2:8
(1:2, 0:4, 1:2)

Juniorka prohrála s Opavou

01.02.2007 / Dušan Majer

Čtvrteční utkání jihlavských juniorů proti vrstevníkům z Opavy nebylo po celou hrací dobu tak jednoznačné jak by napovídal výsledek. Minimálně v první dvacetiminutovce byli domácí Opavě, díky gólu Petra Navrátila srovnatelným a důstojným soupeřem. Ovšem ve druhé periodě hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň, na který už domácí zareagovat nestihli a skóre stále rostlo až se zastavilo na hodnotě 2:8.
01.02.2007 18:00, Extraliga juniorů - 40. kolo

HC Dukla Jihlava

Novotný (37. Zour) - Klíma, Pekárek, Mrkvička, Čintala, Martinka, Cakl, Vacek - Vlk, Navrátil, Vach - Tkáč, Man, Dolana - Kochánek, Oertel, Cirhan - Novák, Kotlík, Posmyk
2

HC Slezan Opava

Vašut - Plachký, Tichý, Vrabel, Gulda, Čermák, Trefil - Herman, Chalupa, Havlíček - Tošenovjan, Jurdič, Wolf - Gebauer, Mlýnek, Blaga
8
Branky a nahrávky: 19. Navrátil (Pekárek), 46. Dolana (Martinka) - 6. Wolf (Jurdič, Tošenovjan), 16. Wolf , 29. Tichý, 37. Tichý (Chalupa, Trefil), 39. Tichý (Herman), 40. Blaga (Mlýnek, Wolf), 50. Tichý (Havlíček), 56. Havlíček (Herman, Chalupa). Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:8.

Průběh utkání

Zápas začal hodně svižně a už první akce skončila gólem. Petr Wolf nikým neatakován napálil puk z voleje za záda Novotného - 0:1. Opava mohla ještě navýšit vedení, ale Michal Mlýnek po svém kličkování pálil jen do betonu domácího gólmana. Na druhé straně kluziště neuspěl se střelou mezi betony Dolana. Opava kontrovala Vrabelovou střelou do lapačky, Havlíčkovou střelou přes chumel, Chalupovým pokusem nad a Hermanovou střelou, kterou zastavilo až držadlo Novotného hokejky. Aktivní Slezané se dočkali gólu, když Petr Wolf trefil puk přesně pod víko jihlavské klece - 0:2. Netrvalo však dlouho a Jihlava snížila, Pekárkovu dělovku od modré tečoval kotníkem do sítě Petr Navrátil - 1:2.

Druhou třetinu zahájil střelou přes obránce hostující Herman, ale Novotný včas zasáhl vyrážečkou. Jihlava se snažila vyrovnat, ale Navrátil trefil jen Vašutův beton, Klíma pálil od modré jen do chumlu hráčů a Man tečoval střelu mimo branku. Místo vyrovnání však přišel gól do jejich sítě. Josef Tichý ve vlastním oslabení propálil Novotného mezi rukou a tělem - 1:3. Opava nepolevovala v tlaku, ale Novotný puk po Chalupově střele hbitě zalehl. Dukla se pokusila oponovat Čintalovou střelou mezi betony, ovšem Vašut byl pozorný. Brankář Opavy dokonce mohl sám přidat vlastní gól. Pokusil se totiž o elegantní kličku, ale při pokusu odehrát puk nastřelil vlastní tyčku. Gól však padl na druhé straně. Josef Tichý napřáhl a střelou přes obránce vyhnal Novotného z branky - 1:4. „Střídání bylo trenérovo rozhodnutí, tenhle gól byl určitě můj,“ sype si popel na hlavu Filip Novotný. Ani Jan Zour však čisté konto neudržel dlouho. Josef Tichý svou střelou na zadní tyč zvyšoval už na 1:5. Za 58 vteřin hry se hosté dočkali i šestého gólu. Mlýnek nahrál na zadní tyč Richardu Blagovi, který využil Zourova zaváhání a poslal puk pod víko - 1:6.

Třetí část zahájila Dukla sledem akcí. Nejprve Tkáč pálil nad a vzápětí Vlk napálil Vašutovu vyrážečku. Domácí se však gólu přeci jen dočkali. Roman Dolana napálil puk po křižné přihrávce mezi beton a tyčku - 2:6. Třetí gól mohl přidat Man, ale puk za čáru nedotlačil. Udeřilo tedy na druhé straně. Dnes velmi úspěšný Josef Tichý propálil Zoura mezi betony - 2:7. Osmý gól měl na holil Gebauer, ale trefil jen tyčku. Zanedlouho však osmý gól přeci jen přišel. Lukáš Havlíček zapíchl Zourovi ukázkový teploměr a stanovil konečný výsledek utkání 2:8. „Zápas se hodnotí těžce, Opava nás přehrála ve všech směrech. Dávali si dobré nahrávky, měli dobrý pohyb, nám se zápas nepodařil,“říká upřímně svůj názor Vojtěch Pekárek. „Bylo to těžké utkání, soupeř byl lepší, my jsme málo stříleli. Oni sice také moc nestříleli , ale na rozdíl od nás si vypracovali vyložené šance,“ lituje Novotný. „Určitě rozhodlo nasazení. Od toho se pak odvíjí všechno ostatní. Nahrávky nám nevycházely jak měly, čemuž odpovídá i konečný stav,“ dodává Pekárek.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (Opava): „Na utkání jsme se svědomitě připravovali, ale měli jsme krizi, když nám odešlo několik hráčů, takže jsme museli změnit způsob hry. V Jihlavě jsme hráli dvakrát útočně a dvakrát jsme prohráli, tak jsme se dnes zaměřili spíše na defenzivu. Sázeli jsme na brejky, které jsme proměňovali.“

Petr Vlk (Jihlava): „Podali jsme špatný výkon, což vedlo ke špatnému výsledku“