0:0
(anulováno)

Zranění ukončilo zápas

19.08.2003 / Eva

K dalšímu čtvrtfinálovému zápasu hokejového Tipsport Cupu odjížděla v úterý Dukla Jihlava do Prostějova. Souboj dvou prvoligových celků ovšem nakonec trval pouze necelých 13 minut. Poté bylo utkání předčasně ukončeno kvůli vážnému zranění jednoho z prostějovských hráčů. O konečném výsledku tak rozhodne až vedení soutěže.
19.08.2003, Přípravné zápasy - 12. kolo

LHK Jestřábi Prostějov

Plšek - Zátopek, Šeda, Světlík, Sloboda, Chvojka, Vlček, Sedlák, Přikryl - Černý, Streit, Procházka - Hradecký, Šakarov, Bařica - Smejkal, Appel, Buďa - Kasík, Jelínek
0

Suchan - Staněk, Ševčík, Duben, Morava, Šmarda, Šefčík, Kolafa, Lupač - Cmunt, Bakus, Hlouch - Jantovský, Altrichter, Adamec - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Sklenička, Havel, Novák
0
Toto utkání bylo nakonec anulováno.

Hned v úvodu zápasu hrála Dukla dlouhou pětiminutovou přesilovku. Domácí útočník Appel totiž poslal na začátku 3. minuty nevybíravým zákrokem na hrazení jihlavského Lupače a trest za takový přestupek zní jasně, 5 minut + DKU. Jihlavským hokejistům ovšem hra v početní výhodě příliš nevyšla a Hanáci se jim bez větších problémů ubránili. Navíc pak v 10. minutě sami jednu přesilovou hru využili. Od modré čáry vypálil obránce Zátopek a puk se zastavil až v jihlavské síti. 1:0.

Ve 12. minutě si mohli domácí celou situaci zopakovat. Na trestnou lavici totiž zamířil další hostující hráč. Jenomže přišla 13. minuta a s ní i předčasný konec zápasu. Uprostřed ledové plochy narazil prostějovský útočník Dušan Bařica v plné rychlosti do jihlavského Zbyňka Skleničky a po střetu s ním zůstal nehybně ležet. V tu chvíli začal boj s časem. Domácímu forvardovi totiž zapadl jazyk a navíc utrpěl tržnou ránu na hlavě. Z ledu putoval zraněný hokejista na nosítkách do připravené sanitky a okamžitě byl převezen do nemocnice. První lékařské zprávy hovoří o silném otřesu mozku, zhmoždění páteře a několika tržných ranách na hlavě. Na hokej neměl v ten moment nikdo ani pomyšlení a oba týmy se proto dohodly na předčasném ukončení střetnutí. „ Celou situací jsou hráči samozřejmě hodně ovlivněni a opravdu by nemělo smysl v utkání pokračovat,“ prohlásil jednatel Dukly Ivan Padělek.

Většinu diváků následně ovládly emoce a jihlavským hokejistům se tudíž z Prostějova neodjíždělo lehce. Nadávky a hrozby létaly vzduchem a jeden z „hrdinů“ se dokonce s nožem vrhl na řidiče jihlavského autobusu. Naštěstí mu v jeho bezduchém úmyslu včas zabránil jeden z pořadatelů. Verdikt rozhodčího Milana Mináře byl přitom zcela jasný – o faul v žádném případě nešlo. Správnost jeho rozhodnutí pak potvrdil i videozáznam a vinu necítil ani autor zákroku Zbyněk Sklenička. „Bařica se natahoval po puku, protože mu sklouzl z hokejky nebo dostal špatnou přihrávku a neviděl, že proti němu jedu. Střet evidentně nečekal, navíc byl menší a narazil tak akorát do mého ramena. Samozřejmě mě to strašně mrzí, ale zákrok to byl čistý a hokej je občas prostě takový.“