21.09.2009 17:30, Noen Extraliga juniorů - 6. kolo

Navrátil (3. Rittich, 4. Navrátil) - Šidlík, Posmyk, Šustr, Rosendorf, Jaroš, Rašner, Cirhan, Randa - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Kasalý - Malec, Kotlík, Kuřítko - Hubata, Svoboda
6

HC Dynamo Pardubice

Landsman (21. Štrof, 52. Landsman) - Zdráhal, Lenoch, Drtina, Vondráček, Havlík, Poskočil, Krejnus - Radil, Buchtele, Hemský - Stoklasa, Kousal, Pilař - Veselý, Kaut, Kapec - Půhoný, Moučka, Čapek
8
Branky a nahrávky: 5. Šustr (Pometlo), 18. Dvořák (Jaroš, Kuřítko), 47. Hubata (Pometlo), 52. Hubata (Jaroš), 53. Kuřítko (Polcar, Pometlo), 55. Malec (Kuřítko, Kotlík) - 2. Kapec (Veselý, Kaut), 3. Hemský, 3. Kousal (Pilař, Stoklasa), 4. Kapec (Veselý, Kaut), 7. Hemský (Radil, Stoklasa), 14. Stoklasa (Pilař, Kaut), 34. Buchtele (Stoklasa), 60. Hemský. Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9, navíc Pilař (PAR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 46:37. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:7, 6:7, 6:8.

Úvod zápasu jak ze zlého snu, i tak by se dal nazvat začátek utkání mezi mladíky Jihlavy a Pardubic. Hosté totiž do utkání vlétli raketovým způsobem, když se ve 2. minutě přesně trefil Kapec. Další zásah přidal Hemský. Co minuta, to gól Pardubic, platilo až do 4. minuty, kdy další dva góly přidali Kousal a Kapec. Dukla chtěla také ukázat, že hokej hrát umí a snížila Šustrem. Další zářezy na pažbě hostů přibývali v pravidelném intervalu, nejprve efektním blafákem zakončil únik ve vlastním oslabení Hemský, poté Navrátila překonal Stoklasa. Závěr první dvacetiminutovky patřil domácím, když snížil Dvořák.

Druhá třetina byla oproti první jako den a noc. V úvodní rozvlnili brankovou síť hráči celkem osmkrát, druhé dějství bylo na góly chudší, jediným přesným střelcem byl Buchtele. Obrovské šance nedokázali využít na domácí straně Kasalý a na straně druhé v samostatném nájezdu Kousal. V závěru druhé třetiny si hosté ještě stihli zatrénovat a vyzkoušet si v zápase hru bez brankáře v 6 proti 4 při vyloučení Cirhana.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky přinesl tlak Jihlavy, v pěkné příležitosti se nejprve ocitl Dvořák s Pometlem a poté Kuřítko, ale na Štrofa vyzrát nedokázali. Branka přišla ve 47. minutě, kdy po přihrávce Pometla zametl kotouč do odkryté branky Hubata. Stejný hráč přidal v zápětí další přesný zásah. Tlak Dukly přinesl další ovoce, když na dvoubrankový rozdíl snížil při signalizované výhodě Kuřítko. Na rozdíl jediné branky přiblížil domácí při přesilovce Ondřej Malec. Více však už bojovně hrající mladíci nestihli, do prázdné branky pečetil výhru Pardubic Hemský na 6:8.

Pavel Rohlík (Pardubice): „Velice jednoduše a lacině jsme vedli 4:0, řekl bych pro domácí až nespravedlivě. Za toho stavu jsem se bál, že hráči v koncentraci poleví, což se nakonec potvrdilo. I proto jsem do druhé třetiny postavil náhradního gólmana, aby se kluci probudili, že musí stále hrát zodpovědně do obrany. Před třetí třetinou jsem hráče varoval, že chci, aby hráli jako za stavu 0:0, ale stejně to nebylo nic platné. Je pro mě neomluvitelné, že nedokáží udržet koncentraci po celý zápas.“

Aleš Totter (Jihlava): „Dnešní prohru beru na sebe. Máme problém s tím, že kluci z týmů jako Pardubice či Vítkovice mají velký respekt a než se rozkoukáme, tak je po zápase. Na druhou stranu ale klobouk dolů před tím, že sme utkání dokázali zdramatizovat, Kotlík měl dokonce šanci na vyrovnání na 7:7. Jako nováček si tímhle musíme projít, kluci si potřebují ověřit, že mohou hrát s každým. Doufám, že ze druhé a hlavně ze třetí třetiny si vezmou ponaučení a do dalších zápasů si budou více věřit.“