09.01.2010 12:00, Noen Extraliga juniorů - 38. kolo

Rittich - Rašner, Rosendorf, Jaroš, Kolda, Šťastný, Randa, Adam, Šustr - Dvořák, Pometlo, Kuřítko - Malec, Mikeš, Vysloužil - Němec, Kotlík, Kasalý - Štěpán, Přidal
2

Piráti Chomutov

Hollý - Škrdle, Karlík, Pinka, Čížek, Motejlek, Průcha - Csányi, Milotínský, Hrabák - Matějka, Zeman, Kunc - Ptáčník, Mála, Heindl - Klouček, Kerch, Hammerbauer
3
Branky a nahrávky: 7. Mikeš (Vysloužil), 28. Dvořák (Pometlo, Kotlík) - 43. Zeman (Motejlek), 50. Matějka (Hrabák), 55. Milotínský (Pinka). Rozhodčí: Čech - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 5:11, navíc Malec (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Junioři začali proti Chomutovu výborně a v první třetině pustili svého soupeře pouze ke čtyřem střelám, z řady šancí však proměnili pouze jedinou. Výborně chytajícího Hollého překonal po přihrávce Vysloužila zpoza branky Roman Mikeš.

Také ve druhé části ještě udávali tempo zápasu jihlavští hokejisté, do dvoubrankového vedení se dostali v přesilovce pět na tři po pěkné souhře Pometla s Luďkem Dvořákem. Jihlavský kapitán uklízel puk do odkryté branky.

Třetí dvacetiminutovka však byla pro domácí třetinou hrůzy. Nejprve se ve 43. minutě prosadil v oslabení Lukáš Zeman, o sedm minut později pak zařídil vyrovnání Lukáš Matějka. Jeho střela od modré se odrazila od horní tyče a puk zmizel v brankovišti ve shluku těl. Rozhodčí situaci vyhodnotil jako gól.

V 55. minutě si vybral slabší chvilku jihlavský gólman Rittich a Chomutov dokonal obrat. Pinka poslal z vlastního obranného pásma vysoký oblouček, proti kterému si domácí brankář vyjel, aby jej zachytil dříve než dojíždějící Michal Milotínský. Puk mu ovšem nešťastně podklouzl pod tělem a chomutovský útočník jej v pohodě doklepl do sítě. Vedení 3:2 už si hosté pohlídali.

Aleš Totter (Chomutov): „Přivezli jsme mladý tým, jen dvě devadesátky, chystáme to na příští rok. Někteří hráči hráli první zápas za juniorku a to se na nich projevilo. My jsme tvrdě trénovali, chyběl nám ten včerejší zápas, nehráli jsme vlastně přes tři týdny. Říkali jsme si, že pokud vydržíme začátek, tak budeme mít v závěru více sil. Začali jsme na čtyři útoky, ale za stavu 0:2 jsme s tím museli něco udělat, tak jsme to stáhli, a to se ukázalo jako dobré. Ve třetí třetině jsme šli za obratem. Pomohlo nám sice trochu štěstí, když gólman minul puk, ale náš hráč tomu šel dobře naproti, kdyby to nechal, tak to gólman neminul. Co se týká druhého gólu, tak někteří lidi co mě znají a byli za brankou mi říkali, že nebyl, ale od toho je tam brankový rozhodčí. Ten rozsvítil a hlavní reagoval docela rychle a hned ukázal, že je to gól. Nám se to stalo několikrát v náš neprospěch, tentokrát jsme byli šťastnější. Ale musím říct, že Dukla hrála zejména v úvodu výborně, dobře si dávali kotouče, ale nevyužívali přesilovky, a to asi rozhodlo.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „Naše hráče poznamenalo, že jsme přijeli hodně pozdě z Ústí nad Labem, dohrávali jsme tam na čtyři obránce, máme nějaké zranění, a to všechno se na nich podepsalo. Ale musím říct, že Chomutov může opravdu poděkovat svému gólmanovi, protože po dvou třetinách to klidně mohlo být 5:0 v náš prospěch. Bohužel ty šance jsme nedali a ve třetí třetině nám síly ubyly. Výhoda Chomutova byla v tom, že v pátek nehrál. Ale zklamaní rozhodně nejsme, protože kluci odvedli dobrou práci. Hráli dvě osmdesát devítky Kotlík a Rašner, ale máme spoustu zraněných, a to byl důvod proč jsme pro ně museli sáhnout. Neměli jsme ani k dispozici některé starší dorostence, protože ti jsou na Moravě. Ale nedá se nic dělat, i takové smolné zápasy jako tenhle jsou. Navíc nám nepomohl ani ten sporný druhý gól, který si myslím, že neměl platit, i někteří lidi, co stáli blízko, říkali, že puk za brankovou čárou nebyl.“