27.11.2009 17:45, Noen Extraliga juniorů - 28. kolo

Navrátil - Šidlík, Adam, Rašner, Šustr, Jaroš, Rosendorf, Randa - Klíma, Němec, Dvořák, Malec, Vysloužil, Zeman, Polcar, Dočekal, Pometlo, Kotlík
7

HC Slezan Opava

Machovský - Faksa, Dufek, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla - Vaněk, Herman, Vítek, Seidler, Verrlič, Slanina, Wittek, Mlýnek
1
Branky a nahrávky: 4. Kotlík, 6. Pometlo (Dvořák), 19. Malec (Pometlo, Randa), 25. Dvořák (Pometlo), 26. Zeman (Kotlík, Rašner), 30. Pometlo (Šustr), 46. Dočekal (Vysloužil) - 32. Slanina. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Opavští junioři nezachytili hned úvod zápasu, a to se jim stalo osudným. Po brankách Dana Kotlíka a Adama Pometla vedla Jihlava po pěti minutách 2:0 a proti nepříliš nadšeně hrajícím hostům i nadále diktovala tempo hry. Před první přestávkou přidal třetí domácí branku po krásné sólové akci Pometla Ondřej Malec.

V prostřední dvacetiminutovce náskok Dukly i nadále narůstal. Během minuty překonali Machovského v opavské brance Luděk Dvořák a Adam Zeman, krátce před polovinou zápasu zvyšoval Adam Pometlo už na 6:0. Čestného úspěchu se dočkali Slezané ve 32. minutě, kdy Robin Slanina proměnil s velkou dávkou štěstí trestné střílení. Navrátil vystihl jeho myšlenku, ale puk mu propadl a došoural se za brankovou čáru.

Ve třetí třetině už domácí junioři kontrolovali hru, ve 46. minutě upravil skóre na konečných 7:1 Martin Dočekal. Závěr utkání, který už mohla Jihlava v pohodě dohrávat bez některých opor, přinesl ještě bitkařskou vložku Petra Šidlíka a Adama Kukly. Dukla získala z posledních čtyřech zápasů devět bodů, v tabulce II. části extraligové skupiny východ však zůstává stále předposlední.

Karel Suchánek (Opava): „Skládali jsme těžko tým, měli jsme pouze sedm hráčů základní sestavy, ale to samozřejmě neomlouvá náš výkon. Dvě třetiny jsme působili hodně odevzdaně. Hráči, kteří dostali v zápase příležitost, by měli daleko více bojovat o základní sestavu, to mě mrzí. Myslím si, že jsme nebyli důstojným soupeřem a domácím jsme to hodně ulehčili.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Celý týden jsme viděli na klucích, jak na tréninku pracovali, jak se jim dařily jednotlivé herní činnosti a akce. To už něco naznačovalo a v zápase se nám naše domněnky potvrdily. Chválit se sice moc nemá, ale tentokrát musím pochválit všechny hráče, od gólmana až po posledního obránce. Díky tomu, že se nám vyvinul takový výsledek, tak jsme měli možnost některé hráče ve třetí třetině stáhnout, aby si odpočinuli, protože Polcar se Zemanem jsou vytěžováni v A-týmu, Rašner v Pelhřimově. Přejeme si, aby kluci v těchto výkonech pokračovali, z některých našich akcí nám šel mráz po zádech a líbilo se nám, jak to provedli.“