3:1
(0:0, 2:1, 1:0)

Vítězné vybruslení Dukly do předkola play-off

02.02.2009 / Luboš Jaroš

V pondělní podvečer odstartovalo na jihlavském ledě předkolo play-off, ve kterém přivítala Dukla havířovské Pantery, vedené Petrem Kaňkovským. V roli krotitele těchto šelem se vyjímal Daniel Hodek, který zaznamenal v utkání dva přesné zásahy, tím druhým do prázdné branky zlomil definitivně odpor Havířova. I díky jeho příspěvku tak Dukla vybojovala první utkání po výsledku 3:1.
02.02.2009 17:30, 1. liga ČR - 47. kolo

Řehoř - Martinka, Malena, Ficenc, Staněk, Novák P., Posmyk, Kašpar - Říha, Bakus, Hodek - Man, Mareš, Dolníček - Krupka, Hanzal, Bezděk - Hrbatý
3

AZ Heimstaden Havířov

Valent - Kolarz, Štefanka, Klimeš, Evan, Novák M., Lašek, Hegegy - Pavelek, Sikora, Přeučil - Brynecký, Piecha, Kotásek - Lušňák, Zeliska, Hampl - Seman
1
Branky a nahrávky: 21. Říha (Hodek), 30. Hodek (Bakus, Říha), 59. Hodek (Bakus) - 38. Přeučil (Pavelek, Evan). Rozhodčí: Minář, Skoupý - Novák, Klein. Vyloučení: 7:10, navíc Hodek (JIH) 10 min. OT - Novák M. (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1903. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Do úvodního duelu vyřazovací části 1.ligy vstoupila lépe Dukla, když si první vážnější příležitost vypracovala elitní jihlavská formace vedená Bakusem. Na druhé straně zahrozil Novák, jehož ale vychytal domácí mág Řehoř. Ve 12. minutě se stahovačkou uvolnil Lušňák, zamířil přesně pod horní tyčku, jenže trefil pouze připraveného domácího brankáře. Největší příležitost první části hry promarnil Hampl, který po přesné přihrávce nedokázal zakončit do odkryté klece. Když brankou neskončilo ani nahození Ficence, po kterém kotouč tancoval těsně před brankovou čárou, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou dvacetiminutovku odstartovala Jihlava ve velkém stylu, když se hned v úvodní minutě přesně trefil Vladimír Říha - 1:0. Po velkém tlaku přidal další branku ve 30. minutě Daniel Hodek, který využil přesilovou hru tvrdou střelou pod horní tyčku Valentovy branky - 2:0. Havířov mohl snížit ve 35. minutě, kdy Klimeš propálil Řehořovy betony, ale kotouč zastavila jihlavská tyč. Snížit se hostům povedlo ve 38. minutě, kdy se po nahození Pavelka nejlépe v jihlavském brankovišti zorientoval Petr Přeučil a zasunul kotouč do branky - 2:1.

V závěrečné třetině mohla Jihlava zvýšit svoje vedení ve dvojnásobné početní výhodě, leč pozorný brankář Valent všechny pokusy zmařil. Ve 48. minutě postupoval Hodek sám zprava na Valenta, se svým střeleckým pokusem mezi chrániče však neuspěl. Hosté mohli vyrovnat v 53. minutě, kdy se dostal k dorážce Sikora, ale trefil pouze spojnici jihlavské branky. V úplném závěru Havířov odvolal brankáře a pokoušel s o vyrovnání, puku se však zmocnil Daniel Hodek a poslal kotouč do opuštěné klece - 3:1.

Petr Kaňkovský (Havířov): „Jelikož jsme prohráli, tak je pro nás výsledek nepříznivý. Myslím si, že domácí podali vynikající výkon, a proto vyhráli. A zítra doufám, že utkání bude mít jiný konec.“

Josef Augusta (Jihlava): „Už před utkáním jsem říkal, že zápas bude vyrovnaný, což se potvrdilo. Dnes to je jen prvni krůček a musíme pokračovat dál. Obě dvě mužstva mají stejnou šanci postoupit. Uvidíme, jak se hráči na zítra vyspí a doufám, že někteří podají lepší výkon než tomu bylo dnes.“