1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Víkendová neporazitelnost Dukly trvá, vyhrál i mladší dorost

17.10.2010 / Zdeněk Drla

Pouze se čtrnácti hráči odcestoval trenér mladšího dorostu Jiří Jungwirth k utkání do Tábora. Tomu patří aktuálně poslední místo v tabulce. V bojovném utkání dokázali jihlavští mladíci otočit utkání, když soupeř po první třetině vedl nejtěsnějším rozdílem. Vyrovnávací gól Dukly zazanamenal Jan Mandát, šibenici vyprášil od modré obránce Šimon Szathmáry, třetí zásah přidal Ondřej Kovářů.
17.10.2010 13:00, Extraliga mladšího dorostu - 9. kolo

HC Tábor

Štekr - Šašek, Novotný, Hlaváč, Veselý, Hlaveš, Hájek - Rejthar, Pospíchal, Michálek, Blažek, Škrdleta, Gyeri, Horák, Koutský, Brož, Kubička
1

Svoboda - Čermák, Szathmáry, Brussmann, Půža, Kochánek - Mandát, Kovářů, Kašpar - Beran, Severa, Hotař - Kutlák, Klaus, Cívka
3
Branky a nahrávky: 17. Blažek (Gyeri) - 23. Mandát, 44. Szathmáry (Kašpar), 46. Kovářů. Vyloučení: 2:4, navíc Čermák, Mandát (oba JIH) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Jiří Jungwirth (trenér Jihlavy): "Byl to boj. Do utkání jsme vstoupili docela lehkovážně. Soupeř na nás udělal faul, my hráli hned zkraje přesilovku, ale obrovskou šanci jsme neproměnili. V první třetině jsme inkasovali z brejku gól. Soupeř byl hodně zarputilý.
Druhou třetinu se náš pohyb zlepšil. Mandát srovnal na 1:1. Ve třetí části hry trefil parádně šibenici od modré Šimon Szathmáry, vzápětí přidal třetí gól Kovářů. Zbytek zápasu jsme dobojovali. Nastoupili jsme pouze se čtrnácti hráči v poli. Navíc nás rozhodčí často vylučoval, Čermák a Mandát dostali desetiminutový osobní trest, takže to nebylo nic příjemného."