7:0
(2:0, 1:0, 4:0)

Generálka Dukle nevyšla

08.09.2003 / RTD,Eva

Již tuto sobotu odehraje Dukla svůj první ligový zápas nové sezóny. V generálce na něj se dnes v Porubě utkala s extraligovým týmem Vítkovic. V posledním přípravném zápase jihlavští hokejisté neuspěli a po třetinách 0:2, 0:1 a 0:4 nakonec prohráli 0:7. Dvě branky soupeře zaznamenal odchovanec Dukly Ivan Padělek.
08.09.2003 17:00, Přípravné zápasy - 6. kolo

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Kumstát, Ficenc, Chmelíř, Mocek, Dresler - Kaděra, Burger, Krayzel - I.Padělek, Vala, Krenželok - Irgl, Hubáček, Tomášek
7

Suchan - Ševčík, Staněk, Morava, Šefčík, Kolafa, Lupač, P.Duben - Hlouch, Bakus, Rytnauer - Mračka, Altrichter, Adamec - Cmunt, Havel, Říha - Dolana, Lazorišák, Sklenička
0
Branky: 9.Hubáček (Irgl), 12.Tomášek (Irgl), 31.I.Padělek (Kowalczyk), 46.I.Padělek (Kowalczyk), 49.Krenželok, 56.Burger (Kaděra, Krayzel), 59.Kowalczyk (I.Padělek, Kumstát). Rozhodčí: Havlík - Záviský, Tuizal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 450.

Hned od úvodních minut se Vítkovice do svého prvoligového soupeře pustily pořádně zostra. První šanci z kategorie vyložených měl ve 4. minutě Ivan Padělek, naštěstí pro Duklu však mířil pouze vedle levé tyče. O chvíli později vychytal jihlavský gólman Jaroslav Suchan Kumstáta a po něm také Tomáška. V polovině 9. minuty už ale na střelu Hubáčka nedosáhl a domácí vedli 1:0. Na další střelecký zápis se pak čekalo jenom tři minuty. Ležícího Suchana přehodil bekhendem Tomášek a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá část už byla ze strany Dukly mnohem povedenější. Obrovskou šanci ke snížení měl ve 23. minutě Vladimír Říha. Ten se řítil na vítkovického brankáře Trvaje zcela sám, překonat ho ovšem nedokázal. S domácím gólmanem si pak neporadil ani Bakus s Rytnauerem, a tak přišel další vítkovický trest. Ve 31. minutě poslal Suchanem vyražený puk do sítě jihlavský odchovanec Ivan Padělek a Severomoravané už vedli o tři branky. 3:0. Poslední šance prostřední části pak opět patřila Jihlavě. Ideální Dolanovu přihrávku ale Zbyněk Sklenička ve 40. minutě nezužitkoval. Jeho střela pouze lízla pravou tyč Trvajovi klece.

V závěrečné části si pak Vítkovice otevřely na zimním stadionu v Porubě střelnici. Během třinácti minut se do černého postupně trefili Padělek, Krenželok, Burger a Kowalczyk a Dukla tak nakonec odjížděla z Ostravy s pořádným debaklem 0:7. „ Myslím, že ten výsledek plně odpovídá dění na ledě. Hráli jsme dnes opravdu špatně,“ zlobil se po utkání na své svěřence jihlavský kouč Petr Fiala. „ Naštěstí to byl pouze přípravný zápas a je možná dobře, že jsme takovýmto způsobem dostali za vyučenou těsně před začátkem sezóny.“