1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Juniorka dlouho držela favorita pod krkem

16.12.2006 / Dušan Majer

Juniorský tým vsetínských Valachů dorazil na HZS v sobotních dopoledních hodinách. Hosté byli i přes absenci několika klíčových hráčů v roli favoritů, navíc když se k tomu připočetly i zdravotní problémy v týmu domácích. Zápas však měla přes polovinu hrací doby pod kontrolou Jihlava, držící jednogólové vedení zásluhou premiérové trefy Adama Pometla. Hosté však v posledních dvou třetinách přidali po gólu a nakonec zvítězili 2:1.
16.12.2006 11:00, Extraliga juniorů - 30. kolo

Zour - Novák, Kaláb, Hobza, Pekárek, Posmyk, Zelený, Cakl, Vacek - Tkáč, Man, Dolana - Kuřítko, Komůrka, Navrátil P. - Oertel, Pometlo, Dzurik- Kotlík, Dvořák
1

Kudela - Ostrčil, Pokora, Fabián, Stříteský, Mikuláštík, Kapr, SzFarda - Knebl, Navrátil L., Vrdlovec - Varga, Hrňa, Šupák - Plachtovič, Ciupa, Švaňhal - Mičulka, Michálek
2
Branky a nahrávky: 2. Pometlo (Dzurik) - 31. Mičulka (Švaňhal), 53. Vrdlovec (Švaňhal). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 17:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Utkání mezi mladíky Jihlavy a Vsetína začalo pěkně od podlahy. Ji ž po několik desítkách vteřin vypálil od modré čáry Erik Hrňa, ovšem Zour pohotově srazil betony. Na druhé straně hřiště však první akce ke gólu vedla. Adam Pometlo překvapil Kudelu nepříliš prudkou střelou, která ovšem skončila gólem - 1:0 . „Dostal jsem parádní nahrávku, vystřelil jsem takovou pomalou střelu ale naštěstí to tam spadlo, “ raduje se Pometlo. Pro mladého jihlavského forvarda to byl první zásah v juniorském mužstvu. „Puk jsem si neschoval, na to já nevěřím, jsem za gól rád, ale bohužel jsme nevyhráli,“ lituje úspěšný střelec. I další minuty patřily domácím. Například Posmykova střela nadělala Kudelovi vcelku problémy. Domácí však gól nevstřelili, což k aktivitě vybudilo hosty. Před Zourem se často odehrávaly doslova útočné manévry.Pokorovu střelu osmeré vykopl betonem, proti Fabiánově střele se roztáhl a puk skryl v lapačce, Učňovu střelu ukryl mezi pohotově secvaknutými betony. Knebl zkoušel poslat přihrávku na zadní tyč, tam však nikdo nebyl, takže se domácí ubránili. Když střela pokory skončila na Zourově betonu, zmohla se Jihlava jen na jeden významný protiútok. Petr Navrátil se rozjel do sóla, ale jeho bekhendovou kličku brankář Kudela vystihl.

Druhá třetina začala tlakem Vsetína. Knebl se prokličkoval až před Zoura, ale nedokázal včas zakončit. O pár chvil později vyslal na jihlavského brankáře svou střelu i Varga, ale domácí gólman byl na místě. Domácí se snažili navýšit své vedení, ale Komůrka pálil těsně vedle a proti Manově střele Kudela sklapl betony. Vsetín byl plný odhodlání srovnat zápas.Varga sice ještě pálil jen do Zourova betonu, ale o pár chvil později Lukáš Mičulka využil lahůdkové nahrávky od Ondřeje Švaňhala a vyrovnal skóre zápasu na 1:1 . Hosté mohli jít vzápětí do vedení, ale Vrdlovec ztroskotal na dobře vyjetém Zourovi. Jihlavskému brankáři bylo pěkně horko i při závaru, který před ním roztočila třetí řada hostí. Poslední minuty třetiny však zase opět patřila Dukle, které se ovšem ve finální fázi lepila smůla na hokejky. Pometlo minul puk, Dolana sice roztočil kolotoč, ale gólu se nedočkal. Ten mohl přijít v naprostém závěru, kdy domácí dostali výhodu přesilovky pět na tři. Tehdy měli asi nejvíce šancí přidat druhý gól, jenže Kaláb pálil jen do lapačky a Komůrka netrefil odkrytou klec. Video této přesilovky najdete zde.„Trénovat přesilovky je těžké – přijedou sem kluci z Třebíče, takže nemáme čas je trénovat, ale v tomhle věku by už měli být schopni odehrát dvojnásobnou přesilovku sami. Je to o přihrávce a rozmístění. My to ale netrénujeme, protože nemáme možnost,“ lituje Aleš Polacar.

Třetí část se nesla v duchu boje o každý centimetr ledu a hra se odehrávala hlavně ve středním pásmu. První akci si vypracoval Navrátil, ovšem jeho střela byla zbolokovaná. Vsetín se nevzdával a ostřeloval Zoura ze všech pozic.Hrňa trefil jen lapčku, navrátil hbitě tečoval puk, ale Zourův beton byl na místě. Hodně horko bylo domácím i při bombě Hrňi, která však zazvonila o horní tyčky. Vsetínský tlak se nakonec přeci jen dočkal vedoucího gólu. Daniel Vrdlovec vstřelil téměř identický gól jako jeho spoluhráč ve druhé třetině. I tentokrát nahrával Ondřej Švaňhal. - 1:2. Vsetínu to však stále nestačilo a pořád útočil. Od jasného gólu zachránila domácí Zourova prozřetelnost, když pohotově přiložil hůl na zem a zabránil Ostrčilovi zakončovat do prázdné branky. Toto video naleznete zde. Domácí se snažili vyrovnat, ale nepomohla jim k tomu ani závěrečná, minutová power-play. „Zápas bych na jednu stranu hodnotil kladně a na druhou záporně. Kladně protože jsme vzhledem k dalším cílům, nedostali hodně gólů, ale dojeli jsme na to, že jsme dali jen jeden gól. S tím nemůžeme pomýšlet na úspěch proti týmu jako je Vsetín. Z naší strany tam bylo hodně nepřesností, ale na druhou stranu jsme bojovali a zasloužili si minimálně bod,“ lituje kapitán Roman Dolana. „Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme bojovali, nakonec to ale nevyšlo, “ dodává Adam Pometlo.

Videa natočil a poskytl Promo team HCD, za což jim patří dík.

JOsef Turek (Vsetín): “Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli i když tam bylo hodně faulů, které nebyly ohodnoceny. Minulý zápas s Třincem jsme vedli 5:1 a pak jsme ho prohráli 6:5 v prodloužení, což nás trochu nalomilo. Asi pozanechalo na hráčích stopy i v dnešním zápase. Týmu navíc chyběl Martin Podešva, klíčový střední útočník a z dorostu jsme si vytáhli gólmana Kudelu – ročník 90, naše jednička je totiž na srazu reprezentace do 20 let ve Slovinsku. Vím, že 1:2 bude vypadat jako těsný výsledek, ale i poměr střel napovídá, že jsme měli převahu.“

Aleš Polcar (Jihlava): „Pevně jsem věřil, že to dneska dotáhneme alespoň na bod, protože kluci makali. Ale když jsem dostali druhý gól tak už nebylo tolik sil na vyrovnání. Vsetín je skvělý tým a naši kluci hráli nad svoje možnosti. Teď už jen čekáme na ty kluky co se uzdraví aby nám pomohli. Petr Vlk má stále teploty, Čintala je pořád na antibiotikách. A i další kluci leží, těžko je dáme dohromady na pondělí.“