1:2sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 0:1)

Nájezdy zvládl lépe Havířov

02.02.2008 / Jakub Mezlík

Po páteční vysoké výhře v Třinci sehráli o den později jihlavští dorostenci diametrálně odlišný zápas na vlastním ledě proti Havířovu. Dramatický duel skončil po šedesáti minutách nerozhodně 1:1, když se za Jihlavu střelecky prosadil ve druhé části Ondřej Pěška. Vzhledem k tomu, že branka nepadla ani v prodloužení, o osudu utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch bohužel neuspěli Kuřítko ani Zeman, naopak hosté byli dvakrát úspěšní a vezou z Jihlavy dva body.
02.02.2008 13:00, Extraliga dorostu - 42. kolo

Holec (65. Šťastný) - Tichý, Kvasnička, Šidlík, Musil, Tobola, Pekárek - Malec, Kasalý, Vysloužil - Kuřítko, Polcar, Zeman - Pěška, Zídek, Honza - Přidal
1

AZ Heimstaden Havířov

Matoušek - Grigel, Pinka, Ondrek, Šurin, Kocurek, Duda - Pechanec, Videlka, Vyčesaný - Fábry, Křivohlávek, Mráz - Kulik, Dočkal, Fúzik - Číp
2
Branky a nahrávky: 39. Pěška (Zeman, Kuřítko) - 6. Mráz (Křivohlávek, Šurin), rozhodující nájezd Pechanec. Rozhodčí: Mech - Boháček, Jaška. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Už po minutě a devíti sekundách se mohli domácí dostat do vedení, střelu Adama Zemana z pravého kruhu však zastavilo břevno havířovské branky. V podobné situaci se ocitl o tři a půl minuty později Panter Antonín Pechanec, také jeho střela se odrazila od horní tyče. Kus práce však odvedl také domácí brankář Štěpán Holec, který kotouč na břevno dokázal vyrážečkou vytěsnit. V závěru 6. minuty se už ale Havířovští radovali. Souhru před brankou zakončil přesnou trefou Tomáš Mráz – 0:1

Jihlavští mladíci se však nevzdávali a hnali se za vyrovnáním. Jejich největší šance přišla paradoxně v oslabení, kdy ujel obraně soupeře Martin Vysloužil, pokusil se rozhodit Petra Matouška v brance Panterů, ale nakonec zakončil pouze do jeho betonů. Po první třetině tak na Horáckém zimním stadionu drželi těsné vedení dorostenci Havířova.

Druhá třetina se nesla v duchu marného dobývání havířovské branky. Hosté dávali svými fauly Dukle možnosti na skórování, Matoušek však dokázal pochytat i šance ve více než minutu trvající přesilovce pět na tři. Jihlavští ale nakonec do kabin neodešli zklamaní. Minutu a půl před koncem druhé části prokázal důraz před brankou Ondřej Pěška – 1:1.

Třetí dvacetiminutovka příliš zajímavých okamžiků nepřinesla. I když domácí byli aktivnějším týmem, žádné vyložené příležitosti si nevypracovali. Největší šanci měl minutu a půl před sirénou David Musil, ale jeho střelu z mezikruží Matoušek vyrazil. Nerozhodný výsledek 1:1 po šedesáti minutách znamenal jediné. Oba týmy si zajistili bod, o ten druhý je ještě čekal boj.

Branka nepadla ani v pětiminutovém prodloužení, o vítězi se tak muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Jihlavští poslali do branky Šťastného, to se neukázalo být úplně nejúspěšnějším tahem. Gólman kapituloval po nájezdech Antonína Pechance a Jana Křivohlávka, naopak domácí nájezdníci Martin Kuřítko ani Adam Zeman úspěšní nebyli. Dukla tak podlehla Havířovu 1:2 po samostatných nájezdech

Tomáš Potěšil (Havířov): „Nepřijeli jsme v pozici favorita, chtěli jsme to zkusit. Navíc mužstvo je psychicky dole, protože se nedaří. V minulém zápase jsme jako už poněkolikáté dostali rozhodující gól v poslední třetině. Nutili jsme hráče k zodpovědnosti, chtěli jsme hrát jednoduše zezadu, co nejméně kazit a co nejméně hrát v obranném pásmu. Nakonec jsme dotáhli utkání do prodloužení a na nájezdy, a to už byl vabank. Za dva body jsme rádi, protože jsme kousek od záchrany."

František Zeman (Jihlava): „Spálili jsme dnes mnoho šancí, a to nám v závěru pak trochu chybělo. Musíme přiznat, že soupeř byl v prodloužení aktivnější, naši hráči možná už spoléhali na penalty. Bohužel Havířov dal dva góly, my ani jeden. Rozhodli jsme se dát na nájezdy do branky Jirku Šťastného, protože ten tah nám už jednou vyšel, tak jsme to riskli znovu. Nelituji toho, že jsem ho tam poslal, protože si myslím, že má o trochu lepší nájezdy než kolega. Ale jsem po víkendu se čtyřmi body spokojen. Teď nás čeká týden, kdy dostanou kluci zabrat, pak zvolníme a obnovíme kondici.“