11.02.2003 18:00, Přípravné zápasy - 7. kolo

Matoušek (41. Havlík) - Adamec, Matouš, Trieb, Mertl, Balík, Škulina, Kolář - Červený, Kostourek, Křivánek - Květoň, Rambousek, Šedivý - Brabník, Ježek, Rosůlek - Mizera, Votruba, Lenc
1

Sáblík (30. Suchan) - Staněk, Ficenc, Šefčík, Morava, Duben, Malena, Vrábel, Šmarda - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Adamčík, Altrichter, Jantovský - Polák, Dolana, Hrbatý - Říha, Vlk, Čachotský
6
Branky: 8. Křivánek (Šedivý)- 5. Hlouch (Bakus, Rytnauer), 24. Čachotský (Vlk), 27. Šmarda (Hrbatý) , 36. Bakus (Hrbatý, Polák), 54. Altrichter (Adamčík, Jantovský), 55. Hlouch (Bakus) Rozhodčí: Dvořák - Fiala, Urban. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:3, 0:2.

Hráč zápasu: Roman Hlouch (Jihlava)

Jako první vyzkoušel pozornost domácího gólmana Matouška Marián Morava, s jeho střelou od modré si však táborský brankář bez větších problémů poradil. Na začátku 5. minuty byl vyloučen domácí obránce Matouš. Na trestné lavici však pobyl pouhých 43 vteřin, pak ho z ní vyhnal přesnou střelou Roman Hlouch. 0:1. O necelé tři minuty později využil zaváhání v jihlavské rozehrávce Křivánek. Našel volný prostor u pravé tyče Sáblíkovy branky a v Táboře se začínalo znovu. 1:1. Víc gólů už v úvodní části nepadlo. Bakus totiž svoji obrovskou šanci spálil a Adamčík trefil pouze horní tyč.

Druhá třetina už se hrála plně v režii Dukly. Ve 24. minutě přetavil Tomáš Čachotský přesnou Vlkovu přihrávku ve druhou branku svého týmu a za tři a půl minuty po něm se za Matouškova záda trefil parádní střelou do vinglu obránce Jan Šmarda. 1:3. V polovině zápasu skončila pracovní doba jihlavskému brankáři Sáblíkovi a na zbytek střetnutí se do klece postavil jeho kolega Jaroslav Suchan. Ten pak ve 36. minutě sledoval, jak Bakusův bekhendový pokus míří počtvrté do táborské sítě. 1:4.

V podobném duchu se odehrála také závěrečná dvacetiminutovka. Bojovnost a snaha domácích tentokrát na vítězství nestačily. V pohodě hrající Dukla přidala do konce zápasu další dvě branky a radovala se tak z jasného vítězství 6:1. Pátou přesnou trefu si vzal na starost v 54. minutě Petr Altrichter, který po kombinaci celého útoku využil dvojnásobnou jihlavskou přesilovku. 1:5. A závěrečnou tečku za utkáním udělal o minutu později svým druhým gólem Roman Hlouch. 1:6.

Jiří Režnar ( Jihlava ): „ Jsem rád , že se to utkání obešlo bez zranění, a že jsme zápas zvládli tak, jak jsme ho zvládnout chtěli. Teď už je zase potřeba soustředit se na čtvrtek. V současné době se ale bojím chřipkové epidemie. Problémy už má Jirka Jantovský a Dušan Adamčík. Primář tedy bude muset pracovat na plné obrátky, aby se to nerozšířilo do celého týmu, protože to by jinak byla katastrofa. S mladíky jsem byl spokojen, myslím, že v zápase obstáli. Jsou to šikovní kluci. „