16.01.2010 12:00, Extraliga staršího dorostu - 36. kolo

Rittich - Tobola P., Hlaveš, Čurilla, Tobola H., Šťastný, Musil, Březka, Pekárek - Prokš, Brychta, Pěška - Střecha, Přidal, Brabec - Štěpán, Zídek, Kret - Lupač, Svobodník, Ludvík
4

HC Olomouc

Lukáš - Vondra, Macek, Škůrek, Lyzák, Kostelník, Dufka, Schejbal - Koutský, Minařík, Novotný, Bauer, Jergl, Zitka, Ostřanský, Brada, Kunce, Machala
1
Branky a nahrávky: 7. Pěška (Prokš, Brychta), 48. Střecha (Přidal, Brabec), 58. Střecha (Přidal), 60. Prokš (Rittich, Pěška) - 38. Koutský (Bauer, Machala). Rozhodčí: Talpa - Flégl, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 55:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Dukla si držela už od poloviny sedmé minuty těsné vedení, když se po Prokšově přihrávce zpoza branky prosadil Ondřej Pěška. Poté však domácí hráči svoje šance spalovali a v závěru druhé třetiny přišel ze strany Olomouce trest. O vyrovnání se postaral v přesilové hře Jan Koutský.

Hosté, kteří přijeli do Jihlavy s omlazeným kádrem a pouze dvěma hráči ročníku 92, drželi velmi příznivý nerozhodný výsledek 1:1 až do 48. minuty, pak se konečně dokázala Dukla prosadit. Přidal našel před brankou Tomáše Střechu, který si udělal prostor a překonal Lukáše.

Patnáctiletý jihlavský forvard se prosadil ještě jednou. Necelé tři minuty před koncem zápasu využil zmatků v olomoucké obraně, najel si před gólmana a poslal puk mezi jeho betony do sítě. Těsně před sirénou pak domácí brankář Rittich vyslal do úniku Marka Prokše a ten se v poslední sekundě trefil pod vyrážečku Lukáše, a pečetil tak na konečných 4:1.

Kamil Přecechtěl (Olomouc): „Jihlava byla jednoznačně lepší, hráli jsme po celé utkání pod obrovským tlakem, ale takovou vůlí a bojovností jsme drželi padesát minut celkem vyrovnané šance na nějaký bod. V závěru došly klukům trochu síly, a tak jsme to utkání nezvládli. Ale já jsem maximálně spokojený, protože tohle je vlastně komplet mužstvo na příští sezonu a zdá se, že se nám skládá celkem slušný tým a nebudeme mít problém.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Po tom, co jsme tady vybojovali play-off, mančaft přestal fungovat. Všichni si najednou myslí, že jsou největší hokejisti. Dvě a půl třetiny jsem tam jen stál a koukal, co ten tým umí a bohužel nepředvedl vůbec nic. Až posledních deset minut jsem se začal rozčilovat a nadávat, a kluci dali tři góly. Přesvědčilo mě to o tom, že v týmu není dobrá parta a musí se něco dělat, aby se zase dala dohromady, protože ten mančaft, který tady teď je, nemůže jít do play-off, tam nemá co dělat. A jestli tam chtějí, musí se nad sebou zamyslet. Protože hrát 1:1 proti Olomouci, která přijela s mladým týmem, je ostuda. My jsme tam měli dvanáct hráčů ročníku 92. Musí se kluci zamyslet a sami si přebrat, jak kdo je dobrej hokejista, parťák, spoluhráč a kámoš.“