2:4
(1:2, 1:1, 0:1)

Dva góly v přesilovkách zlomily juniorům vaz

08.09.2007 / Dušan Majer

Sobotní polední střetnutí mezi Jihlavou a Hradcem Králové bylo vyrovnané. Hlavní roli v něm ale hrála první desetiminutovka. V ní totiž domácí dvakrát inkasovali při vlastní přesilovce. A i když se pak snažili tak ani přes dva góly Jiřího Mana. Nedokázali vyrovnat a při závěrečné power play ještě inkasovali do prázdné branky a výsledek tak byl 2:4.
08.09.2007 12:00, Extraliga juniorů - 4. kolo

Vajner - Vejvoda, Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Malina, Zelený, Chaloupka, Kašpar - Pankrátz, Pánek, Man - Kuřítko, Komůrka, Šaršok - Novák, Dzurik, Falta - Dvořák, Pometlo, Vacek
2

Hradec Králové

Brož - Spudil, Rozlivka, Svoboda, Voříšek, Seidl, Macháček, Kortč - Pilař, Pospíšil, Bendík, Berger, Březina, Budaj, Fiedler, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Zohorna
4
Branky a nahrávky: 19: Man (Pankrátz), 26. Man (Posmyk) - 3. Šimoníček (Seidl), 9. Šimoníček (Berger), 22. Šimoníček (Spudil), 59. Bendík. Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:7, navíc Šimoníček (HKR) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 250. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Utkání nezačali jihlavští junioři vůbec dobře, když jim ve vlastní přesilovce ujel Jiří Šimoníček a přesnou bekhendovou kličkou poslal puk za Vajnerova záda - 0:1. Dukla se snažila rychle odpovědět, ale ani souhra Zeleného s Komůrkou ani několikanásobná dorážka z hole Mana v brance neskončily. V Deváté minutě dostali domácí znovu výhodu přesilové hry, ale i tentokrát se opakovalo trestuhodné zaváhaní a Jiří Šimoníček znovu ze sóla skóroval - 0:2. „Hráli jsme přesilovku podle nacvičeného vzorce, ale najeli jsme do toho moc brzo, takže nám chyběl bek na modrý a soupeř ujel,“ lituje Jiří Man. Domácí ale neskládali zbraně a snažili se stav alespoň snížit. V krátkém sledu po sobě pálili například Pánek a Man do Brožových betonů. Na druhé straně se Vater vytáhl proti Stehnovi, kterému betonem u tyčky vykopl puk a stejně si zakrátko poradil i s Šimoníčkovým pokusem. Domácí z poslední pětiminutovce zpřesnili hru a dočkali se pár šancí. Nejprve man pálil do gólmanova protipohybu, pak Novák zkoušel neúspěšně bekhend až se ujalo nenápadné nahození z hole Jiřího Mana – 1:2. „To jsem jen tak nahodil na bránu od rohu a bek to tam srazil do brány,“ popisuje úspěšný střelec. Do konce třetiny mohl stejný hráč ještě vyrovnat, ale Brož sklapl betony.

Druhou část otevřel dvojitou střelou od modré Spudil, ale gólově nesupěl. Skóre se měnilo teprve až když úplně volný Jiří Šimoníček efektní střelou poslal puk do branky - 1:3. Hradec mohl ještě skórovat, ale Březina trefil jen Vajnerův beton. Na druhé straně nejprve Posmyk trefil beton Brože a pak Jiří Man tečoval střelu od modré čáry a překonal gólmana - 2:3. „V přesilovce vystřelil Ondřej Posmyk a já jsem to tečoval do brány,“ tvrdí Man. Dukla se snažila a výsledkem byla ještě nadějná střela Chaloupky krátce po vhazování. Na druhé straně vytvořila formace kolem Kubišty velký tlak, ovšem Vajner se zaskočit nenechal. Z protiútoku zahrozil Šaršok, ale i když byl volný před brankářem tak nedokázal ani vypálit. Tato neproměněná šance vyvolala festival šancí na druhé straně.Nejprve Seidl napálil tyč, pak Budaj pálil mezi betony a Březinovu střelu zastavil znovu beton. Z Dukly se na odpor zmohl pouze Man, ale jeho střela mezi betony neměla úspěch. Třetinu pak zakončila střela Březiny, který si najížděl ze drué vlny. Pohotový Vajner ale neinkasoval.

Poslední část zahájil Pánek, ale střela do protipohybu neměla úspěch. A Derikovu dělovku vykryl Brož lapačkou. Neuspěl ani Rosendorf, který pálil jen do betonu. Na druhé straně trefil Svoboda pouze tyč a Šimoníček nezamířil do skulinky mezi Valerovými betony. Účinkem se minula i Spudilova dělovka od modré, která mířila mimo. S postupujícím časem se Dukla dostávala do útoku pořád víc. Komůrka nejdřív zkusil na obránce stahovačku a stál sám před brankářem, na toho ale již nevyzrál, Pánek opak minul puk nazrní tyči a Komůrka nezamířil krátce po buly přesněji mezi betony. Z power play měli nakonec zisk hosté, když od vlastní modré poslal puk do sítě Branislav Bendík – 2:4. „Na začátku jsme udělali chyby, takže jsme dostali góly, pak jsme už ale hráli dobře, udělali jsme si nějaký šance. Ke konci jsme už výsledek nedokázali zvrátit. Myslím si, že jsme hráli dobře,“ tvrdí Man.

Jiří Seidl (Hradec Králové): „Dnešní zápas ukázal, že hodně bude rozhodovat i fyzická kondice, na obou týmech bylo ve třetí třetině vidět, že toho mají plné zuby. My jsme rozhodli zápas v první třetině a pak jsme si to drželi. I když nás občas dostávala pod tlak tak si myslím, že brankáři dnes rozhodli.“

Karel Dvořák (Jihlava): „Udělali jsme dvě chyby při vlastních přesilovkách, to byl asi rozhodující moment celého zápasu. Jedna pětka totiž dostala dva úplně stejný góly. Druhá věc je, že nestřílíme na branku. Sice si nějakou šanci uděláme, ale nedáváme góly.“