3:8
(2:2, 1:2, 0:4)

Juniory potopila poslední třetina

04.11.2006 / Dušan Majer

Jihlavská juniorka nedokázala nenavázat na domácí úspěšné zápasy a první odvetné utkání proti Zlínu zahájila prohrou. Ačkoliv to v prvních dvou třetinách se skóre nevypadalo díky dvěma gólům Jakuba Komůrky vůbec zle, ve třetí části se domácí úplně sesypali a hosté jim za poslední dvacetiminutovku nasázeli 4 góly. Zatímco v prvním střetnutí obou týmů se rozhodovalo až na samostatné nájezdy, v sobotu se Jihlavanům příliš nevedlo.
04.11.2006 11:00, Extraliga juniorů - 20. kolo

Novotný (od 53. Kochánek Matěj) - Novák, Pekárek, Čintala, Cakl, Vacek, Kružík, Chaloupka - Vlk, Man, Tkáč - Cirhan, Komůrka, Dzurik - Kochánek Martin, Kuřítko, Kotlík
3

Berani Zlín

Sedláček - Beňa, Magušin, Matula, Bořuta, Jordán, Záhorovský - Suk, Vaněk, Mikšovský - Jurík, Matějka, Brunec - Goiš, Vlach, Čech - Sedlář
8
Branky a nahrávky: 12. Komůrka (Cakl), 20. Komůrka, 21. Man (Vlk) - 17. Mikšovský (Vlach), 18. Brunec (Jurík), 22. Bořuta (Jurík), 38. Jurík (Vlach), 52. Brunec (Matula), 53. Jurík, 53. Mikšovský (Beňa), 56. Mikšovský (Suk, Beňa). Rozhodčí: Jeřábek - Jonáš, Rittich. Vyloučení: 8:12, navíc Čintala (JIH) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 92. Střely na branku: 28:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:8.

Komentář k utkání Vám přineseme později.

Jihlava začala utkání aktivněji a již v sedmé vteřině se před Sedláčkem zjevil Jiří Man, ovšem brankář ve žlutozeleném dresu byl na svém místě. Na druhé straně Zlín zahrozil hlavně Vlachem, který ve vlastním oslabení ujel všem domácím hráčům a řítil se na Novotného, ten mu však zmenšil úhel a tak střela trefila pouze jeho masku. I další šance patřila Zlínu, když v přesilovce pálil od modré Beňa. Do prázdné branky střílel zlínský Matějka, ovšem Vacek puk zachytil na brankové čáře, takže skóre zůstávalo stále nezměněno. Změna skóre nastala až díky důraznosti Jakuba Komůrky v brankovišti, který otevřel skóre zápasu - 1:0. “Tenhle gól byl o štěstíčku. Carda (Ondřej Cirhan – pozn. aut.) mi to vystřelil z obrany,“ zříká se své zásluhy úspěšný střelec. To byla jediná chvíle, kdy domácí vedli. V sedmnácté minutě projel obranným pásmem domácích naprosto neatakován Adam Mikšovský, kterému stačilo položit Novotného a pak mu prudkou střelou nedat šanci - 1:1. O 79 vteřin později přidali hosté zásluhou Tomáše Hudce druhý gól. Zlínský útočník využil zaváhání obránců při rozehrávce a své sólo zakončil blafákem do bekhendu - 1:2. Tento gól však domácí nabudil a tak se zásluhou Jakuba Komůrky, který při signalizovaném vyloučení propálil Sedláčka, dočkali vyrovnání na 2:2. “Tam Dzurda (Tomáš Dzurik – pozn. aut.) odvedl dobrou práci,“ chválí spoluhráče jihlavský útočník.

Druhá část začala dvouminutovým trestem pro domácí hráčskou lavici za pozdní příchod k utkání. Hosté v této přesilovce hodně zatápěli, což dokládá například Bořutova bomba od modré, proti které však Novotný včas sklapnul betony. O pár vteřin později s k puku na modré čáře dostal znovu Antonín Bořuta a tentokrát byl Novotný na jeho střelu krátký - 2:3. Jihlavští hráči však odmítali sklonit havy a snažili se vyrovnat. Nádhernou příležitost k tomu mělo duo Tkáč – Vlk, proti jejich akci však zlínský brankář vytáhl ukázkový rozštěp, kterým jejich nadějnou akci utnul. Další palebnou pozici měl Cirhan,kterému puk přenechal Komůrka, ovšem tato střela se zastavila o Sedláčkovu masku. V šesté minutě si domácí Cirhan vytvořil dvě tutové „megašance“, které od sebe dělilo ani ne 10 vteřin. Nejprve pálil z voleje a donutil Sedláčka vytáhnout z rukávu zákrok těch nejsložitějších. A za pár vteřin stejný hráč poslal svůj projektil do spojnice branky. Na druhé straně zahrozil Zlín hlavně Záhorovským, který obkroužil branku, ovšem Novotný byl na místě. Na druhé straně kluziště však pokračovala soutěž v počtu nastřelených tyčí. Další zvonek se rozezněl po střele Jakuba Komůrky. Domácí se však přeci jen dočkali vyrovnání. Petr Vlk našel zpoza brány mezi kruhy volného Jiřího Mana, který srovnal na 3:3. “Petr Vlk mi to hodil zpoza brány, já to z první napálil na bránu a spadlo to tam,“ konstatuje úspěšný střelec. Další tyčku vzápětí nastřelil Tomáš Dzurik a z protiútoku to také zavánělo gólem. Michal Čech totiž netrefil puk, který mohl poslat do prázdné branky. Další šanci zazdil Pavel Suk, když po hezké individuální akci pálil z velkého úhlu jen do plastrónu jihlavského brankáře. Do druhé sirény však hosté přidali čtvrtý gól, což rozhodlo. Juraj Jurík jel s Romanem Vlachem v útoku dva na jednoho. Přičemž první jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a Novotného propálil - 3:4.

Třetí třetina by se dala překřtít na třetinu hrůzy. Z poměrně vyrovnaného utkání se najednou stala jasná záležitost. První akci si vypracoval zlínský Jurík, který na Novotného ani nadvakrát nevyzrál. Hezkou akci si ve 43. minutě vypracovali Dzurik s Komůrkou. Jenže ani střela ani dorážka k vyrovnání nevedly. Do další akce se dostal znovu ve vlastním oslabení Jurík. Novotný však hbitě vyjel z branky a špičkou hole puk vypíchl. Své štěstí zkoušel i Mikšovský, ovšem jeho jedovka z úhlu se minula účinkem. Počínaje časem 51:54 nastaly černé minuty jihlavského týmu. “Asi nám došly síly, měli jsme do toho dát víc srdíčka,“vidí příčiny Jakub Komůrka. Nejprve za Novotného záda propadlo lehké nahození z hole Tomáše Brunce - 3:5. “Nechali jme si dát gól na 4:3, pak na 5:3 a už jsme to nedokázali obrátit,“ lituje Jiří Man. Neuplynula ani minuta, když Juraj Jurík objel celé pásmo, položil si Novotného a pak se štěstím zakončil - 3:6. “Dvěmi individuálními chybami jsme si prohráli zápas. Pak jsme se do utkání už nedokázali vrátit,“Jiří Man. Mizérii dokonal přesně 67 vteřin po pátém gólu Adam Mikšovský, který využil toho, že Novotný neskrývá puk pod lapačkou příliš pevně a zvýšil na 3:7, což vyhnalo mladého reprezentanta z branky a na jeho místo se postavil Matěj Kochánek. Ani ten však čisté konto neudržel příliš dlouho, neboť v 56. minutě slavil gól Adam Mikšovský - 3:8. Zlín byl i nadále při střelecké chuti, což dokládá bomba Bořuty od modré. Poslední akce utkání vzešla z hole Petera Čintaly, ovšem Sedláček tuto střelu skryl v lapačce. “V utkání jsme měli dneska smůlu, štěstíčko chybělo a góly jsme nedali,“ ohlíží se dvojnásobný střelec Jakub Komůrka. “Teď máme pauzu, tak se musíme dát dohromady a pak uhrát nějaké další body. Prostě snažit se v každém zápase bojovat,“ věří Man.

Zdeněk Čech (Zlín): “Bylo to kvalitní utkání. Myslím, že Jihlava má teď kvalitní kádr, který hraje docela dobře. Od nás bohužel přijely jen tři pětky, protože máme několik zraněných hráčů. Myslím, že mužstvo, které dnes hrálo, odehrálo dobrý zápas. Dvě třetiny to bylo vyrovnané, pak se k nám na začátku třetí části přiklonila štěstěna, když jsme dali pátý gól a od té doby jsme soupeře přehrávali. A dokázali jsme dát góly i v oslabení. Pak už jsme byli podstatně lepší i herně.“

Petr Vlk (Jihlava): „Co se na tomhle utkání dá hodnotit! Prohráli jsme 8:3, z čehož šest gólů jsme soupeři sami nabídli, takže jsem velmi zklamán. Rozhodla nedůslednost některých hráčů, protože jestli nejsou schopni pochopit základní pravidla této hry, tak je to problém.“