2:3
(1:3, 0:0, 1:0)

Mladší dorost v derby selhal

03.01.2010 / Jakub Mezlík

Mladší dorostenci Dukly v neděli překvapivě nestačili na vlastním ledě na Havlíčkův Brod a prohráli 2:3. I když se jihlavští hokejisté dostali už po sedmatřiceti sekundách do vedení díky Tomáši Střechovi, hosté třemi góly do 12. minuty otočili a dvougólový náskok si pozorně hlídali. Až vteřinu před koncem korigoval skóre Jakub Pavlas.
03.01.2010 11:15, Extraliga mladšího dorostu - 22. kolo

Šlapáček - Pavlas, Čermák, Tobola, Uhlíř, Březka, Ščerban, Norek - Střecha, Mandát, Kyncl - Lupač, Štěrba, Trávník - Kovářů, Beran, Vondráček
2

HC Rebel Havlíčkův Brod

Burger - Novotný, Dvořák T., Žuček, Meloun, Vala, Dvořák L., Krajcigr - Chlubna, Ludvík, Turek - Beránek, Dundáček, Hlídek - Osmík, Brebera, Němec
3
Branky a nahrávky: 1. Střecha (Mandát, Čermák), 60. Pavlas (Lupač) - 4. Hlídek (Beránek), 8. Hlídek (Ludvík), 12. Hlídek (Ludvík). Rozhodčí: Pokorný - Rampír, Hruban. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Pouhých sedmatřicet sekund stačilo Dukle na úvodní trefu utkání, pěknou souhru zakončoval po Mandátově přihrávce Tomáš Střecha. Domácí dorostence jako by gól spíše uspal, než povzbudil a do útoku se začali hnát Rebelové. Mezi 4. a 12. minutou přišly velké chvíle Ondřeje Hlídka, který čistým hattrickem zařídil Havlíčkovu Brodu vedení 3:1.

Od té dobry si hosté dvougólový náskok pozorně hlídali. V prostřední části měl navíc velmi dobrou šanci zvýšit z trestného střílení Chlubna, Šlapáček jej ale vychytal. Jihlavský gólman odolal i při dvouminutovém oslabení tří proti pěti ve třetí třetině, jeho spoluhráči se však v útoku trápili.

Skóre se měnilo až v samotném závěru zápasu. Sekundu před koncem už pouze stihl zkorigovat na konečných 2:3 trefou do odkryté branky Jakub Pavlas. Po osmi a sedmigólových přídělech, které Dukla Rebelům nasázela v předchozích zápasech, na vlastním ledě zklamala.

Pavel Mariška (Havlíčkův Brod): „I když jsme dostali rychlý gól, dokázali jsme se zvednout a třemi góly otočit a i v dalším průběhu si myslím, že jsme měli víc šancí. Přijeli jsme s mladším týmem, rozhodně jsme nepočítali, že si odvezeme tři body, takže jsme naprosto spokojení.“

Jiří Jungwirth (Jihlava): „Kluci k tomu zápasu špatně přistoupili, soupeř přijel s mladšími kluky, my jsme dali rychlý gól a uspokojili se. Pak přišly tři námazy, kdy jsme na ty góly Brodu prakticky sami nahráli, a dostali jsme se do křeče. Ne že by se kluci nesnažili, ale chyběla nám nahrávka, každý chtěl něco napravit a lítal nesmyslně od puku k puku. Je to všechno o přístupu, kdyby Brod přijel v plné síle, tak by to pro nás bylo podstatně lepší. Oni dobře bruslili, měli i další šance a náskok si ubránili.“