3:4
(0:2, 2:1, 1:1)

Dorostenci neproměňovali šance, prohráli o gól

01.11.2008 / Jakub Mezlík

Dramatické utkání se smolným koncem bylo k vidění v sobotu v Jihlavě. Domácí dorostenci proti Chomutovu úspěšně vyrovnali z 0:2 na 2:2 i z 2:3 na 3:3, a potom si dokázali vytvořit místy až drtivý tlak. Hosté však z ojedinělé šanci skórovali a rozhodli o jihlavské prohře 3:4. O branky Dukly se postarali Filip Matějka, Jakub Brychta a Jan Štěpán.
01.11.2008 12:00, Extraliga dorostu - 18. kolo

Šťastný Ji. - Hlaveš, Šidlík, Tichý, Šťastný Ja., Musil, Zadražil - Štěpán, Matějka, Přidal - Brabec, Mikeš, Pekárek - Brychta, Kasalý, Pěška
3

Piráti Chomutov

Matoušek - Škrdle, Nedomlel, Kolář, Andres, Čížek, Fiala, Havel - Wszolek, Hanták, Mazánek - Hrabák, Chytrý, Klouček - Bauer, Lehnert, Taraška - Ptáčník, Tuček, Megela
4
Branky a nahrávky: 22. Matějka (Mikeš, Pěška), 28. Brychta (Pěška, Tichý), 43. Štěpán - 8. Taraška, 9. Hrabák (Klouček), 30. Bauer (Lehnert, Taraška), 57. Bauer (Ptáčník). Rozhodčí: Minář - Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 8:7, navíc Musil (JIH) 10 min. OT. - Lehnert (CHM) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Chomutovští hokejisté předvedli v prvních minutách na jihlavském ledě efektivní využívání přesilových her. Hned svoje dvě první početní převahy přetavili v gól a vytvořili si dvoubrankový náskok. V 8. minutě nejprve Lukáš Taraška objel branku a zasunul kotouč za Šťastného, o minutu později rozvlnil jihlavskou síť po střele švihem Radek Hrabák - 0:2. A i když byli domácí po zbytek třetiny lepší, nedokázali své šance proměňovat.

Ve druhé třetině se už Dukla dočkala. Hned ve 22. minutě využil přesilovku pět na tři zblízka Filip Matějka - 1:2. A za dalších šest minut se podařilo vyrovnat Jakubu Brychtovi, který dorazil Matouškem vyražený kotouč do odkryté branky - 2:2. Rozjetou Jihlavu se však podařilo přesně v polovině zápasu přibrzdit Petru Bauerovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Šťastného a vrátil hostům vedení - 2:3.

Dukle se ale povedlo opět v nástupu do další dvacetiminutovky vstřelit branku. O vyrovnání se postaral Jan Štěpán, který z pravého kruhu trefil horní roh chomutovské branky - 3:3. Jihlavští měli poté drtivý tlak, ale Matoušek v chomutovské brance odolával. Naopak Chomutov z ojedinělé šance vstřelil gól. V 57. minutě zužitkoval Petr Bauer přihrávku Ptáčníka zpoza branky - 3:4. Těsné vedení hosté uhájili i při závěrečné jihlavské hře bez brankáře a vezou si domů všechny tři body.

Miroslav Buchal(Chomutov): „Zápas začal z naší strany dobře, vedli jsme brzy 2:0, ale pak jsme předvedli katastrofální konec první třetiny a ještě katastrofálnější začátky druhé a třetí. Nakonec jsme vyhráli šťastným gólem, když už to vypadalo na remízu. Bylo to umlácené vítězství, které jsme ale po včerejší porážce v Brně hodně potřebovali.“

František Zeman (Jihlava): „Tohle utkání hodně bolí a ta prohra je pro tým dost nezasloužená. Dneska prohrál od druhé třetiny lepší tým. Bohužel v tomhle je hokej někdy krásnej a někdy krutej, a my jsme si dnes sáhli na tu druhou stranu. Neproměnili jsme tutový šance a v závěru chybou v rozehrávce jsme soupeři čtvrtý gól de facto darovali. Nám nezbývá nic jiného než pracovat dál a přiklonit si to štěstíčko na naší stranu. V zakončování nám dnes chyběl jednak klid, jednak se kluci snažili některé akce až moc vyšperkovat.“