1:3
(0:2, 0:1, 1:0)

Omlazení dorostenci podlehli Zlínu

20.02.2009 / Jakub Mezlík

Jihlavští dorostenci nastoupili k předposlednímu zápasu aktuální sezony proti Zlínu se značně omlazeným kádrem. Ten ovšem na svého soupeře nestačil a prohrál na vlastním ledě 1:3. Jediný gól Dukly zaznamenal ve třetí třetině Ladislav Hlaveš. Sezona svěřencům Františka Zemana končí již v sobotu, kdy na Horáckém zimním stadionu od 12:00 hostí Vsetín.
20.02.2009 17:45, Extraliga dorostu - 45. kolo

Krejčík - Zadražil, Pavlas, Šidlík, Tobola, Hlaveš, Čurilla - Kasalý, Mikeš, Přidal - Brychta, Zídek, Střecha - Pilař, Vlček, Štěpán
1

Berani Zlín

Kašík - Tomeček, Valenta, Janota, Hampl, Urbanec - Romig, Holík, Tomiga - Burša, Fořt, Míka - Merta, Haloda, Hrazdíra - Gazda, Kovařík, Doležálek
3
Branky a nahrávky: 49. Hlaveš (Přidal) - 5. Fořt (Míka, Urbanec), 9. Fořt (Haloda), 32. Holík (Janota). Rozhodčí: Homola - Svoboda, Zídek. Vyloučení: 5:5, navíc Kasalý (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 10:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Dorostenci Dukly v první dvacetiminutovce nebyli vůbec nebezpeční, omlazený kádr se téměř nedostával do útočného pásma, a tak zlínský gólman Kašík musel v brance mrznout, jako kdyby čekal na autobus. Hosté se ujali vedení v 5. minutě. Metr za modrou vypálil Tomáš Fořt, vyražený kotouč ještě dojel a poslal jej za záda jihlavského gólmana Krejčíka. Druhou branku Zlín přidal v 9. minutě v přesilovce, zblízka dorazil puk do sítě opět Tomáš Fořt.

Ani ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, tempo zápasu nebylo příliš vysoké, Zlín si v pohodě hlídal své vedení. Ve 32. minutě se povedlo hostům navýšit na rozdíl tří branek. Zpoza branky poslal puk před Krejčíkovu klec Janota, tam si udělal prostor tělem Petr Holík a poslal puk nekompromisně do sítě.

Domácím hokejistům se ve třetí části povedlo alespoň snížit. Ve 49. minutě vystřelil od modré Ladislav Hlaveš a jeho pokus rozvlnil brankovou síť za Kašíkem. Vedení 3:1 už si ovšem hosté bez větších problémů pohlídali až do konce zápasu a získali v Jihlavě všechny tři body.

Jiří Šolc (Zlín): „Byla vidět kvalita na naší straně, ale hráli jsme dobře jen třicet minut, pak to začalo být od nás lehkovážné. Soupeř mohl nejenom snížit, ale mohl v závěru i utkání hodně zdramatizovat. Stejně jako Jihlava jsme měli v kádru hodně mladé kluky, ale je pravda, že jsme tu měli hráče, kteří jsou v širší reprezentaci šestnáctky nebo sedmnáctky.“

František Zeman (Jihlava): „Toto utkání nám posloužilo, abychom dali šanci některým hráčům deváté třídy, kteří by měli aspirovat příští rok do dorostu. Myslím si, že ti kluci zjistili, že rozdíl mezi týmem co hraje play-off extraligy dorostu a týmy z jejich soutěže, je značný. Měli tam dobré i horší momenty, ale byla to pro ně ohromná zkušenost. Velice mile mě překvapil zejména gólman Krejčík. V sobotu dostanou šanci zase jiní hráči.“