0:7
(0:5, 0:1, 0:1)

Junioři doma zklamali

09.12.2006 / Dušan Majer

Jihlavským juniorům se cesta za postupem do play off vzdaluje. V sobotním utkání doma nestačili na Třinec a podlehli Ocelářům vysoko 0:7, když o osudu utkání rozhodla již první třetina. Tu mladí hokejisté Dukly prohráli 0:5 a ani po zbytek zápasu se jim nepodařilo vstřelit branku. Trenér Aleš Polcar nebyl s předvedeným výkonem spokojen.
09.12.2006 11:00, Extraliga juniorů - 28. kolo

Zour - Pekárek, Novák, Zelený, Posmyk, Cakl, Kochánek, Šustr, Vacek, Chaloupka - Man, Vlk, Dolana - Dzurik, Komůrka, Navrátil - Kuřítko, Oertel, Cirhan - Pometlo, Kotlík
0

HC Oceláři Třinec

Šrámek - Rangl, Kundrátek, Hoďa, Jurdič, Samiec - Petrek, Vrba, Škatula - Haas, Hampl, Grofek - Dvorčák, Capcara, Hinďoš
7
Branky a nahrávky: 3. Dvorčák (Kundrátek), 13. Škatula (Hampl), 13. Petrek (Škatula), 16. Vrba (Škatula), 18. Dvorčák (Hinďoš, Capcara), 32. Petrek (Samiec, Kundrátek), 60. Hampl (Haas). Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 65. Střely na branku: 21:52. Průběh utkání: 0:7.

Utkání dostalo jasný směr již ve svém začátku. Po 125 vteřinách hry se dokázal prosadit Daniel Dvorčák - 0:1. Jan Zour v jihlavské brance se musel pořádně otáčet! Blýskl se například při voleji Tomáše Grofka, proti kterému hbitě srazil betony. Jihlava mohla vyrovnat, ovšem Jiří Man tak dlouho váhal se střelou, až prováhal vhodný okamžik. Na druhé straně se pustil do sóla Haas, ovšem díky Caklovu napadání mířil vedle. Dukla se však začala zvedat. Nejprve pálil nad horní tyčku z voleje Jan Zelený a vzápětí se před Šrámkem zjevil volnýma, jeho volej však mířil mimo. Zákonitě tedy přišel trest. Ovšem pro Duklu ten nejhorší okamžik – ve vlastní přesilovce! Obrana si nepohlídala z trestné lavice naskakujícího Hampla. Ten sice ze svého sóla trefil jen Zourův beton, ovšem pohotová dorážka Petra Škatuly již skončila v síti - 0:2. “Nikdo z našich beků se nedohodl kdo půjde dozadu a kdo pokryje hráče z trestné,“ vysvětluje Pekárek. Za 22 vteřin, stále v jihlavské přesilovce, udeřili hosté podruhé. Petr Škatula naservíroval ideální přihrávku Lukáši Petrekovi a ten již se zakončením neměl problém - 0:3. “Chytal jsem puk na modré, tečoval jsem to k jejich hráči, náš útočník si to nestáhl dozadu a z toho pramenila situace dva na jednoho,“ hodnotí Pekárek. Petr Škatula ukázal své nahravačské schopnosti i v šestnácté minutě, kdy zopakoval nahrávku, která vedla ke třetímu gólu. Tentokrát byl jejím adresátem Tomáš Vrba, který trefil puk přímo pod víko - 0:4. Aby toho nebylo málo tak v osmnácté minutě se ujal volej Daniela Dvorčáka - 0:5.“Od začátku jsme s nimi nedrželi tempo. Oni byli aktivnější a to rozhodlo,“ ví jihlavský kapitán Petr Vlk. “Zápas se hodnotí těžce. Největší chybu vidím v první třetině, kde jsme dostali v přesilovce dva góly, to se nám nesmí stávat, navíc doma. Soupeř tím dostal jistotu a pak už jen kontroloval zápas,“ dodává obránce Vojtěch Pekárek.

Od druhé třetiny tedy nebylo o co dál bojovat, takže hrozilo, že se utkání bude jen dohrávat. Domácí se však přesto snažili výsledek, alespoň kosmeticky, upravit. A šancí měli opravdu hodně. Před Šrámkem se vystřídali Dzurik pálící vedle, Man pálící nad, Chaloupka, jehož pokus brankář vykopl betonem, Man s Vlkem, jejichž několikanásobné dorážky ke gólu nevedly. Nakonec neuspěli ani Vlk, který poslal puk z bezprostřední blízkosti tyčky až do ochranné sítě ani Novák, jehož střela od modré mířila vedle. Ke slovu se tedy začala dostávat hostující kolonie. V krátkém časovém sledu na Zoura vyslali své projektily Hampl s Ranglem, ovšem jihlavský brankář si s jejich pokusy poradil bravurně. Stejně tak si pohlídal i volej od zadní tyčky v podání Haase. Jihlavský brankář si zaslouží pochvalu i za fantastické vykopnutí puku z hole Škatuly. Na sólo Lukáše Petreka však již byl krátký. Hostující forvard si jej zkušeně posadil a pak elegantně zavěsil pod víko - 0:6. Hostující hráči již věděli, že mají utkání ve svých rukou a začali hrát více na krásu. Třeba David Hoďa si doslova vychutnával přihrávky na spoluhráče, které doslova vyhodily domácí z rytmu. Ti se však přeci jen odhodlali k útoku. Ten byl korunován Posmykovou střelou před obránce, ovšem Šrámek si ji pohlídal. Poslední akci si však připsali hosté. Petr Škatula se rozjel do sóla, pořádně protáhl Zoura, ale díky pohotovosti brankáře trefil jen jeho beton.

Ve třetí části bylo hezkých akcí méně než v prvních dvou. Jednu z nich si vypracovalo duo Rangl - Škatula, když první jmenovaný pálil do betonu a druhý dorážel do tyčky. Šanci na gól měl i Hoďa, ovšem netrefil odkrytou branku. Na straně domácích se do šance dostal Petr Navrátil, ovšem jeho sólo jen rozezvonilo tyčku. Na druhé straně trefil Hoďa od modré jen Zourův beton a vzápětí Vrba dlouho váhal před odkrytou brankou, až mu puk od hokejky ustřelil jeden z obránců. Z tohoto počinu byl založen protiútok, ve kterém první domácí útok pořádně zatápěl obraně hostí, možná nejvíce za celý zápas. Ovšem ke gólu to nevedlo. Na druhé straně kluziště nejprve Hampl tečoval puk nad horní tyčku a vzápětí trefil jen Zourovo rameno. Už to vypadalo, že se utkání dohraje, ovšem těsně před sirénou se ještě dokázal prosadit Zbyněk Hampl – 0:7. “Asi jsme nebyli na zápas dostatečně koncentrovaní. Oni byli opravdu nabuzení a byli všude o krok dřív,“hledá důvody domácí kapitán.

Roman Cienciala (Třinec): „Utkání se hodnotí těžce, protože jsem měli excelentní nástup, vyšlo nám na co jsme sáhli a potom už jsme měli hru pod kontrolou. Jen mi pak bylo trošku líto Jihlavy.“

Aleš Polcar (Jihlava): „„Utkání se hodnotí špatně, hlavně po té druhé třetině, kdy jsme prohrávali 5:0. Dostali jsme góly v přesilovkách. Třinec hrál velice dobře, to je mužstvo nabité juniory z reprezentací. Kluci fakt makali, ale ten hokejový rozdíl byl obrovský.“