12.09.2009 12:00, Noen Extraliga juniorů - 2. kolo

Navrátil (17. Rittich) - Jaroš, Posmyk, Šustr, Rosendorf, Zelený, Randa, Cirhan - Kotlík, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Malec - Kasalý, Zeman, Kuřítko - Němec, Hubata
2

HC Oceláři Třinec

Boška - Pavlík, Gottwald, Rajnoch, Chvostek, Kaďorek, Špaček, Toman J. - Hegyi, Mičulka, Potoček, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Capcara, Ostřížek, Hamrozi, Toman M., Bajtek, Palička
5
Branky a nahrávky: 34. Kotlík (Vysloužil), 46. Dvořák (Malec) - 13. Mičulka (Ostřížek), 16. Ostřížek (Mičulka), 17. Ostřížek (Marosz, Mičulka), 38. Marosz (TS), 59. Toman M. (Marosz). Rozhodčí: Homola - Blažek, Zídek. Vyloučení: 11:9, navíc Vysloužil (JIH) 10 min. OT + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Hned v úvodní třetině vyhnala první třinecká lajna jihlavského Navrátila z branky. Nejprve se ve 13. minutě trefil z bezprostřední blízkosti Lukáš Mičulka, na přelomu 15. a 16. minuty pak dvěma góly během pětatřiceti sekund výrazně zvýšil náskok hostů David Ostřížek.

Navrátilovo místo pak zaujal dorostenec David Rittich a podařilo se mu třinecký příval gólů zastavit. Ve 34. minutě dokonce domácí junioři snížili v oslabení. Od zadního mantinelu poslal přesnou přihrávku před branku Vysloužil a Dan Kotlík se nemýlil.

Oceláři ovšem brzy odskočili zpět na rozdíl tří gólů. Šustr zahákoval při úniku Rostislava Marosze a rozhodčí Homola nařídil trestné střílení, které sám faulovaný proměnil chytrou střelou pod Rittichovy betony.

Jihlava měla na začátku třetí části dlouhou výhodu přesilové hry, ale jediné vzrušení přišlo, když Kuřítko trefil tyč. Domácím se povedlo snížit až ve 46. minutě, kdy ztrestali chybu Třineckých v rozehrávce a Luděk Dvořák už jen poslal puk do prázdné branky. Hosté už si ale vítězství vzít nenechali. V závěru ještě využili nedisciplinovanosti Dukly a v přesilovce pět na tři pečetil na konečných 5:2 Michal Toman.

Jiří Juřík (Třinec): „Věděli jsme, že to bude velmi těžké utkání, protože jsme sledovali Jihlavu v přípravě a měla slušné výsledky. Rozhodla první třetina, kdy se nám podařilo vstřelit rychlé branky, a potom jsme to už jenom udržovali. Nakonec domácí přišli i o šanci bojovat o nějaký výsledek svoji nekázní v závěru.“

Aleš Totter (Jihlava): „Zápas jsme prohráli v pěti minutách první třetiny, kdy jsme po prvním gólu úplně přestali hrát. Je to škoda, protože zápas byl opticky vyrovnaný. Měli jsme šance, ale bohužel je neproměňujeme. A když jsme se chtěli ve třetí třetině dostat do tlaku, tak jsme zbytečně faulovali. Je ale potřeba dál bojovat a zlomit to na naší stranu jedním povedeným výsledkem.“