6:3
(2:2, 1:1, 3:0)

Dukla na rivala z Třebíče nestačila

16.08.2007 / Michal Martoch

Po vítězném domácím derby s Havlíčkovým Brodem Dukla zavítala na led dalšího rivala z Vysočiny. S Horáckou Slavií Třebíč jihlavští hokejisté hráli dvě třetiny vyrovnanou partii, v poslední dvacetiminutovce však domácí začali proměňovat své šance a rozhodli o svém vysokém vítězství 6:3. Dukla doplatila v zápase na velké množství vyloučených. O branky Jihlavy se postarali Ladislav Rytnauer, Karel Nekvasil a Lukáš Krupka.
16.08.2007 18:00, Přípravné zápasy - 5. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Luňák - Hrbáček, Kaláb, B. Sláma, L. Sláma, Bulička, Dvořák - Kadela, Přibyl, Dolníček - Dibelka, V. Burian, Oliverius - Kukla, Matušík, Zahradník - Kubica, Kundela, Bula, J. Burian
6

HC Dukla Jihlava

Kousal - Štrach, Ščerban, Pukalovič, Balčík, Míka, Duben, Kanov, Klíma - Krupka, Bakus, Rytnauer - Hrbatý, Kubát, Slavík - Nekvasil, Hanzal, Pupák - Suk, Říha, Lojek
3
Branky a nahrávky: 15. Přibyl, 17. a 32. Kubica (na obě Zahradník), 46. Dibelka (Zahradník, Matušík), 47. Dolníček (Hrbáček), 52. Dvořák (Dibelka) - 7. Rytnauer (Bakus), 9. Nekvasil (Hanzal), 33. L. Krupka (Rytnauer). Rozhodčí: Pokorný - Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 9:16, navíc Hrbáček (TRE) 10. min. OT - Rytnauer (JIH) 10. min. OT. Využití: 3:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 550. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Průběh utkání

Horácká Slavia nastoupila do utkání s odhodláním oplatit hostům porážku z jejich ledu, byli to ale naopak hosté, kteří se dostali do vedení, a to dokonce dvoubrankového. Ještě předtím však musel několikrát zasahovat jihlavský brankář Kousal. Jan Bula zavezl do útočného pásma kotouč, přihrál ho Kundelovi, ten pálil po zemi z otočky, Kousal však jeho střelu vyrazil, stejně jako si poradil při oslabení 5 na 3 se střelou Buličky. Kubicova teč po střele Hrbáčka mířila těsně vedle. Dvojnásobnou přesilovku Třebíč nepotrestala, a tak se osvědčilo staré známé „nedáš – dostaneš“. Sekundu před navrátivším Balčíkem potrestal hrubou chybu třebíčského obránce v rohu Bakus, když nezištně přihrál před branku Rytnauerovi, který s lehkostí překonal Luňáka v brance domácích – 0:1. Vyrovnat mohl osamocený Oliverius, když mu do prostoru před brankou přihrál Kukla, Roman Kousal se však prezentoval výtečným zákrokem – roztáhl se na brankovišti a udržel tak hostům jednobrankové vedení. V čase 8:47 už to bylo o dvě branky. Hanzal přihrál před branku Nekvasilovi a ten sám před brankářem mířil z první nad Luňákův beton – 0:2. Hráčům červenobílých nebylo souzeno snížit v minutě dvanácté, kdy Přibyl nahrával křižně před branku Dibelkovi – třebíčský útočník však nemohl ani zakončit, protože byl krosčekován. Při přesilové hře pálil od modré Dvořák, po teči však puk branku hostí minul. Pěknou individuální akcí se prezentoval Matušík, zastavil ho až dobře postavený brankář hostí. Třebíč ožila brankou ve vlastním oslabení. Po hrubé chybě hostujícího obránce, který přihrál před vlastní branku osamocenému Přibylovi, to bylo už jen o jednu branku – 1:2. O dvě minuty později už byl náskok hostů smazán. Zahradník dostal křižnou přihrávku od Kalába, z mezikruží vystřelil, Kousalem vyražený puk pak už bez problémů dorazil Zdeněk Kubica2:2. Brankář hostí už do konce třetiny nepřipustil změnu stavu, když vychytal Dvořáka i Buličku od modré.

I na začátku druhé třetiny musel Kousal zasahovat po střelách Kadely a Dvořáka. Luňák pak vyrazil střelu Rytnauera, poradil si se závarem před svou brankou, a vychytal i dorážku Lukáše Krupky. Při oslabení domácích 3 na 5 přihrál elegantně Rytnauer od modré před branku Bakusovi, ten pálil z první, Luňák však stál na správném místě. Na druhé straně zkoušel z otočky přehodit ležícího brankáře hostů Vilda Burian, puk však těsně minul branku. V polovině utkání došlo opět na střídání brankářů Třebíče, Luňáka nahradil Pavel Míča. V čase 31:16 využila Horácká Slavia další z nabídnutých přesilových her. Nejprve si sice Kousal poradil s Matušíkem, který se natlačil před branku, na výjezd Kubicy z rohu kluziště a jeho přesnou střelu pod vyrážečku už však nestačil – 3:2. Dukla však odpověděla prakticky z protiútoku – v čase 32:32, když stejně jako Třebíč využila výhodu jednoho hráče v poli. Po přihrávce Rytnauera prostřelil zblízka Míču Lukáš Krupka3:3. V patnácté minutě vystřelil Dolníček, Kousal lapil jeho střelu do lapačky. Navýšit brankový účet mohl Bořek Sláma, kterého vysunul do brejku Matušík, jeho střela však už neměla kvůli dotírajícím zadákům potřebnou razanci. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku poslední dvacetiminutovky pálil z první Zahradník po přihrávce na střed od Oliveriuse, Kousal však jeho střelu betonem vyrazil. Jan Bula pak z obdobné pozice branku hostí minul. Radoval se až Lubor Dibelka, který po kombinaci se Zahradníkem a Matušíkem potrestal střelou z mezikruží vyloučení hostujícího Rytnauera – 4:3. Za dvacet čtyři sekund už to bylo o dvě branky pro domácí. David Dolníček zpracoval před brankou Hrbáčkovu přihrávku od modré, otočil se a prostřelil v pádu Kousala nad vyrážečku – 5:3. Při vyloučení domácích vycítili hosté šanci na snížení, nicméně Kanov, Slavík, Nekvasil, ani Ščerban, který pálil z první po přihrávce Bakuse, na Míču nevyzráli. Posledních deset minut si nezahrál hostující Rytnauer, který vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Při přesilové hře upravil na končených 6:3 Ondřej Dvořák, který s přehledem střelou pod víko dorazil Kousalem vyražený puk po střele Buličky.

Ohlasy trenérů

Josef Horešovský (Třebíč): „Výsledek je příjemný, ale nesmí se přeceňovat, na druhou stranu ani podceňovat, neboť výsledky mají pro sebevědomí hráčů i mužstva celého svůj význam. Jihlava má svůj styl, ve kterém je hodně fyzického kontaktu a nám v těchto zápasech nějakou dobu trvá, než se tomu přizpůsobíme. Přizpůsobit se však musíme, protože jinak by volba taktiky na nás byla velmi jednoduchá. Prostě na nás vlítnout a řezat nás. Proto se musíme tvrdé hře postavit a odpovídat stejným způsobem, což se nám po tom úvodu, kdy jsme prohrávali o dva góly, povedlo. Ve třetí třetině jsme nechali odpočívat Bořka Slámu, aby se jeho koleno zbytečně nepřetěžovalo. To nám umožnilo pravidelné střídání šesti obránců. Důraz jsme kladli na připravenost, na tvrdou hru, ale chtěli jsme se také vyvarovat hloupých reakcí na ni druhotnými fauly a oplácením, což se nám jakž – takž podařilo."