24.10.2009 12:00, Extraliga staršího dorostu - 16. kolo

Šťastný Ji. - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Martínek, Pavlas, Šťastný Ja., Kříž - Brychta, Matějka, Prokš - Ludvík, Přidal, Brabec - Štěpán, Mikeš, Kret - Kasalý, Zídek, Musil
1

HC Rebel Havlíčkův Brod

Dolejš - Plutnar, Pecen, Ambrož, Richter, Pavlíček, Bancíř - Szilva, Zdražil, Kubát - Novák E., Ondráček, Novák M. - Havel, Žemlička, Doležal - Kozlík
2
Branky a nahrávky: 57. Matějka (Prokš, Šťastný Ja.) - 7. Novák E. (Ambrož), 24. Doležal (Žemlička, Kozlík) . Rozhodčí: Mech - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Hosté přečkali v úvodu zápasu oslabení a prakticky z první vážnější šance udeřili. Na začátku 7. minuty si najel na levý kruh Erik Novák, a i když Šťastný neměl zakrytý výhled, střela z hole havlíčkobrodského útočníka mu propadla k tyči do sítě.

Zatímco domácí se snažili útočit, Rebelové si dobře hlídali prostor před vlastním brankářem a nepouštěli jihlavské hráče do šancí. Naopak ve 24. minutě sami udeřili. Žemličkovu střelu vyrazil Šťastný jen před sebe a Jakub Doležal doklepl puk do odkryté branky.

Domácí se vstřeleného gólu dočkali až tři minuty před koncem, a to už bylo pozdě, ve zbylém průběhu už se totiž vyrovnání nedočkali. Jediná branka Dukly padla po pěkné akci v přesilovce, když Prokš našel na modré najíždějícího Filipa Matějku, a ten se trefil k pravé tyči Dolejšovy branky.

Tomáš Mariška (Havlíčkův Brod): „Věděli jsme, že nás čeká další těžký zápas, protože domácím se výsledkově dařilo, zatímco nám příliš ne. Ale v pátek jsme odehráli dobrý zápas s Pískem a od toho jsme se trochu odrazili. Tentokrát nám taky přálo trochu štěstí, protože si nemyslím, že jsme byli lepším nebo horším týmem, byli jsme prostě šťastnější. Navíc nám výborně zachytal gólman Dolejš.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Z naší strany to bylo smolné utkání. Trochu nás srazil nešťastný první gól, pak jsme chtěli hrát otevřený zápas, ale Brod odehrál takticky velmi dobré utkání. Bránilo jich pět před bránou a my jsme se tam nemohli dostat, také Dolejš zachytal výborně. Potřebovali jsme dát gól dřív, než tři minuty před koncem. Ale myslím si, že to je to o hlavě, teď jsme udělali pár bodů a kluci si mysleli, že Brod porazí v pohodě. Ale oni jsou šikovný hokejový mančaft, mají tam dobré útočníky, kteří umí dát gól. Nám tentokrát nezahráli obránci, kteří nedali útočníkům pořádně jediný puk, a nemohli jsme se tak dostat do žádného přečíslení. Brod vyhrál zaslouženě a já mu gratuluji k vítězství.“