlavští byli na koni, střelu Zeleného tečoval do Gleichova betonu Kundela. Třetí přesilovou hru využívá Roman Dolana a zvyšuje stav utkání na 4:1. O několik minut později se opět v přesilové hře prosadil střelou nad Gleichův beton Vojtěch Pekárek. Následovala další přesilová hra, ve které Tkáč vyzval ke skórování Marka Kundelu, který nabídku přijal a zakončil nádhernou akci střelou do prázdné brány. Neuplynulo mnoho času a Ostrava korigovala. Petr Freiberg zužitkoval přihrávku Tejkla. Brankám nabyl zdaleka konec. V přesilovce se prosadil Martin Smeták tečí Tinkovi rány, teč zamířila do horního růžku. Ani to ještě nebyl konec, třicet pět sekund před koncem si najel Michal Kasalík před Novotného a uzavřel stav utkání na konečných 6:4. Po utkání se do sebe pustili kohouti Petr Tejkl s Janem Zeleným, ale jejich souboj byl utnut v zárodku. Naopak Martin Smeták s Jiřím Manem se pustili do pěstního souboje, který skončil po delší době. Kdo z kohoutů vyhrál se říci nedá, jelikož vedení se ujal Smeták, ale konec patřil Manovi. Na závěrečné podávání rukou se postavili za hosty jen oba gólmani a jeden z hráčů v poli.