24.02.2010 16:30, Extraliga staršího dorostu - 46. kolo

Šťastný Ji. (45. Rittich) - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola P., Šťastný Ja., Tobola H., Svobodník, Vlček - Brychta, Matějka, Prokš - Přidal, Pěška, Ludvík - Štěpán, Kret, Zídek - Lupač, Střecha, Kasalý
2

HC Slavia Praha

Uhlík - Šteiner, Moravanský, Knot, Hruška, Růžička, Semrád, Nedomlel - Hertl, Cikánek, Vacek, Janoušek, Tomek, Jaškin, Patočka, Moravec, Kadlec, Hlinka
5
Branky a nahrávky: 13. Přidal (Ludvík, Pěška), 19. Kret (Štěpán) - 22. Jaškin (Hruška, Semrád), 24. Nedomlel (Vacek), 33. Moravec (Hertl, Jaškin), 44. Hertl (Jaškin, Šteiner), 51. Hertl (Jaškin). Rozhodčí: Pešina - Novák, Mertl. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

Jihlavští hokejisté byli pány na ledě pouze v první třetině, kdy si dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. Krátce po polovině úvodní části se nejprve prosadil z dorážky Patrik Přidal, minutu a devatenáct sekund před sirénou pak zužitkoval přesnou přihrávku Štěpána Vojtěch Kret.

Jenže dorostenci Slavie vstoupili do prostřední části jako vyměnění a pouhé čtyři minuty jim stačilo ke srovnání na 2:2. Hned po minutě hry zakončoval perfektní kombinaci u levé tyče číhající Dmitrij Jaškin, další trefu zařídil Richard Nedomlel, jenž se prosadil střelou švihem z prostoru mezi kruhy. Hostům se povedlo během druhé třetiny skóre ještě otočit, ve 33. minutě si znovu pohráli s jihlavskou obranou a pro Tomáše Moravce už bylo jednoduché zakončit.

Slávisté v nasazeném tempu pokračovali i v závěrečné části, ve 44. minutě se trefil přesně k tyči Tomáš Hertl a Šťastného v jihlavské brance vystřídal Rittich. Ani on však nevydržel do konce zápasu bez inkasované branky, Hertl předvedl luxusní blafák do forhendu a svým druhým gólem v zápase stanovil konečný výsledek na 2:5.

Miloslav Pecka (Slavia): „Začali jsme špatně, trochu ustrašeně a Jihlava nás přehrávala. Můžeme být rádi, že jsme prohrávali jen o dva góly. Pak jsme nabádali hráče, aby zjednodušili hru, což se také stalo, proměnili jsme šance, otočili na 3:2 a myslím si, že od té doby už jsme byli lepší.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Slavia má šikovné hráče, jsou silní na puku, dostali jsme tři góly, když byl soupeř sám před brankou. Pro diváky to byl hezký bojovný zápas, bohužel se špatným koncem pro nás. Bylo vidět, že nám schází zkušenost, zodpovědnost. Hokej je o chybách a my jsme jich udělali více, chtěl bych pogratulovat Slavii k vítězství.“