21.11.2009 12:30, Noen Extraliga juniorů - 27. kolo

Navrátil - Šidlík, Adam, Rašner, Šustr, Zelený, Kolda, Rosendorf, Randa - Klíma, Němec, Dvořák, Malec, Vysloužil, Vondráček, Zeman, Pometlo, Kotlík
6

HC Olomouc

Kůdela - Trojan, Mečiar, Finkes, Lyzák, Axman, Spurný - Dopita, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác
1
Branky a nahrávky: 16. Vondráček (Zeman), 22. Kotlík, 22. Klíma (Pometlo), 40. Vysloužil (Malec, Kotlík), 53. Zeman (Malec), 56. Vondráček (Rašner) - 60. Spurný (Rác, Axman). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Po úvodní opatrné oťukávané začali získávat mírnou převahu domácí junioři a v 16. minutě se dočkali i gólového úspěchu. Tomáš Vondráček si udělal prostor před brankou a nadvakrát dostal kotouč za olomouckého brankáře Kůdelu. V závěru první dvacetiminutovky byli hosté blízko vyrovnání. Vysloužil se nechal dvakrát za sebou vyloučit a Spurný v poslední minutě otřel puk o břevno jihlavské branky.

Ve druhé třetině domácí dvěma brankami během sedmnácti vteřin položili Olomouc na kolena, odevzdaní hosté se do šancí dostávali jen sporadicky. Klíčové zásahy padly hned ve 22. minutě, kdy se nejprve po individuální akci prosadil Dan Kotlík, poté trefil odkrytou branku Jakub Klíma. V samotném závěru prostřední části zvýšil už na 4:0 Martin Vysloužil.

Ve třetí části už si domácí v pohodě hlídali vedení, Hanáci nekladli příliš odpor. V 53. minutě se prosadil Adam Zeman a o tři minuty později přidal další gól Tomáš Vondráček. Navrátilovi pokazil čisté konto v samotném závěru olomoucký obránce Roman Spurný. Junioři zvítězili po dobrém výkonu 6:1 a získali všechny tři body.

Luděk Konopčík (Olomouc): „Starší hráče už jsme poslali do druhých lig, a přijeli jsme s hráči, kteří by po nich měli tu roli převzít. Bohužel ji nepřevzali. A jestli takhle budou pokračovat, tak budeme hrát raději s dorostencema a tihle hrát nebudou. Jestli máme dostat v Jihlavě 6:1 s mladýma klukama nebo 6:1 s juniorama, to už je úplně jedno.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Spokojenost na naší straně je veliká, chtěl bych podotknout, že tady byla úplně jiná Olomouc než minule. I přesto chci klukům poděkovat za bojovný výkon a pochválit je za jejich soustředěnou hru. Dodržovali to, co jsme po nich chtěli. Musíme jít nyní dál zápas od zápasu, rozhodně není ještě jasné, že se udržíme. Ve hře je ještě strašná spousta bodů.“