01.03.2010 15:00, Noen Extraliga juniorů - 52. kolo

Navrátil - Šidlík, Cirhan, Šustr, Jaroš, Rosendorf, Tobola - Němec, Dvořák, Malec, Vysloužil, Ludvík, Pekárek, Přidal, Kuřítko, Pometlo, Pěška
5

AZ Heimstaden Havířov

Kotrla - Krause, Duda, Zientek, Šurin, Marek, Jindřich - Matějček, Pechanec, Matysz, Říčka, Klimša, Haas, Křivohlávek, Videlka, Chaloupka
3
Branky a nahrávky: 16. Jaroš, 16. Pometlo (Kuřítko, Dvořák), 30. Ludvík (Šustr), 38. Pekárek (Cirhan), 55. Dvořák (Pometlo, Kuřítko) - 1. Říčka (Haas, Klimša), 39. Pechanec (Videlka, Křivohlávek), 45. Křivohlávek (Videlka). Rozhodčí: Jeřábek - Blažek, Svoboda. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Pouhých třináct sekund stačilo hostům, aby se dostali v Jihlavě do vedení. Ihned po buly zavezli puk do útočného pásma, Haas našel před brankou úplně volného Roberta Říčku, a ten už měl jednoduchou úlohu dostat puk za Navrátila.

O těsný náskok Panteři přišli během čtyřiadvaceti sekund v 16. minutě, kdy se nejprve po pěkné sólové akci prosadil Václav Jaroš a poté se v dobré pozici před brankou nemýlil Adam Pometlo.

V prostřední části nejprve domácí navýšili dvěma góly svůj náskok, když se po pěkných individuálních akcích prosadili Jan Ludvík a Jakub Pekárek. Havířovu se povedlo minutu před přestávkou snížit na 4:2, z dorážky překonal Navrátila Antonín Pechanec.

Ve 45. minutě pak vykřesal naději pro Havířov Jan Křivohlávek, který se trefil z kruhů k tyči, vyrovnat však jihlavští junioři Panterům nedovolili. Naopak v 55. minutě pojistil vítězství domácího týmu Luděk Dvořák, který svůj sólový únik zakončil blafákem do forhendu.

Tomáš Potěšil (Havířov): „Domácí měli větší vůli, nasazení a disciplínu. My jsme hráli hlavně do útoku, dozadu nám to moc nešlo, ani nebyla ochota se nějak moc vracet. Domácí proměnili z minima maximum, bojovali a zaslouženě vyhráli.“

Petr Kuchyňa (Jihlava): „I přestože se tam znovu vyskytly nějaké chybičky, musíme hráče pochválit za to, že takovouhle bojovností a chutí po vítězství porazili Havířov, který na tom je technicky a bruslařsky velmi dobře. Máme z jejich přístupu velkou radost, pochvalu si zaslouží jak mladí, tak staří hráči. Měl jsem tam dnes i jednoho hráče, který hrál poprvé a ani on mě nezklamal, opravdu jsem spokojený.“