6:1
(1:0, 2:1, 3:0)

Mladší dorost v posledním domácím zápase deklasoval Boleslav

11.03.2010 / Jakub Mezlík

Jihlavští mladší dorostenci se naposled představili v letošní sezoně na domácím ledě a potvrdili, že se jim proti Mladé Boleslavi daří. Svého soupeře porazili i na čtvrtý pokus, tentokrát 6:1. Dvěma góly k tomu přispěl obránce Petr Šidlík, který odehrál celý letošní ročník v dresu juniorky. Další branky přidali Marek Lupač, Jan Štěrba a Filip Březka.
11.03.2010 15:30, Extraliga mladšího dorostu - 36. kolo

Šlapáček - Pavlas, Szathmáry, Šidlík, Brussmann, Vítek, Čermák - Štěrba, Lupač, Vondráček - Beran, Mandát, Renza - Uhlíř, Březka, Ščerban
6

BK Mladá Boleslav

Kalašnikov (51. Plíšek Jan) - Hlaváček, Mašek, Nastoupil, Plíšek Jakub, Pokorný, Stehlík, Boček - Kalfiřt, Kellerstein, Trubačík, Novák, Burian, Fedurco, Palatinus, Brzák, Šimek, Šulc, Arnošt
1
Branky a nahrávky: 16. Lupač (Vondráček, Pavlas), 28. Šidlík (Beran, Mandát), 40. Štěrba (Lupač, Brussmann), 51. Šidlík (Beran, Szathmáry), 52. Mandát (Beran, Ščerban), 56. Březka (Ščerban) - 24. Boček (Kalfiřt). Rozhodčí: Kukeně - Polák, Vokurka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Zápas nabíral na tempu jen velmi pomalu. Po úvodní oťukávané se domácí ujali vedení v 16. minutě, kdy se dobře natlačil před obránce Marek Lupač a nekompromisně zakončil pod lapačku mladoboleslavského gólmana Kalašnikova.

Ve druhé třetině se povedlo hostům vyrovnat, přesilovku využil ihned po vyhraném buly tvrdou střelou od modré Šimon Boček, stejně tak odpověděli za čtyři minuty domácí. V početní převaze pálil po přihrávce Berana z voleje Petr Šidlík. Minutu před přestávkou pak zvýšil na 3:1 Jan Štěrba, který si najel před gólmana a bekhendem zavěsil suverénně pod víko.

V závěrečné dvacetiminutovce v pohodě hrající domácí svůj náskok ještě navýšili. V rozmezí jedné minuty se krátce po polovině třetiny prosadili Petr Šidlík a Jan Mandát. Druhý jmenovaný už překonal v brance Boleslavi Plíška, který vystřídal po čtvrtém gólu Kalašnikova. Na konečných 6:1 pak v 56. minutě upravil Filip Březka, jehož pokus od levého mantinelu propadl brankáři hostů nešťastně do sítě.

Vladimír Švejda (Mladá Boleslav): „Prohráli jsme po vlastních chybách, soupeři jsme vždycky puk darovali. Ale měli jsme velmi mladý, hráli za nás tři hráči ročníku 96 a asi jedenáct ročníku 95, naopak domácí měli hodně kluků ročníku 94, které já už tady skoro nemám, protože hrají za starší nebo jsou zranění. Bylo to znát, hokejovost byla na straně Jihlavy, oni dali gól, kdy potřebovali a vyhráli zaslouženě.“

Jiří Jungwirth (Jihlava): „Proti Boleslavi se nám letos daří, někdy to bylo štěstí, ale tentokrát to bylo zasloužené vítězství. Bylo to z naší strany živelné, bojovalo se, hodně se bruslilo, kolikrát sice na úkor přesnosti, ale ten zájem o hru tam byl. Předvedli jsme pár slušných akcí, vytknul bych jen orientaci na place, necpat se tolik do plných, ale hru více roztáhnout. Ale převažovaly dobré věci, vyhráli jsme zaslouženě.“