2:7
(2:1, 0:3, 0:3)

Omlazená Dukla podlehla juniorské reprezentaci

29.10.2007 / Pavel Zeman

V netradičním přátelském zápase hostila jihlavská Dukla juniorskou reprezentaci do dvaceti let. Dokázala se prosadit jen v první třetině, a to během 42 vteřin, když skórovali Petr Pankratz a v oslabení Pavel Suk. Od druhé dvacetiminutovky převzali iniciativu na své hokejky hosté, kteří nakonec zvítězili 7:2.
29.10.2007 17:00, Přípravné zápasy - 12. kolo

HC Dukla Jihlava

Zgraggen (30. Navrátil) - Zíb, Višňák, Míka, Duben, Pekárek, Posmyk - Krupka M., Ježek, Jonáš - Suk, Slavík, Holuša - Man, Pankratz, Pánek
2

Česká Reprezentace U20

Cikánek (30. Fikrt) - Bořuta, Kubát, Kájínek, Martinec, Kundrátek, Jebavý - Maxa, Zohorna, Meidl - Sýkora, Kubalík, Mrňa - Hampl, Bezděk, Sklenář - Kuběna, Semorád, Valský
7
Branky a nahrávky: 17. Pankratz, 17. Suk (Slavík) - 15. Sklenář, 23. Meidl (Sklenář, Bezděk), 31. Valský (Kuběna), 38. Semorád (Kuběna, Kubát), 42. Kubalík (Mrňa), 57. Maxa (Meidl, Zohorna), 58. Sýkora (Mrňa, Kubalík). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 560. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.

Průběh utkání

Do souboje s národním výběrem hráčů do 20 let poslali jihlavští trenéři úplně jinou sestavu, než která obvykle nastupuje v soutěžních zápasech.

Ze širšího kádru hrálo osm hokejistů. I když původně byli v zápise nominování ještě Pavel Staněk a Jiří Hanzal. Ani jeden z nich se nakonec na ledové ploše Horáckého zimního stadionu neobjevil.

„O tom, že Pavel nenastoupí jsme se rozhodli těsně před utkáním. Bolela ho záda a navíc jsme se domluvili s dvacítkou, že nám půjčí dva beky,“ přišel s vysvětlením asistent hlavní kouče Dukly Petr Jaroš. „Kluci měli ráno hodně náročný trénink, tak jsme těm starším dali volno,“ dodal.

Přestože jihlavský tým měl úplně jinou podobu, držel polovinu zápasu s juniorskou reprezentací krok. Po gólu Pavla Suka v oslabení šel dokonce do vedení.

„Výbornou práci tam odvedl Sláva (Josef Slavík – pozn. redakce), já už jsem potom jenom zůstal sám před gólmanem a vyšlo to,“ popsal druhou jihlavskou trefu úspěšný střelec.

V polovině zápasu za stavu 2:2 oba týmy vyměnily gólmany, místo Zgraggena přišel do branky Dukly Navrátil a už po pár vteřinách musel tahat puk ze své sítě. Nakonec inkasoval celkem pětkrát a Jihlava prohrála vysoko 2:7.

„Z vlastní zkušenosti vím, že přechod z juniorského týmu do áčka je hodně složitý. Hokej je mnohem rychlejší. Já myslím, že ale celkově můžeme být spokojeni, několik pěkných zákroků předvedl,“ uvedl na adresu juniora Navrátila trenér Jaroš.

Pro juniorský reprezentační výběr vedený koučem Miloslavem Hořavou to byla vůbec první výhra v přípravě. „My jsme byli velmi rádi, že Dukla na tenhle zápas přistoupila. V první třetině navíc hrála velmi dobře. Nám se pak podařilo odskočit na dva góly a další nám tam spadly v závěru. Jinak ale výsledek vůbec neodpovídá dění na ledě,“ prohlásil Hořava.