2:6
(0:2, 2:1, 0:3)

Lídr trestal jihlavské chyby

07.03.2010 / Jakub Mezlík

Mladší dorostenci Dukly se sice po nepovedené první třetině domácího zápasu se Spartou dokázali vzchopit a dvěma góly Tomáše Střechy dotáhnout náskok soupeře, poté však udělali několik chyb v defenzivní činnosti a zkušení Pražané toho dokázali využít. Jihlava nakonec prohrála na vlastním ledě se Spartou 2:6
07.03.2010 11:45, Extraliga mladšího dorostu - 34. kolo

Krejčík - Pavlas, Uhlíř, Tobola H., Szathmáry, Vítek, Čermák - Štěrba, Lupač, Vondráček - Beran, Mandát, Střecha - Březka, Trávník, Kuchyňa
2

Neužil - Hájek, Kliment, Košťálek, Březina, Bílek, Vacek - Hemr, Procházka, Bartoš, Brém, Soumelidis, Jeřábek, Plachý, Pulkrab, Presheva, Slavíček, Simon, Major, Krudenc, Matějček
6
Branky a nahrávky: 27. Střecha (Lupač), 35. Střecha (Beran, Pavlas) - 4. Hemr (Březina), 9. Brém (Procházka, Březina), 37. Matějček (Kliment), 46. Matějček (Simon), 50. Brém (Procházka, Hemr), 54. Hemr. Rozhodčí: Doležálek - Klouda, Novák. Vyloučení: 9:8, navíc Soumelidis (SPA) 5 + do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.

Jihlavští dorostenci vstoupili do utkání hodně zakřiknutě a prakticky po celou první třetinu je Sparta k ničemu nepustila. Dvě využité přesilovky dali hostům vedení 2:0. Tu první zužitkoval už ve 4. minutě Jan Hemr, k němuž se odrazil puk od zadního mantinelu, a sparťanský hokejista zakončoval do odkryté branky. O pět minut později pak ukázal Tomáš Brém, jak je důležitý důraz před brankou, a Krejčíkovi poslal kotouč pod betony do sítě.

V prostřední dvacetiminutovce domácí zabrali a podařilo se jim náskok soupeře smazat. V obou případech zakončoval Tomáš Střecha. Nejprve se k němu odrazil puk po buly a on se z mezikruží trefil pod vyrážečku Neužila, ve 35. minutě zařídil vyrovnání, když se po Beranově přihrávce prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči Sparty a bekhendovým blafákem nedal gólmanovi hostů šanci. Za necelé dvě minuty však Pražané znovu vedli. Martin Matějček si nabruslil za obranu Dukly a svůj únik zakončil pod vyrážečku Krejčíka.

Domácí měli dobrou příležitost na vyrovnání v úvodu třetí třetiny, ale Vondráčkova střela i Štěrbova dorážka mířily pouze do Neužila, a tak znovu udeřili hosté. Ve 46. minutě se prosadil Martin Matějček, chvíli na to zakončil přesilovkovou kombinaci Tomáš Brém.

Za stavu 2:5 se v polovině třetiny strhla bitka do níž se zapojili jihlavští Vondráček, Lupač a Čermák a Sparťané Presheva, Hájek a Soumelidis. Posledně jmenovaný dostal trest na pět plus do konce utkání, další vyloučení rozdělili rozhodčí podivně, z domácích poslali na trestnou lavici Vondráčka a Berana, který v době bitky ani nebyl na ledě. Duklu čekala pětiminutová přesilovka, v ní však domácí sami inkasovali. Jan Hemr si vyjel zpoza branky, zasunul puk za Krejčíka a stanovil konečný stav zápasu na 6:2 pro Pražany.

Radomír Kužílek (Sparta): „Jihlava má velmi slušné mužstvo, nám se dlouhodobě proti jejich stylu hraje velmi těžko. V první třetině jsme měli utkání jasně v moci, ale měli jsme dát více než dvě branky. Potom kluci trochu polevili, nehráli zodpovědně v obranné činnosti a na tu laxnost a nedůraznost jsme doplatili. Pak však dělala Jihlava zbytečné chyby, ten zápas mohl být ještě zajímavější. My jsme hráli podruhé v kompletní sestavě, se kterou pojedeme na mistrovství republiky. Jsem rád za vítězství, ale hodně mi utkání ukázalo z pohledu herní disciplíny, kdy se nám tři hráči porvali. To si nemůžou dovolit, to budeme s nimi ještě řešit. Myslím, že pro nás to bylo z pohledu přípravy na závěr sezony výborné utkání.“

Jiří Jungwirth (Jihlava): „První třetina byla z naší třetiny špatná, kluci hráli s velkým strachem, seděli na střídačce, nikomu se nechtělo na led. Pak jsme je trochu seřvali a druhá třetina byla z naší strany lepší. Začali jsme bruslit, bojovat, vyrovnali jsme na 2:2, potom jsme ale po hrubé chybě obránce dostali hloupý gól na 2:3. Pak jsme zase měli nějaké šance, ale nedali jsme a znovu jsme dostali hloupý gól. Potom ujely nervy mně, ale tam podle mě byly tři jasné fauly, které rozhodčí neodpískal, dostali jsme gól a bylo po zápase. Ale soupeř byl lepší, kvalitnější, vyhrál zaslouženě. Nás navíc nepodržel gólman, tři góly ze šesti byly jeho.“