5:6p
(1:2, 2:2, 2:1 - 0:1)

Mladší dorost po dvou porážkách bodově zabral

21.01.2010 / Jaroslav Wollmann

V předehrávce 28. kola cestovali ve čtvrtek 21. ledna svěřenci Jiřího Jungwirtha do Třebíče. Mladší dorostenci byli po celé utkání lepším týmem, o čemž svědčí i výrazná střelecká převaha, přesto však v závěru třetí dvacetiminutovky byli rádi za vyrovnání na 5:5. O zisku dvou bodů rozhodl v prodloužení Ondřej Kovářů. Stínem utkání je nepříjemné zranění, v dobré formě hrajícího, Jana Mandáta.
21.01.2010, Extraliga mladšího dorostu - 28. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Svoboda - Ošmera, Pyrochta, Jelínek, Tvarůžek, Neveselý, Robotka, Pelikán - Roupc, Abrahám, Burián, Bednář, Horký, Jahoda, Mašek
5

Šlapáček - Tobola, Uhlíř, Čermák, Brussmann, Ščerban - Štěrba, Lupač, Březka, Kovářů, Mandát, Kuchyňa, Renza, Beran, Vítek
6
Branky a nahrávky: 9. Abrahám, 25. Jahoda (Bednář), 32. Ošmera (Bednář, Jahoda), 43. Horký (Ošmera), 52. Jahoda (Jelínek) - 8. Lupač (Kuchyňa), 14. Beran (Renza), 21. Štěrba (Březka), 32. Uhlíř (Lupač), 58. Vítek (Lupač), 62. Kovářů (Beran). Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:58. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6.

„Poslední derby s Třebíčí mělo největší náboj. K utkání jsme odjížděli v dost improvizované sestavě, neboť ještě v den utkání mi ráno tři hráči volali, že ulehli s teplotou a proto to občas tak vypadalo i na ledě. Musím říct, že utkání mělo celkem slušné tempo, k čemuž přispěl i soupeř, který se snažil hrát otevřený aktivní hokej. Na druhou stránku musím říct, že se v utkání objevila spousta naivních individuálních chyb, jak v obranné, tak i v útočné fázi. Soupeře jsme celkem výrazně přestříleli (52:24) a také šancí jsme měli podstatně víc, ale jak jsem již zmínil neumění či nedůraz v koncovce je stejná chyba jako chyba obranná. Vedli jsme 3:1, poté 4:3, pak jsme tři minuty před koncem ale 4:5 prohrávali a musím kluky pochválit, že ještě víc zatlačili, vyrovnali a v prodloužení zaslouženě rozhodli. Stínem utkání bylo zranění kolene Jana Mandáta v první třetině," řekl po utkání trenér Jungwirth.