3:0
(2:0, 1:0, 0:0)

Jihlavanům na Slavii zvlhl střelecký prach

06.09.2008 / Daniel Hynek

Den po porážce na Kladně se jihlavští dorostenci vydali do Prahy, aby v Edenu odehráli utkání se Slavii. V zápase však byli lepší domácí borci, kteří zvítězili 3:0. Svěřenci Františka Zemana tak vyšli bodově naprázdno i ve druhém kole. Další příležitost budou mít v pátek 12. září, kdy na domácím ledě přivítají celek Mladé Boleslavi. Smůlu měli hlavně ekárek s Tichým, kteří trefili tyč, resp. břevno...
06.09.2008 17:00, Extraliga dorostu - 2. kolo

HC Slavia Praha

Dlouhý - Jeník, Šteiner, Ritting, Krejčí, Růžička, Nedomlel, Semrád, Novák - Tůma, Kebrdle, Müller - Hertl, Cikánek, Chlapík - Tomek, Veber, Jaškin - Wszolek, Moravec, Kadlec
3

Šťastný - Zadražil, Tichý, Šidlík, Pekárek, Zmrhal, Tobola - Brychta, Svobodník, Prokš - Pěška, Brabec, Zídek - Kasalý, Mikeš, Přidal
0
Branky a nahrávky: 8. Jaškin (Veber), 16. Wsolek, 26. Müller (Wszolek). Rozhodčí: Fraňo - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 259. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 3:0.

Jihlavští nepodali v Edenu špatný výkon, přesto po první třetině museli dotahovat dvoubrankový náskok. V 7. minutě se prosadila nová slávistická posila ze Vsetína Dmitrij Jaškin, který loni, ač věkem žák, vyhrál kanadské bodování vsetínského dorostu a své kvality začal hned prokazovat i ve Slavii. V 16. minutě pak přidal branku slávistický reprezentant Martin Wszolek. Skóre mohlo být ještě vyšší. V závěru první části hrála Slavia přesilovou hru a Šťastný se měl co ohánět, aby udržel Jihlavu ve hře. Největší příležitost zmařil Mertlovi.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Jihlava. Při vyloučení Wszolka napálil tyč slávistické branky Pekárek, ale z třetího gólu se nakonec radovali domácí. Díky Wszolkovi, který se vracel z trestné lavice, se Slavia dostala do přečíslení, které zakončil gólem Jan Müller. Slavia musela poté ve zbytku prostřední části čelit třem oslabením, ale na skóre už se nic nezměnilo.

Na začátku závěrečné části hrála Slavia dlouho ve třech proti pěti. Jihlavský kouč Zeman cítil šanci, vzal si dokonce oddechový čas, ale výsledkem snažení jihlavských dorostenců bylo jen břevno Tichého. Jihlava byla dál nebezpečná, ale samostatný nájezd nedal ani Prokš. Dukla tak nakonec odjížděla z Edenu nejen bez bodů, ale trochu smolně i bez vstřelené branky.