6:0
(2:0, 2:0, 2:0)

Junioři vyšli v derby střelecky na prázdno

22.02.2008 / Lukáš Rousek

Ani v pátečním derby na ledě Třebíče jihlavští junioři nedokázali uspět. Svěřenci trenérů Petra Svobody a Petra Buzka v každé třetině inkasovali po dvou brankách, sami se nedokázali prosadit ani jednou, a vezou tak z ledu svého rivala porážku 0:6. V dalším zápase hostí mladíci v sobotu od 12:00 na Horáckém zimním stadionu předposlední Znojmo.
22.02.2008 18:00, Extraliga juniorů - 45. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Ondrůj - Vlašín, Švaříček, Popela, Jaroš, Čtveráček, Kadela R. - Němec, Vítek, Dočekal, Kesner, Krutiš, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian V., Molák, Fila, Klíma, Kadela E., Burián
6

Tábor - Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Kolda, Hájek, Chaloupka - Matějka, Brabec, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Dvořák, Vacek, Kotlík, Dzurik, Šaršok
0
Branky a nahrávky: 5. Fila (Jánský, Kadela E.), 20. Burián (Nahodil, Kadela R.), 28. Nahodil (Burián, Kadela R.), 36. Burian V. (Burián), 51. Kadela E. (Kesner, Popela), 60. Kesner. Rozhodčí: Kubičík - Mlčoch, Musil. Vyloučení: 11:11, navíc Kotlík 5 + do konce utkání, Posmyk, Matějka (všichni JIH) 10 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 42:17. Průběh utkání: 6:0.

Do první šance zápasu se hned v úvodních vteřinách zápasu dostala Jihlava po chybě Jaroše, jenže Pometlo na Ondrůje nevyzrál. Na druhé straně zahrozil Popela. Třetí minuta přinesla pohlednou kombinaci hostujících útočníků, kterou zakončoval opět Pometlo, ale ani tentokrát domácího brankáře nepřekonal. Za dvě minuty adresoval Petr Jánský milimetrovou přihrávku Petru Filovi do brejku, který si v koncovce doslova vychutnal Tábora blafákem přes ruku – 1:0. Minutu po první brance váhali Jihlavané s rozehrávkou, ovšem Eduard Kadela tyto zmatky nepotrestal. V 11. minutě kombinovala dvojice Nahodil - Burian. První jmenovaný v koncovce těsně minul levou tyč jihlavské svatyně. O tři minuty později pálil po ledě Eda Kadela, Tábor vykopnul levým betonem. V 15. minutě při přesilovce Jihlavy nahazoval puk od modré čáry Rosendorf. Ondrůj přes clonu hráčů nic neviděl, ale od pohromy ho zachránila horní tyč. Domácí dohrávali úvodní dvacetiminutovku v přesile. Petr Burián při své první šanci neuvěřitelně selhal, podruhé po akci na jeden dotek šťastně dopravil touš do sítě sekundu před koncem první třetiny – 2:0.

Do druhé části vstoupila Horácká Slavia v početní výhodě, která přinesla dělovku Kundely od modré čáry. Poté hráli přesilovku hosté. Několika pokusy prověřili koncentraci Petra Ondrůje. Ve 26. minutě krásně prokličkoval obranou domácích Šaršok, jenomže při zakončení mu sjel kotouč z čepele. Za dvě minuty domácí trestali v další přesilovce. Přihrávku Lukáše Nahodila si srazil jeden z jihlavských obránců do vlastní branky – 3:0. V polovině utkání se dral do zakončení kapitán Jihlavy Dzurik. Jeho střelu z otočky Ondrůj zneškodnil. Ve 33. minutě vrazil zezadu na mantinel hostující Kotlík Jiřího Čtveráčka. Domácí bek opustil led na nosítkách, Kotlík po zásluze vyfasoval trest do konce utkání. Třebíč mlela Duklu v pětiminutové přesilovce a nakonec ji využila. Petr Burián objel branku a svou přihrávkou vyzval ke skórování Viléma Buriana - 4:0. Ve 37. minutě vypálil z voleje Popela. Jeho dělovku efektně lapil Tábor.

Úvod třetí části přinesl šanci Klímy, který pouze napálil touš do brankáře Tábora. Při vyloučení Jánského pálil v oslabení z jízdy Burián, jeho střelu dorážel tísněný Nahodil mimo. Ve 47. minutě si skvělým forčekingem vybojoval puk Kesner a následně ohrozil jihlavského brankáře. Za minutu se zapotil Ondrůj při likvidaci tečované střely Rosendorfa. V polovině třetí části využili domácí přesilovku 4 na 3. Třebíč úplně vyšachovala bránící trojúhelník, čehož využil Eduard Kadela střelou do odkryté jihlavské klece – 5:0. Utkání se po páté brance Horácké Slavie už jen dohrávalo. Hosté se snažili vstřelit alespoň čestný úspěch, který si za předvedený výkon určitě zasloužili. V 57. minutě zkoušel Brabec Ondrůje oblafnout. Domácí fantom jeho pokus s bravurou lapil. Jihlava měla na konci zápasu minutovou přesilu dvou mužů v poli. Jihlavané předvedli pěknou souhru, na jejímž konci byla střela Pometla do boční síťky Ondrůjovy svatyně. V poslední minutě vyrobil chybu v rozehrávce hostující brankář Tábor, kterou nemilosrdně potrestal Karel Kesner a brankou v oslabení podtrhl brankový účet zápasu – 6:0.

Petr Svoboda (Jihlava: „Myslím si, že kluci podali jeden z lepších výkonů. Bohužel na tu tragédii, ve které se nacházíme, je to tak trochu zažité. Je to škoda, protože ti kluci jsou šikovní, mohli by vyrůst, ale bohužel takhle to je. Vlastními chybami se pořád srážíme dolů.“

Josef Horešovský (Třebíč): „Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Doufám, že tato výhra vrátí mužstvo do herní pohody, kterou mělo před sérií porážek. Zase na druhou stranu nesmíme vítězství přeceňovat, protože je nad týmem, který za celou sezonu uhrál 12 bodů. Týmu hodně pomohla přítomnost Nahodila s Burianem, kteří odehráli hodně zápasů za muže.“