4:1
(2:1, 2:0, 0:0)

Dukla přehrála Rusy

06.08.2007 / Dušan Majer

Jihlavští hráči se poprvé v sezóně představili domácímu publiku. Aktivita z domácích jen sršela a Orenburg měl často plné ruce práce. K vítězství Dukly přispěl jednou přesnou trefou také Ladislav Rytnauer. Série jihlavských zápasů pokračuje již zítra, kdy se na ledě HZS představí Horácká Slavia Třebíč.
06.08.2007 17:30, Přípravné zápasy - 12. kolo

HC Dukla Jihlava

Kousal - Ščerban, Plch, Kuchyňa, Klíma, Duben, Štrach, Míka, Kanov - L. Krupka, Bakus, Kapička - Hrbatý, Říha, Nekvasil - M. Krupka, Kubát, Rytnauer - Lojek, Ježek, Suk
4

Gasprom Orenburg

Kapitolin (od 31. Agejev) - Volkov, Nikulin, Chajretdinov, Sozinov, Tarasov, Sokolov - Tokorev, Surgajev, Brchov - Pičkalov, Obreža, Kačkajev - Šukin, Pijavin, Mizgulin - Butorin, Dolgich, Vafin
1
Branky a nahrávky: 5. Kubát (M. Krupka, Rytnauer), 12. M. Krupka (Rytnauer, Kubát), 32. Kubát (Rytnauer), 39.Rytnauer - 17. Šukin (Mizjugin). Diváci: 400. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Průběh utkání

Zápas s ruským soupeřem začali domácí hodně zostra. Jakoby chtěli hokejisté Dukly potvrdit dobré reference z Českých Budějovic. Hned první šanci si vypracoval nováček Kapička, ovšem jeho střela z úhlu skončila na Kapitolinově betonu. Na druhé straně zahrozil Pičkalov, ovšem Kousalova lapačka byla na svém místě. V páté minutě se ale červené světlo přeci jen rozsvítilo. Jiří Kubát pohotově dorazil střelu Martina Krupky - 1:0. Orenburg se snažil vyrovnat, ovšem Tarasov vybídl Kousala k efektnímu zákroku vyrážečkou. Na 2:0 mohl zvyšovat Ladislav Rytnauer, který se prodral podél mantinelu až před branku, ale jeho sólo gólman pokryl. Za pár vteřin ale nestačil na pohotovou střelu mezi betony z hole Martina Krupky - 2:0. Dukla byla i nadále aktivní, například Klíma pálil do lapačky, ale ani Orenburg se nedal zahanbit a kapitán Suragjev zkontroloval Kousalovu hbitost. Jihlavský gólman však kapituloval až při střele Alexandera Šukina, který pálil přesně mezi betony - 2:1. Hosté se po tomto gólu nadechli k velkému tlaku, ale v největší šanci Pičkalov nepřehodil ležícího Kousala. Pár vteřin před koncem na druhé straně kluziště naservíroval Kubát lahůdkový pas na zadní tyči stojícímu Rytnauerovi, ten však poslal kotouč mimo tři tyče.

První dvě šance druhé části si připsal Obreža. Nejprve v závaru Kousal jeho střelu vykopl betonem a o pár chvil později se mu nepodařilo protlačit puk za čáru. Oldřich Bakus se na druhé straně pokusil pálit z mezikruží, ovšem Kapitolin byl pozorný. Napodobit se jej snažil i Přemysl Duben, ale ani jeho blafák nebyl úspěšný. Srdce hokejových fanoušků však musela potěšit třetí branka Dukly. Jiří Kubát dostal od Ladislava Rytnauera nahrávku přes celé pásmo až na útočnou modrou, rozjel se do sóla a nedal ruskému gólmanovi jedinou šanci - 3:1. Orengurg neskládal zbraně a snažil se Nikulinem snížit, ovšem Kousalův beton byl proti. Poslední minuty však již opět patřily Dukle. Nejprve Klíma napálil tyč, pak Martin Krupka v superšanci nepřehodil ležícího Agejeva. Tato akce vyvolal smršť dalších a ukončil ji až Ladislav Rytnauer, který tak zvyšoval na 4:1.

Třetí část zahájil odvážným průnikem Kačkajev, ale netrefil prázdnou branku. Na druhé straně se rozjel Hrbatý se Říhou do útoku dva na jendoho, ale ani oni neslavili úspěch. Velké problémy nadělalo Agejevovi Nekvapilovo nahození, které neudržel, ale brzy si v brankovišti sjednal pořádek. Zakrátko našel Říha ideálně Kuchyňu, ale jeho střelu si gólman pohlídal. V závěrečných minutách si nejprve střelecké pozice prohodili bratři Krupkové, z nichž každý měl šanci na překonání Agejeva a pak začaly ruským hráčům lidově řečeno téct nervy a Bitky Nikulina s Bakusem a Nekvasila s Bruchovem zvedly diváky ze sedaček. Poslední šanci zápasu měl na své holi Kapička, ale gól z toho nebyl. Dukla tedy porazila ruský Orenburg 4:1.

Po utkání se však ještě jely bonusové nájezdy. Nikdo však asi nečekal, že v nich padnou jen dva góly.

1.série:
Oldřich Bakus ani nestihl zakončit, protože se mu Agejev vrhl pod nohy – 0:0.
Alexander Šukin chtěl trefit mezírku mezi betony, ale trefil jen jeden z nich – 0:0

2. série:
Vladimír Říha zkoušel stejnou fintu jako Šukin a stejně jako on neuspěl – 0:0
Dmitrij Obreža bekhendovým blafákem netrefil branku – 0:0

3. série:
Jiří Kubát zvolil střelu bekhendem, ale puk letěl až moc vysoko – 0:0
Oleg Kačkajev pálil mezi Kousalovy betony, ale neuspěl – 0:0

4. série:
Ondřej Ježek zkusil při nájezdech málo vídaný golfový úder, ale neuspěl – 0:0
Sergej Bruchov otevřel skóre nájezdů střelou mezi betony – 0:1

5. série:
Ladislav Rytnauer pálil jen do lapačky – 0:1
Arton Tokorev překrásnou bekhendovou kličkou pojistil dílčí vítězství ruského klubu – 0:2

Ohlasy trenérů

Aleš Tomášek (trenér HC Dukla Jihlava): „Já bych výsledek tohohle zápasu nepřeceňoval. Nevěděli jsme, co nás čeká, přeci jen, byl to ruský celek. Ale my jsme chtěli hrát svojí hru, hodně bruslit a navíc využít toho, že je to příprava, tak jsme chtěli vyzkoušet hráče, kteří nemají ještě podepsanou smlouvu.“

Fotogalerie utkání

Fotogalerie