1:5
(0:0, 0:3, 1:2)

Pardubice splnily roli favorita

05.08.2003 / Eva

Dukla Jihlava vstoupila do čtvrtfinále hokejového Tipsport Cupu porážkou. Na Horáckém zimním stadionu v úterý podlehla extraligovým Pardubicím 1:5. Jediný gól domácích vstřelil v 50. minutě zápasu útočník Zbyněk Sklenička.
05.08.2003 17:30, Přípravné zápasy - 8. kolo

Suchan - Ševčík, Staněk, Duben, Šefčík, Zajíček, Šmarda, Kolafa, Lupač - Hlouch, Bakus, Sklenička - Jantovský, Altrichter, Adamec - Říha, Kaňkovský, Čachotský - Cmunt, Lazorišák, Rytnauer
1

HC Dynamo Pardubice

Svoboda - Sýkora, Mudroch, Novotný, Duben, Mocek, Šeda - Lubina, Blažek, Kudrna - Horák, Mikeska, Mrázek - Pospíšil, Koukal, Razingar
5
Branky: 50. Sklenička (Hlouch, Bakus) - 36. Mudroch (Blažek), 38. Lubina (Sýkora, Blažek), 40. Lubina (Blažek), 43. Razingar (Pospíšil), 48. Blažek (Lubina). Rozhodčí: Kolísek - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:3. Diváci: 1100.

Cestu do hlediště Horáckého zimního stadionu si našla zhruba tisícovka diváků. Ta viděla v úvodní třetině několik slibných šancí na obou stranách, ale žádný gól. Jako první se do dobré střelecké pozice dostal pardubický Mrázek, jeho střela však pouze projela skrz jihlavské brankoviště. V 8. minutě měl gól na holi Jaroslav Kudrna, puk ovšem nasměroval o několik centimetrů vedle levé tyče Suchanovi branky. Ve druhé polovině první třetiny se pak začali osmělovat také jihlavští hokejisté. Jako první vyzkoušel Svobodovu pozornost Petr Kaňkovský. O několik minut později se obranou soupeře proháčkoval Tomáš Čachotský, jeho pohlednému průniku však chybělo přesnější zakončení.

Zvýšená aktivita Dukly pokračovala i po přestávce. Ve 24. minutě minula Bakusova střela pardubickou branku pouze několik centimetrů. Poté se začala hra přiostřovat a hlavní sudí posílal hráče na trestnou lavici v téměř pravidelných intervalech. Obrovskou šanci spálil při jedné z přesilovek obránce Jan Šmarda, který se ve 32. minutě řítil sám na Svobodu. Jeho pokus však skončil jenom ve Svobodově náručí. Svou druhou šanci pak o několik vteřin později spálil i Petr Kaňkovský. Jak se proměňují přesilovky ukázal jihlavským hokejistům na konci 36. minuty Petr Mudroch, který přesnou střelou od modré poslal hosty do vedení. 0:1. Už za necelé dvě minuty se z téměř stejné pozice trefil také Ladislav Lubina a stejný hráč pak 26 vteřin před druhým odchodem do kabin stanovil skóre na 0:3. „ Je vidět, že Pardubice umí přesilovky dokonale,“ ocenil sílu soupeře jihlavský kouč Petr Vlk. „ Trochu chaotická hra v posledních pěti minutách druhé třetiny nás stála tři góly.“

Definitivně do kolen poslal Duklu na začátku 43. minuty Tomas Razingar, který sice na dvakrát, ale přece jen, poslal kotouč za Suchanova záda počtvrté. 0:4. O pět minut později pak přidal pátou branku hostujícího celku Tomáš Blažek. 0:5. Gólu se ale nakonec dočkala i Dukla. Deset minut před koncem střetnutí se pod horní tyč Svobodovi klece trefil novic v jihlavském dresu, Zbyněk Sklenička. 1:5. Tím byl ovšem brankový účet zápasu definitivně vyčerpán. „ Utkání splnilo přesně to co jsme od něj očekávali. Zahráli jsme si s velmi kvalitním soupeřem a myslím, že kromě toho pětiminutového výpadku, jsme s ním sehráli celkem vyrovnanou partii. Velkou vědu bych z výsledku 1:5 nedělal, vždyť Pardubice jsou jedním z nejlepších českých týmů,“ zhodnotil úvodní vystoupení svých svěřenců jihlavský kouč.