07.12.2009, Noen Extraliga juniorů - 32. kolo

Kůdela - Pezda, Ustrnul, Trojan, Jergl, Finkes, Lyzák, Axman, Kvapil - Heža, Husák, Dopita, Pánek, Dostál, Machala, Lehečka, Matoušek, Králík, Mareček, Kroseska, Ogrizek
3

Jíra - Šidlík, Adam, Rašner, Jaroš, Kolda, Rosendorf, Randa - Klíma, Němec, Matějka, Dvořák, Vysloužil, Vondráček, Brychta, Zeman, Polcar, Dočekal, Pomelo, Kotlík
2
Branky a nahrávky: 21. Králík (Lehečka, Dostál), 40. Lehečka (Pánek), 47. Králík (Mareček) - 11. Dočekal (Kotlík), 16. Kotlík (Dočekal). Rozhodčí: Klimecký - Bryška, Chytil. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:37. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Jihlavští junioři si v úvodní dvacetiminutovce získali převahu a zatlačili svého soupeře do defenzivy. V 11. minutě konečně slavili úspěch, když se nadvakrát prosadil Martin Dočekal. Tentýž hráč vystihl o necelé čtyři minuty chybu olomouckého gólmana Kůdely, našel volného Dana Kotlíka, a pro něj již nebyl problém trefit prázdnou branku.

Do druhé třetiny vstoupili Kohouti s výhodou přesilové hry pěti proti třem a dokázali ji rychle využít. Střelu Dostála dorazil do branky Lukáš Králík a snížil na 1:2. Dvojnásobnou početní výhodu dostali domácí během druhé části ještě jednou, ale během téměř minuty a půl Jíru nepřekonali. Vyrovnání se dočkali až těsně před sirénou. Sólový únik zakončil pěkným bekhendovým blafákem Jakub Lehečka.

Ve 47. minutě domácí obrat dokonali při vlastním oslabení. Přihrávku Lukáše Králíka srazil za záda vlastního gólmana jihlavský obránce Rašner. Olomoučtí junioři už vedení 3:2 nepustili, Dukla na vyrovnání nedosáhla ani při závěrečné hře bez brankáře.