8:2
(3:0, 2:0, 3:2)

Dukla převálcovala Rebely

14.08.2007 / Dušan Majer

Přátelský duel mezi jihlavskou Duklou a havlíčkobrodským Rebelem přineslo nečekané množství gólů – diváci v ochozech jich viděli celkem 10! Většina z nich skončila v síti exjihlavského gólmana Suchana. Hlavní postavou střetnutí byl jihlavský útočník Ladislav Rytnauer, který během šedesáti minut si dokázal vybojovat šest kanadských bodů za dva přesné zásahy a čtyři asistence. Gólově se prosadil i Jiří Hanzal, pro kterého to bylo první utkání po dlouhé pauze.
14.08.2007 17:30, Přípravné zápasy - 4. kolo

Zgraggen - Ščerban, Štrach, Kuchyňa, Balčík, Duben, Míka, Kanov, Klíma - L. Krupka, Bakus, Rytnauer - M. Krupka, Kubát, Slavík - Nekvasil, Hanzal, Říha - Suk, Ježek, Lojek
8

HC Rebel Havlíčkův Brod

Suchan - Vyhlídal, Jelínek, Kadlec, Šulc, Borůvka, Pavlík - Ondráček, Kubeš, Holec - Třetina, Čermák, Varga - Endál, Dušátko, Jonáš - Sobotka, Florián, Chytráček
2
Branky a nahrávky: 5. Rytnauer (Štrach), 8. Rytnauer (Štrach), 17. L. Krupka (Rytnauer, Štrach), 28. Ježek (Klíma, Lojek), 34. Bakus ( L. Krupka, Rytnauer), 52. Nekvasil (Rytnauer, Duben), 54. Hanzal (Rytnauer, Ščerban), 60. M. Krupka (TS) - 48. Pavlík (Šulc), 50. Třetina (Jelínek, Jonáš). Vyloučení: 9:10, navíc Říha 10 min. OT, Míka (oba Jihlava) do konce utkání. Využití: 5:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 8:2.

Gólově nadprůměrný zápas zahájil střelu v pádu Bakus, ale puk označkoval jen Suchanovy betony. Na druhé straně pálil Třetina ze slibné pozice mimo. Suchan pak ještě odolal Sukově střele, ovšem když na modré napřáhl Petr Štrach tak se puk od jeho výstroje jen odrazil na hůl připraveného Ladislava Rytnauera a ten bekhendovou ranou otevřel skóre - 1:0. Za tři minuty lovil bývalý gólman Dukly puk ze sítě podruhé. A bylo to takové malé deja vu, protože gólová situace byla nachlup stejná jako při prvním gólu. I tentokrát zakončoval Ladislav Rytnauer po bombě Štracha od modré - 2:0. Havlíčkův Brod se snažil s výsledkem něco udělat, ale Dušátko pálil jen do betonu a ani Šulc nadvakrát neuspěl díky výborně chytajícímu Zgraggenovi. V sedmnácté minutě Dukla udeřila potřetí. Situace byla opět téměř totožná s prvními dvěma gólovkami, ale lišila se tím, že gól za čáru dopravil Lukáš Krupka – 3:0. Hosté však stále neskládali zbraně a snažili se s výsledkem něco udělat. Ondráček ale nevyužil zaváhání domácích obránců a tváří v tvář Zgaraggenovi neuspěl. Poslední šanci třetiny měl na holi Rytnauer, ovšem trefil jen Suchanovu hruď.

Na začátku druhé části ujel v sólu Martin Krupka, ovšem těsně před zakončením mu soupeř vysekl hůl z ruky. Za pár minut zkoušel štěstí od modré Kanov, ovšem Suchan byl pozorný. Na druhé straně chtěl Zgraggena obstřelit Vyhlídal, ale švýcarský gólman skryl touš v lapačce. V dresu Jihlavy pálil od modré Klíma, ale vyprášil jen Suchanovy betony. Jeho síťka se rozvlnila až když Ondřej Ježek hbitě tečoval Klímovu dělovku 4:0. Hosté se snažili ještě kontrovat Vyhlídalovou střelou od modré, ale Kaspar s překvapit nenechal. Na druhé straně však stačilo aby si Oldřich Bakus mazácky položil Suchana a pak jen skórovat do odkryté klece - 5:0. Dukla měla stále hlad po gólech, ale Kuchyňu nadvakrát vychytal Suchan. Havlíčkův Brod se do konce třetiny zmohl jen na jedovatou střelu Vyhlídala od modré.

Poslední dvacetiminutovka mohla být dohrávána jen z nutnosti, ovšem i v ní bylo k vidění několik zajímavých akcí. Nejprve agilní střelec Štrach protáhl Suchana a pak Slavík pohotově tečoval Ščerbanovu ránu. Nadvakrát pokoušel své střelecké štěstí i Přemysl Duben, ale neuspěl. Ve 48. minutě však hosté chytili druhý dech.Nejprve Jan Pavlík skóroval střelou od modré - 5:1, pak Kubeš chytře obkroužil branku, ale neskóroval. Aktivitu hostí korunoval úspěšnou dorážkou Miroslav Třetina – 5:2. Domácí však chtěli ukázat svou sílu a tak nejprve nadějně pálil z voleje Ščerban a pak za Suchanova záda propadla několikátá dorážka z hole Karla Nekvasila – 6:2. Sedmý hřebíček do bíločervené rakve zatloukl při dvojnásobné početní výhodě konečně uzdravený Jiří Hanzal - 7:2. Mladý útočník byl po gólu evidentně při chuti, protože zakrátko zkoušel čekat u zadní tyčky a v gólu mu zabránil jen Suchanův parádní zákrok. Poslední velkou akcí bylo podražení Martina Krupky v sólovém úniku, načež rozhodčí musel nařídit samostatný nájezd. Na jeho exekuci s postavil sám faulovaný Martin Krupka, který překrásným bekhendovým blafákem stanovil skóre utkání na 8:2.

Luboš Sláma (Havlíčkův Brod): „Dukla Jihlava k tomu zápasu přistoupila lépe, my jsme byli slabí před bránou, dostali jsme asi šest gólů z dorážek. Prostě před bránou nám to vůbec nešlo.“

Aleš Tomášek (Jihlava): „Byla to taková šarvátka, led nebyl úplně ideální, oni nebyli v plné síle, protože mají asi pět hráčů ve Slavii. Výsledek sice nepřeceňujeme, ale každé vítězství je dobré. A ten počet gólů taky zlepší sebedůvěru.“