05.12.2009 12:00, Noen Extraliga juniorů - 31. kolo

Navrátil - Šidlík, Adam, Rašner, Jaroš, Kolda, Rosendorf, Randa - Klíma, Němec, Dvořák, Vysloužil, Vondráček, Pěška, Dočekal, Pometlo, Brychta
2

AZ Heimstaden Havířov

Kotrla - Krause, Zientek, Skočovský, Šurin, Marek, Jindřich - Matějček, Suchý, Pechanec, Bartoš, Protasenja, Miczek, Haas, Křivohlávek, Videlka
4
Branky a nahrávky: 45. Brychta, 49. Dočekal (Rašner) - 15. Pechanec (Skočovský, Videlka), 30. Bartoš (Videlka, Pechanec), 32. Křivohlávek (Haas), 40. Protasenja (Křivohlávek). Rozhodčí: Vampola - Blažek, Klouda. Vyloučení: 6:9, navíc Klíma (JIH) 10 min. 0T. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 0:4, 2:4.

Jihlavští junioři nastoupili do zápasu s Havířovem vyjma Šidlíka s dalšími dvěma dorostenci, kteří si v pátek zajistili účast v extraligovém play-off. Pěška i Brychta dostali už od začátku hodně prostoru, druhý jmenovaný se ve 12. minutě dostal do dvou dobrých příležitostí. Ani jednu však nedokázal využít.

A tak udeřili po perfektně sehrané přesilovkové akci v 15. minutě hosté. Skočovský naznačil na modré střelu, pak si všiml na pravém kruhu dobře postaveného Antonína Pechance, a ten z voleje poslal puk do sítě za vyjetého Navrátila.

Rozhodující náskok získali Panteři ve druhé třetině. Nejprve se během necelých dvou minut prosadili v polovině zápasu Vojtěch Bartoš a Jan Křivohlávek, šestadvacet sekund před sirénou se pak dostal k odraženému puku mezi kruhy Anatolij Protasenja a zvýšil už na 4:0 pro hosty.

Domácím se povedlo v závěrečné dvacetiminutovce zkorigovat výsledek. Ve 45. minutě Jakub Brychta poslal puk od zadního mantinelu před branku, a gólman Havířova Kotrla si jej nešťastně srazil bruslí za svá záda. Za další čtyři minuty využil přesilovku tvrdou střelou z levého kruhu Martin Dočekal. Dvoubrankový náskok si už ale hosté dokázali pohlídat a vezou z Jihlavy všechny tři body.

Jan Křivohlávek (Havířov): „Upozorňovali jsme kluky, že utkání s Jihlavou bývají vyrovnaná, nikdy jsme soupeře výrazně nepřehráli, spíše jsme byli lepší v koncovce, a to i při našem vysokém vítězství doma. Chtěli jsme se odrazit od první třetiny, dali jsme jeden gól, který byl pro vývoj utkání důležitý, a pak samozřejmě rozhodla druhá třetina, kdy jsme využili naše šance a odskočili na 4:0. Před třetí třetinou jsem hráče nabádal, aby se vyvarovali zbytečných faulů. Místo toho jsme ale místo šesti sedmi minut měli hned tři vyloučené a museli jsme hlavně bránit. Ale jsem rád, že jsme vyhráli. Měl jsem tu i tři hráče staršího dorostu, už se je pomalu snažíme zapojovat a přebudovávat mužstvo pro příští rok.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „I přesto, že jsme prohráli, všechny kluky jsme pochválili za výkon, který předvedli, že to ani za stavu 0:4 nezabalili a udělali z toho přijatelný výsledek. Hodně rozhodlo to, že jsme v první třetině neproměnili několik velkých šancí. Přestože jsme byli v takovémhle složení, kdy nám chyběli někteří hráči ze základní sestavy a měli jsme tu mladé kluky, tak musím skutečně všechny pochválit. Zápasu by asi více slušela remíza.“